Anasayfa » AKP ERBAKANIN GÜDÜMÜNDE MİYDİ?

AKP ERBAKANIN GÜDÜMÜNDE MİYDİ?

Yazar: yonetici
0 Yorum 207 Görüntüleyen

AKP ERBAKANIN GÜDÜMÜNDE MİYDİ?

 

Bir konuya yaklaşım ve yorumlarımızda:

Kuranı Kerim’in zahiri ve muhkem (herkesin aynı şeyi anlayacağı şekilde açık ve net) ayetlerini esas alarak ve Allah’ın rızasını amaçlayarak bir kanaat ve karara varmaya çalışılırsa, bunda isabet edilse iki sevap, hataya düşülse bir sevap vardır.

Ancak, İslam’ın zahiri hükümlerini hesaba katmayarak, kendi zan ve tahminleri (kuruntu ve kurgularıyla) yapılan yorumlarda,  isabet etse bile bir günah, yanlış karar verilse iki günah yazılacaktır.

Bu durum, siyasi tercih ve tarafgirliğimizde de geçerli ve gerekli bir kuraldır.

“Ey iman edenler, eğer kendine kitap verilenlerden herhangi bir fırkaya tabi olursanız, sizi imanınızdan sonra tekrar küfre döndürüp (dönekleştirirler)” (Ali İmran:100)

“Kendilerine izzet (kuvvet ve hükümet) sağlasınlar diye Allah’tan gayrı ilahlar edindiler” (Meryem: 81)

“Kendilerine apaçık belgeler geldiği ve Elçinin hak olduğuna şahitlik ettikleri (ve kanaat getirdikleri halde) imanlarından sonra (tekrar) küfre sapan (hıyanet ve nankörlüğe kalkışan) bir topluluğu Allah nasıl ve niçin hidayete erdirsin?” (Ali İmran: 86)

“……..Oysa kendileri (gerçeği) bildikleri halde, Allah’a karşı yalan düzmektedirler…

Hayır; kim ahdine vefa eder, (zulüm ve kötülük ve nankörlükten) sakınırsa, şüphesiz Allah muttakileri sevendir.

Allah’ın ahdini ve yeminlerini (hak ve davaya bağlılık sözlerini, dünyalık makam ve menfaatler için) az bir değere karşılık satanlar (var ya)… İşte onlar için ahirette hiçbir nasipleri olmayacaktır, Allah onlarla konuşmayacaktır, onların yüzüne bakmayacaktır ve onları (bağışlayıp arındırıp) temize çıkarmayacaktır. Ve onlar için acı (ve alçaltıcı) bir azap vardır” (Ali İmran: 75 son kısım. 76 ve 77. ayetler)

 

..

 

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi