Anasayfa » Gülen Cemaati Erdoğan'ı Dosyalarla Köşeye Mi Sıkıştırıyordu?

Gülen Cemaati Erdoğan'ı Dosyalarla Köşeye Mi Sıkıştırıyordu?

Yazar: yonetici
0 Yorum 189 Görüntüleyen

Gülen cemaati Erdoğan’ı yolsuzluk dosyalarıyla köşeye mi sıkıştırıyordu?Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Fethullah Gülen ve takımı arasında esen soğuk rüzgârlar kavgaya dönüşmeye başlamıştı. Gülen cemaatinin elindeki Erdoğan ve AKP ile ilgili çok özel dosyalar da,  havayı tamamen dondurmuş durumdaydı. İşte konuşulan o dosyalardan bazıları:

1- Özel Yetkili Mahkemeler Dosyası – Ergenekon ve Balyoz konularında tutuklamalara imza atan bu mahkemelerin, iktidara da dokunacağı anlaşılınca apar topar işlevleri sonlandırılmıştı.  İşte bu dokunmanın gerekçelerini içeren bilgilerle dolu bu mahkemelerin dosyaları Gülen cemaatinin kasasındaydı.

2- Teknik Takip ve Dinleme Dosyaları – Bu konu yine Ergenekon ve Balyoz soruşturmaları sırasında gündeme taşınmış ve birçok kişinin dinlendiği ortaya çıkmıştı. Erdoğan ve yakın çevresinin de bu dinleme faaliyetlerinde kaydedilmiş “kritik” kayıtlı kasetlerinin olduğu fısıldanmıştı. Bu kayıtları içeren dosyaları da Gülen cemaati saklamaktaydı.

3- Şike Dosyası – Futboldaki şike olayının üzeri bir şekilde kapatılmıştı ve soruşturmayı yürüten savcının elindeki görüntülerin yayımlanmayan ve de Erdoğan’ı çok zor durumda bırakacak olan görüntüler, şu an Gülen cemaatinin elinde bulunmaktaydı.

4- Kamu İhale Kurumu’ndaki Yolsuzluk Dosyası – Yolsuzluğun boyutu 2-3 katrilyon civarındaydı. Konu, birkaç memur hakkında soruşturma açılarak kapatılmış, ancak bu hususta yine ucu Erdoğan’a dokunan bilgi ve belgeleri içeren dosya Gülen cemaatinin elinde tutulmaktaydı.

5- İhaleye Fesat Karıştırılması Dosyaları – AKP, CHP’nin de desteğiyle ihaleye fesat karıştıranların cezalarında indirime gidilmesini sağlamıştı. İhaleye kimlerin fesat karıştırdığının isim isim sıralandığı listelerden oluşan dosyalar da Gülen cemaatinin gizli dolabındaydı.

6- Sayıştay Dosyası – AKP’nin bazı yolsuzlukları sümenaltı etmek maksadıyla Sayıştay’ı işlevsiz hale getirmek istediği yazılmıştı. Bu girişimin ardında yatan bazı büyük yolsuzlukların olduğu bir dosyayı da Gülen cemaati beklemeye almıştı.

7- Metro Turizm ve Bağlantıları Dosyası – Fethullah Gülen’e Hakaret ettiği için, kanuni gerekçelerle içeri alınan Metro Turizm’in sahibi Galip Öztürk, bir şekilde hapisten çıkmış, bu konuyla ilgili birçok spekülasyon ortalıkta dolaşmıştı. Öztürk’ün ilişkilerinin AKP iktidarının bazı bakanlarını bile kapsadığı kulislere yansımıştı. İşte bu ilişkilerin bilançosunun olduğu bir dosya da Gülen cemaatinin elinde bulunmaktaydı.

Bunlar, Erdoğan’ın başını oldukça ağrıtacak ve ortaya dökülürlerse yargılanmasına bile yol açacak cinsten dosyalardı. Nitekim Gülen cemaatinden dosyalarla ilgili gelen sinyalleri alan Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ı Pennsylvania’ya yollanmıştı. Gülen ve Çağlayan arasındaki görüşmede söz konusu dosyalar ve AKP ve Cemaat arasındaki gerginliğin nasıl yumuşatılabileceği konuşulmuş, anlaşılan uzlaşmaya varılamamıştı. Şimdi gözler Erdoğan’ın, Gülen ve saz arkadaşlarının bazı kapsamlı taleplerini karşılayıp karşılamayacağındaydı. Karşılarsa ne ala, yok karşılamazsa “dosyalar” devreye sokulacaktı!BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi