Anasayfa » TÜRKİYE’Yİ İSRAİL’İN GÜDÜMÜNE SOKMA HAZIRLIKLARI

TÜRKİYE’Yİ İSRAİL’İN GÜDÜMÜNE SOKMA HAZIRLIKLARI

Yazar: yonetici
0 Yorum 244 Görüntüleyen

TÜRKİYE’Yİ İSRAİL’İN GÜDÜMÜNE SOKMA HAZIRLIKLARI

 

Doğrudan değil, ama dolaylı biçimde; yani resmen değil, ama fiilen Türkiye’nin İsrail’in güdümüne ve kontrolüne sokulması çabaları, son aşamaya dayanmıştır. Rahmetli Erbakan Hocanın:

“Türkiye iyice zayıf ve yumuşak lokma haline getirildikten ve uzun zaman bekletildikten sonra AB’ye alınacak; ardından özel bir statü ile “AB Avrasya bölgesi” oluşturularak İsrail de buraya katılacaktır. Böylece Türkiye otomatikman, AB görünümlü İsrail güdümüne sokulmuş olacaktır” uyarılarını yeniden hatırlamak lazımdır.

Son zamanlarda, İsrail’in Rum Kıbrıs’ında askeri üs kurma ve 20 bin komando konuşlandırma çabaları da, bu tezgâhın ve Türkiye’yi kuşatmanın bir parçasıdır. Kıbrıs Rum kesiminde, tam da bu süreçte, birden ekonomik kriz çıkarma ve Rumları her tülü yardıma muhtaç ve tavize mecbur bırakma tezgâhında da, yine İsrail’in ve Siyonist lobilerin kesinlikle parmağı vardır.

Yahudi Siyonist lobilerinin (ABD derin devletinin) önemli stratejistlerinden ve 28 Şubat’ın siyasi mühendislerinden BRZEZİNSKİ’nin “Türkiye Ortadoğu’da ABD’nin rolünü üstlenecek konumdadır. Türkiye AB’ye resmen girmeden de, Rusya ile birlikte Batının temsilcisi ve takipçisi olabilecek durumdadır” itirafları da, ülkemiz üzerindeki karanlık senaryoları açığa vurmaktadır.

Ve acaba Recep T. Erdoğan, bu sinsi ve Siyonist planlara taşeronluk etmek üzere mi iktidara taşınmıştır? Onun ara sıra İsrail’e horozlanması, halkımızı avutmak ve havasını almak amaçlı mıdır?

2009 yılında Davos’ta yaşanan olayın mimarlarından moderatör David Ignatius çok tartışılacak bir yazı kaleme almış; ‘Obama’nın Türkiye’deki dostu’ başlıklı yazısında, “Erdoğan’ın, Obama’ya Heybeliada Ruhban Okulu’nu açma sözü verdiğini” açıklamıştır. The Washington Post Gazetesi’nde yayımlanan makalede Ignatius, “Gazze operasyonundan sonra Türkiye ile İsrail arasındaki yakınlaşmanın derinleşerek sürdüğünü” yazmıştır.

Kriz sun’i dostluk baki

David Ignatius The Washington Post’ta, ”Hiçbir dünya liderinin, Obama’nın yeniden seçilmesinden Başbakan Erdoğan kadar çıkarı olmadığı” tespitini yapmış, Obama ve Erdoğan’ın, Gazze operasyonundan sonra “Türkiye’nin İsrail ile ilişkilerinde yaşanan göstermelik gerilemeye” ve ABD’nin 2010 yılı başlarında “Ankara’nın İran’la çok yakın hale gelmekte” olduğuna dair kaygılarına rağmen aralarındaki stratejik işbirliğini sürdürdüklerini yazmıştır.

ABD istedi Erdoğan çark etti

Ignatius, ”Obama, Erdoğan’ı, bu yıl faaliyete geçen ve Tahran’ı sinirlendiren füze savunma radar sistemini konuşlandırmaya ikna etti. Ve ABD’nin çağrısıyla Erdoğan, geçen yıl NATO’nun Libya’ya müdahalesine ilk başta gösterdiği muhalefeti tersine çevirdi” ifadesini kullanmıştır.[1]

 

..

 

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi