Anasayfa » ORDUNUN ONURU VE SOYSUZLARIN SORUNU

ORDUNUN ONURU VE SOYSUZLARIN SORUNU

Yazar: yonetici
0 Yorum 232 Görüntüleyen

ORDUNUN ONURU VE SOYSUZLARIN SORUNU

 

“Kimse bana etmedi, kendime ettiğimi

Mecburen çekiyorum, yıllarca ektiğimi

Ben varlık kaynağımı, düşman sanıp sataştım

Haçlılardan çekmedim, hainden çektiğimi”

 

E.GKB Işık Koşaner Paşaya ait olduğu söylenen ses kayıtları doğruysa, en yetkili bir ağızdan çıkan bu acı ve çarpıcı itiraflara itiraz yerine, yıllardır sinsi ve sistemli bir tahribata maruz kalan TSK’nın hemen toparlanıp halkıyla kucaklaşmasına bir vesile yapılması lazımdı ve tarihi bir fırsat sayılmalıydı. Bu şaşırtıcı tespit ve tahliller, aslında Sn. Işık Koşaner’in, bütün haksız itham ve iddialara rağmen, nasıl yüksek bir haysiyet ve hassasiyet sahibi olduğunun ve örnek bir cesaret ve metanetle gerçekleri ortaya koyduğunun da açık bir kanıtıydı.

Böyle bir konuşmanın kapsamı, katılımcıları, kaydedilip sızdırılması ve internete düşüp yayınlanması karşısında ‘kepazelik’ yakıştırması hayli hafif kalmaktadır” diyenler haklıydı.

Önceki Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner’in komutanlarla yaptığı önemli bir terör değerlendirmesi ortaya çıkmıştı. Karakol baskınlarında askerin yanlış tutumları, silahını bırakıp kaçan komutanların arsızlıkları, siviller ne derse desin Genelkurmay’ın terörle mücadelede kendi bildiğini okuyacağı, insansız hava araçlarının (İHA) hangi olaylarda yanlış kullanıldığı, saha denetimlerinin nasıl savsaklandığı, ayrıntılarıyla anlatılmaktaydı. Muhtemelen sadece general düzeyinde komutanlarla kozmik bir odada yapılan kritik ve resmi bir strateji konuşmasıydı. Peki, bu kayıt ortam dinlemesi olarak odadaki biri tarafından mı yapılmıştı, yoksa generalleri dinleyen ve deşifre eden başka kurumlar mı vardı? Üstelik bu kayıt kaydedilip sızdırılmakla kalmamış dünyada herkesin ulaşabileceği bir internet sitesinde nasıl yayımlanmıştı? Eski Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner kaydedilen bu gizli konuşmanın bir yerinde terörle mücadelede Türk ordusunu tarif ederken “Durumumuz kepazelik” demekten kendini alamamıştı. Böylesine gizli bir konuşmanın kaydedilmesini, deşifre edilmesini ve yetmezmiş gibi bir sosyal paylaşım sitesinde halka arz edilmesini düşünürseniz ‘kepazelik’ hayli hafif bir kelime kalmaktaydı.

 

..

 

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi