Anasayfa » 15 Temmuz Darbesindeki Şaibe Bulutları ve FETÖ’CÜLERİN SAPKINLIKLARI

15 Temmuz Darbesindeki Şaibe Bulutları ve FETÖ’CÜLERİN SAPKINLIKLARI

Yazar: yonetici
0 Yorum 285 Görüntüleyen

15 Temmuz Darbesindeki Şaibe Bulutları ve FETÖ’CÜLERİN SAPKINLIKLARI

 

Şırnak’ın Uludere ilçesi Şenoba beldesinden kalkan ve içerisinde 23. Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın ile albay ve yarbayların da bulunduğu bir helikopterimiz maalesef düşüp yanmıştı. İlk bilgilere göre, helikopterin Uludere-Beytüşşebap yüksek gerilim hattına çarpması sonucu düştüğü açıklanmıştı. Bu elim ve şüpheli helikopter kazasında, çok seçkin ve seviyeli 13 kahraman komutanımız şehit olup ebediyete uğurlanmıştı.

Şehit olan askerlerimiz şunlardı: Tümgeneral Aydoğan Aydın, Albay Oğuzhan Küçükdemir, Albay Gökhan Peker, Yarbay Songül Yakut, Binbaşı Koray Onay, Yüzbaşı İlker Acar, Yüzbaşı Nuri Şener, Pilot Yüzbaşı Serhat Sığınak, Pilot Üsteğmen Abdulmuttalip Kesikbaş, Başçavuş Mehmet Erdoğan, Başçavuş Fevzi Kıral, Uzman Çavuş Zeki Koç, Uzman Çavuş Hakan İncekar. Aziz şehitlerimizin hepsine rahmet ve cennet umuyor, ailelerine ve aziz Milletimize başsağlığı diliyoruz.

Ancak bu kazanın 31-05-2017 tarihli Milli Güvenlik Kurulu kararlarından bir gün sonra yaşanması kafaları karıştırmıştı!

Cumhurbaşkanı Recep T. Erdoğan’ın başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılan MGK toplantısı yaklaşık 4,5 saati aşmıştı. MGK sonrası yapılan açıklamada: “ABD’nin Suriye’de PKK-PYD unsurlarına verilen silah desteği kınanmış, belirtilen durumun müttefiklikle bağdaşmadığı vurgulanmıştı.”

MGK’dan yapılan açıklama oldukça önemli mesajları barındırmaktaydı.

“FETÖ/PDY, PKK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütleri başta olmak üzere, ülkemizin millî güvenliğine yönelik her türlü tehdide karşı, hukuk çerçevesinde alınan tedbirler ile, terörün sonlandırılması için yurt içinde ve yurt dışında kararlılıkla sürdürülen mücadele, kapsamlı şekilde görüşülüp değerlendirilmiştir. Sınır güvenliğinin tahkimi konusunda yapılan çalışmalar ile entegre sınır fiziki güvenlik sistemi hakkında kurula bilgi arz edilmiştir. Afganistan, Almanya, Belçika, Fransa, Irak, İngiltere, İsveç ve Pakistan’da yaşanan terör saldırılarının, Türkiye’nin terörü önlemeye yönelik işbirliği çağrılarında ne kadar haklı olduğunu bir kez daha gösterdiği belirtilmiştir. DEAŞ’la mücadele kapsamında yaptığımız tüm uyarılara rağmen, bazı teröristlerin çeşitli ülkelerde eylem yapabilmelerinin sorgulanması gerektiği dile getirilmiştir. Terörle mücadele konusunda önemli tecrübeye sahip Türkiye ile stratejik işbirliği tesis edilmesinin tüm dünyanın yararına olacağı kaydedilmiştir.

Suriye ve Irak’taki son gelişmeler, terörle mücadele dâhil, siyasi ve askerî boyutlarıyla çok yönlü olarak değerlendirilmiştir. Türkiye’ye yönelebilecek tehditlerin bertaraf edilmesi konusundaki kararlılık bir kez daha dile getirilmiştir. Türkiye’nin Suriye ihtilafına siyasi çözüm bulmak için, ülke genelindeki ateşkesi tahkim etmek ve güven artırıcı önlemler geliştirmek üzere, Rusya Federasyonu ve İran’la birlikte tesis etmeye çalıştığı ‘çatışmasızlık bölgelerinin’, insani ve siyasi açıdan bölge barışına katkı sağlayacağı değerlendirilmiştir. Fırat Kalkanı Harekâtı ile DEAŞ terör örgütünden temizlenen bölgelerin yaşanılabilir hâle gelmesiyle, yüz bini aşkın Suriyelinin yaşadıkları yerlere geri dönmesinin önemine dikkat çekilmiştir. Türkiye’nin beklentisi gözardı edilerek, Suriye demokratik güçleri kisvesi altında faaliyet gösteren PKK/PYD-YPG terör örgütüne uygulanan destek politikasının dostluk ve müttefiklikle bağdaşmayacağı belirtilmiştir.

 

..

 

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi