Anasayfa » SAHİPSİZ VATANIN BATMASI HAKTIR!

SAHİPSİZ VATANIN BATMASI HAKTIR!

Yazar: yonetici
0 Yorum 198 Görüntüleyen

SAHİPSİZ VATANIN BATMASI HAKTIR!

 

Tam 13 Mehmetçiğin şehit edildiği, tabur komutanı dahil 7 askerimizin ağır yaralanıp hastaneye gönderildiği kahpe pusuyla ilgili olarak BDP eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’ın söyledikleri paslı bir hançer gibi ciğerlerimize saplanmıştı. PKK’nın sivil militanı Demirtaş, büyük bir zafer kazanmış edası ve gururuyla, sahteliği sırıtan üzüntülerini belirtirken, PKK leşlerini de içine katarak: “Bu ülkenin yetiştirdiği değerler olan gençlerimizin yitirilmesinin üzüntüsünü paylaşıyoruz” sözleriyle aslında Türkiye Cumhuriyetine meydan okumaktaydı. Ve zaten aynı gün “ÖZERK KÜRDİSTANI İLAN ETTİKLERİNİ” duyurmaları da, oldukça anlamlıydı.

Evet, BDP 14 Temmuz 2011′de, hem de 13 vatan evladının Silvan’da kahpece şehit edildiği günde ÖZERK KÜRDİSTANI İLAN ETTİKLERİNİ açıklamıştı.

Hatırlayınız, 91 yıl önce SEVR anlaşması imzalanmıştı. Biz yıllardır Milli Çözüm olarak ertelenen Sevr projesini gündeme taşıdığımızda, bunlara komplo senaryoları diyenler şimdi hangi deliğe saklanacaktı?

Banu Avar’ın dediği gibi Sevr, iki aşamada uygulanacaktı. Önce ‘yerel özerklik’ sağlanacak; Suriye, Irak ve Türkiye sınırındaki bölge özerk olacaktı. Sonra, Bağımsız Büyük Kürdistan kurulacaktı. Milletler Cemiyeti özerklik isteyenlerin arkasında duracaktı! Türkiye, bu bölgeler üzerindeki bütün hak ve sıfatlarından vazgeçmek zorunda kalacaktı. Plan 1920 de böyle kurgulanmıştı. Ama şanlı Kurtuluş Savaşı sonunda, mecburen ertelenmek zorunda kalınmıştı.

Öcalan’ın avukatı Ahmet Zeki Okçuoğlu Yahudi Stratejist David Philips’in Kürt raporunun ardından 2010 Kasım ayında yazmıştı:

Özerkliğe giden yolda şunlar yapılmalıydı:

“Toplumsal, ekonomik ve siyasal istikrarsızlaştırmalar hızlandırılmalı,

İç savaşlar ve bölgesel karışıklıklar, ekonomik yaptırımlar tırmandırılmalı,

Uzun vadeli ve karmaşık stratejilerle değişimin zamana yayılması sağlanmalı”

Böylece ÖZERK KÜRDİSTANIN İLANI’na zemin hazırlanmalı…

İşte birkaç yıldır bunlar yapılmaktaydı. İlk aşama tamamlandı. BDP/PKK demokratik özerklik ilan ettiğini açıkladı. ‘Zamanlama’nın referandum öncesi AKP ile karara bağlandığını ise birkaç gün önce duyurmuşlardı.

İkinci aşamada ‘BM Koruma Yasası’ çerçevesinde, Türkiye Güneydoğu’daki tüm ‘hak ve sıfatlarını’ kaybetmiş olacaktı. BDP uluslararası camiaya başvurusunu bile yapmıştı.

Kürdistan’dan sonra sırada, Karadeniz Pontus ve Marmara Bizans özerk devletçiklerinin ilanı vardı.. Böylece Sevr adım adım tamamlanacaktı!

“Sahipsiz devletin, çökmesi haktır

Sahip çıksan vatan, batmayacaktır”

Ve asla unutmayalım ki, BDP-PKK bu hıyanetin küçük ortağıydı; asıl suçlu ve sorumlu olan AKP iktidarıydı.

İlker Başbuğ’un kitabı ve PKK’nın figüranları

 

..

 

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi