Anasayfa » AKP’NİN KARANLIK TARAFLARI

AKP’NİN KARANLIK TARAFLARI

Yazar: yonetici
0 Yorum 262 Görüntüleyen

AKP’NİN KARANLIK TARAFLARI

 

Şu anda etkin, yetkin ve çok önemli makamdaki Zat’a hatırlatalım:

İl başkanlığınız sırasında oldukça düşündürücü ve ürkütücü bir rüya görmüş ve arkadaşlarımızla paylaşmıştınız. Rüyanızda (elbette çeşitli hilekârlık ve entrikalar sonucu) “çok yüksek bir makama geldiğinizi, saray gibi geniş, görkemli ve külliye şeklinde bir bina diktiğinizi; ancak son tuğlayı koyup artık içine yerleşeceğinizi ve sefasını süreceğinizi zannettiğiniz bir anda, o muhteşem binanın temelinden ve tamamen çöküverdiğini” hayretle anlatmıştınız.

 

Milli Görüş içerisinde Yenilikçi takımının hazırlanışından itibaren, Recep T. Erdoğan’ın bağlantılarını, AKP’nin perde arkasını, dinimize ve devletimize yönelik tahribatlarını; belgeler ve sağlam bilgilerle anlatan yüzlerce makale yazmış, 10 kadar kitap hazırlamış ve toplumu uyarmaya çalışmıştık. “AKP ve Akıbeti”, “AKP İntihara Gidiyor”, “Türkiye Uçuruma Sürükleniyor”, “BDP’nin Özerklik Ezanı, Türkiye’nin Cenaze Namazı”, “Tuz Kokarsa”, “Bilge(!) Erdoğan’dan İlkeli(!) Numan’a…”, “Türkiye Büyüyor mu, Bölünüyor mu?”, “Cemaatin Cılkı, Erdoğan’ın Çarkı”, “Türkiye Dağılacak mı, Doğrulacak mı? (Ahmaklar Okumasın)” gibi kitaplarımız bu maksatla yazılmıştı. İşin ilginç tarafı; AKP iktidarı ve yandaşları, cemaat ve militan müridanları kadar, sözde muhalif odakların da bu kitaplara ve yazılara kasıtlı olarak ilgisiz kalmasıydı!.?  Sağcısından solcusuna, Cemaatcısından Erdoğancısına pek çok yazar ve yorumcu bu kitaplardan ve yazılardan yararlanıp alıntılar yaptıkları ve aktardıkları halde, her nedense kaynak göstermiyor ve Milli Çözümü gündeme getirmiyorlardı.

AKP’nin Batı’nın destek ve teşvikiyle ve bu ülkelere verilen bir dizi taahhütle kurulduğu yolunda bugüne kadar pek çok haber yayınlandı. Üstelik bu iddialar, bugün yeni ortaya atılmadı. Daha partinin kuruluşundan itibaren bu iddialar basında yer almıştı. Gündeme getirenler de eski yol arkadaşlarıydı, yani Recep Beyin içinden çıkıp geldiği Milli Görüş hareketinin lider ve kurmay takımıydı. Ancak bu kez farklı bir şey yaşandı. Ünal Tanık’ın Rotahaber’de 16 Aralık’ta yayınlanan “Çamlıca’daki o villada anlatılanlar”başlıklı yazısı ve yazar Abdurrahman Dilipak’ın anlattığı bilgilerle su yüzüne çıkan ilişkiler yumağı, dalga dalga kamuoyunda yankılandı.

Dilipak, Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı’nın evinde özetle şunları anlatmıştı:

Batılı ülkeler, 1990’lı yılların başlarından itibaren Türkiye’ye sıklıkla gidip gelmeye başlamıştı ve siyasal İslamcı gruplarla, bir takım taahhütler karşılığında yol arkadaşlığı yapmaya çalışılmıştı. Bu teklif önce Milli Görüş lideri Necmettin Erbakan’a yapılmış, O’nun kesinlikle reddetmesi üzerine arayışa giren ABD, İngiltere ve İsrail temsilcileri, aynı teklifi bu kez Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül’e taşımıştı. Her iki isme yabancı odaklarca alınan taahhüt karşılığında destek çıkılmış ve AKP kurularak iktidar yolu açılmıştı.

 

..

 

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi

acilis-duyuru-son