Anasayfa » KÜRDİSTAN KURULURSA, TÜRKİYE YIKILIRDI!

KÜRDİSTAN KURULURSA, TÜRKİYE YIKILIRDI!

Yazar: yonetici
0 Yorum 218 Görüntüleyen

KÜRDİSTAN KURULURSA, TÜRKİYE YIKILIRDI!

    

16 Nisan 2017 referandumundaki hilekârlık ve hukuksuzluklar tartışılmaya devam ederken, ABD’den gelen üst düzey bir açıklama, büyük şeytanın yeni bir planı devreye soktuğunun kanıtıydı: Bu da Türkiye’nin parçalanmasıydı!

ABD Dışişleri Bakanlığı Danışmanı John Stilides, referandumun Türk toplumunu böldüğünü kaydettiği açıklamasında, “Amerika’dan baktığımızda benim endişelendiğim konu, ülkenin tekrar bir araya gelemeyecek kadar siyasi açıdan bölünmüş olması” ifadelerini kullanmıştı. Bu küstahça ifadeler, ABD’nin Türkiye’yi parçalama yönündeki heves ve hedeflerini açığa vurmaktaydı. Aynı Amerika’nın, PKK’yı ve yan kuruluşlarını zaten Türkiye’ye tercih ettiği bir sır olmaktan çıkmıştı. Artık bu Amerika ile stratejik ortaklığa bağlı kalmak gaflet ve cehalet olmaktan çıkmış, dalalet ve hıyanet sınırına yanaşmıştı.

ABD’li komutan Albay John Dorrian; PKK’nın, SDG’nin bir parçası olduğunu ağzından kaçırmıştı. (Yani; ABD’li Siyonistler, Suriye Kürdistan’ı için PKK’yı bir alt yapı şebekesi olarak kurmayı planlamıştı.)

DAEŞ Karşıtı Koalisyon Güçleri’nin sözcüsü ABD’li Albay John Dorrian, Bağdat’tan canlı bağlandığı Pentagon’daki basın toplantısında; “Terör örgütü PKK’nın, ABD’nin desteklediği Suriye Demokratik Güçleri’nin (SDG) bir parçası olduğunu” hatırlatmıştı. Dorian, soruyu soran gazetecinin, “Açıklığa kavuşturmak için soruyorum, PKK’nın SDG’nin bir parçası olduğunu mu söylediniz?” sözleri üzerine “öyle mi dedim, YPG demek istedim” diyerek sözlerini düzeltmeye çalışmıştı.

ABD güdümlü Kürtler bağımsızlık ilanına hazırlanmaktaydı!

Irak’ta tarihteki ilk bağımsız Kürdistan devleti kurulma aşamasındaydı. Mesud Barzani’nin planladığı tarih de ortaya çıkmıştı. Barzani’nin danışmanı Muhammed Hacı, bu konuda bir açıklama yapmıştı. Peki, Kürt devletinin sınırları ne, haritada nereler vardı? Ortadoğu’daki kaosa yenisini ekleyecek olan bağımsız Kürdistan devleti için, Eylül ayında düğmeye basılacaktı. Mesud Barzani’nin danışmanı, bağımsızlık referandumunun Eylül 2017’de olacağını açıklamıştı. Ancak Siyonist odaklar, ani bir kararla Barzanistan’ın şimdilik özerk konumunu koruması ama asıl Kürdistan’ın Suriye’de kurulması yolunda bir karar almışlar ve Arap Baharı tuzağına kapılan Erdoğan eliyle bunun alt yapısını oluşturmaya başlamışlardı. Yani Suriye’deki Arap Baharı, 2. Golan harekâtıydı.

Peki, Bağımsız Kürdistan’ın sınırları nereleri kapsayacaktı ve Kerkük’ü de haritaya katacaklar mıydı?

Kerkük’te Kürdistan bayrakları ile kriz çıkaran Mesud Barzani, Irak’ın merkezi yönetiminin zayıflığından faydalanıp tarihteki ilk Kürt devletini kurma hazırlığındaydı. Bunun için kararlar alan Barzani’nin danışmanları, referanduma gidileceğini duyurmuşlardı. Barzani’nin danışmanı Muhammed Hacı, referandumun Eylül (2017) ayında yapılmasının beklendiğini vurgulamıştı. Bas News İngilizce’ye göre, Muhammed Hacı, Kürt Bölgesi Yüksek Seçim Komisyonu’na referandum düzenlenmesi için çağrı yapmaya hazırlandıklarını anlattığı açıklamalarında, “Mesut Barzani’nin Kürt siyasi partilerinden, bağımsızlık çabalarına liderlik yapacak olan ortak komisyona temsilcilerini belirlemelerini istediğini de” hatırlatmıştı. Zaten Mesut Barzani, 2 Mayıs’ta Fransız Le Figaro gazetesiyle yayımlanan mülakatında “Kürtlerin bağımsızlığı ilan etmesi zamanı geldi. Ancak biz, Irak’tan barışçıl biçimde diyalog ve müzakere yoluyla ayrılmak istiyoruz” açıklamasını yapmıştı.

 

..

 

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi