Anasayfa » HIYANET ŞEBEKESİ DAĞILIRKEN ŞEBEKLERİN YAYGARASI

HIYANET ŞEBEKESİ DAĞILIRKEN ŞEBEKLERİN YAYGARASI

Yazar: yonetici
0 Yorum 196 Görüntüleyen

HIYANET ŞEBEKESİ DAĞILIRKEN

ŞEBEKLERİN YAYGARASI

        

Kur’an’ı inkârcılarla, Onu istismarcıların ortak inancı; Demokratur Diktasıdır… Ortak Tanrıları ise Haçlı Batı Sevdası ve Siyonist Odaklardır!

CHP zihniyeti inkârcılığı, AKP tıyneti ise istismarcılığı esas alsa da, aslında “görünüşleri” farklı, ama “görüşleri=temel zihniyetleri” aynı olan siyasi yapılanmalardır. Bugünkü CHP’nin Atatürk’le, AKP’nin ise Erbakan’la istismar dışında hiçbir alâkaları olmadığını da özellikle hatırlatmak lazımdır. Lütfen dikkat edin; Kadına Şiddeti Önleme gibi makul ve masum bir kılıf altında, dolaylı maddeler ve ek protokollerle eşcinsellik, lezbiyenlik ve kadına sınırsız serbestlik gibi ahlâksızlıkları devlet koruması altında meşrulaştırıp yaygınlaştırmayı amaçlayan İstanbul Sözleşmesi’nin… Ve yine 18 yaş altı, (12-17 arası) erkek ve kız çocukların; güya karşılıklı rızaları ve cinsel deneyim kazanmaları için kendi aralarında her türlü çarpık ve sapık ilişkiyi serbest bırakan Lanzarote Sözleşmesi’nin (ki maalesef her ikisi de sözde dindar kahraman Erdoğan iktidarınca imzalanmış ve içerikleri toplumdan saklanmıştır) yürürlükte kalmasını, hem CHP ve destekçi yan kuruluşları, hem de Sn. Cumhurbaşkanının kızının da yönetiminde bulunduğu KADEM gibi kuruluşlar ortaklaşa sahiplenip savunmaktadır.

İbn Haldûn’a göre bir toplumun çöküşü şunlara bağlıdır:

Modern sosyoloji ve siyaset-devlet biliminin kurucularından İbn Haldûn’a göre bir toplumun çöküşü şu belirtilerle ortaya çıkmaktadır:

• Kur’an’ı ve Resulüllah’ın kurallarını terk etmeye kalkışmaları.

• Dayanışmanın olmaması, danışma ve yardımlaşmanın ortadan kalkması.

• Üretimin zayıflaması, sanayi ve tarımın geri plana atılması.

• Tüketim (israf) çılgınlığının başlaması.

• Vergilerin artması.

• Adaletsizliğin yaygınlaşması, yandaşların ve işe yaramazların görevlere atanması.

• Umutların kırılması.

• Göçün hızlanması.

• Şeytani bir gurur ve kibirin artması.

• Gösteriş ve riyakârlığın yaygınlaşması.

Evet AKP işte bunların hepsini yapmıştır; bu nedenle yıkılması kaçınılmazdır ve yakındır. Çünkü AKP Kur’an’ın lafzını okuyup ahkâmını terk edilmiş bırakmıştır.

“(Kıyamet günü Allah’ın gönderdiği) Resul de şöyle diyecektir: ‘Ya Rabbi, kavmim, bu Kur’an’ı terk edilmiş bıraktılar. (Lafzını okuyup durdular, manasını ve mealini anlayıp uygulamaya yanaşmadılar, hikmetini ve hükmünü araştırıp uygulamak üzere Onu temel başvuru kaynağı yapmadılar’ diye şikâyet edecektir.)” (Furkan:30)

Ayette geçen “HİCR” kelimesi, bir insanın başkasından ve yakınlarından… Yurdundan ve yuvasından… Davasından ve dostlarından; kalben, lisanen veya fiilen kopup uzaklaşması, onları terk edip ayrılması anlamını taşır. (Bak: Rağıb El İsfehanı-Müfredat)

… (Huysuzluk eden kadınları) sonra yataklarında “Mehcur” bırakın… (Nisa: 34) ayeti, yanlışlarını anlamaları için onları bir müddet terk edip uzaklaşın anlamındadır.

“Bunun üzerine Lut, ona (Hz. İbrahim’e) iman edip dedi ki: “Gerçekten ben, Rabbime hicret edeceğim (gaflet, cehalet ve rezaletten uzaklaşıp Hakka ve hayra gideceğim). Çünkü şüphesiz O, Güçlü ve Üstün olandır, Hüküm ve Hikmet sahibidir.” (Ankebut: 26) ayeti de her türlü Bâtılı ve berbat huyları ve kötü alışkanlıkları terk edip, Allah’a yönelmeyi ve O’nun rızasına erişmeyi anlatmaktadır.

Erdoğan ve iktidarı; “karşılıksız para, faiz, swap vb.” gibi akla zarar saçmalıklarla çözümler arıyorlar… Sonra da ‘şahlanacağız’ diyorlar! Bir kere Allah’ın kitabına baksalar, bir kere onun doğru yazdığına iman etseler de çözümü faizlerde, swaplarda aramasalar, kurtulacaklar. “Kur’an’ı mehcur edinmek” yani lafzen inandığını söylediği halde fiilen Kur’an’ı terk etmek; ayeti bu konuda çok önemlidir. Kur’an’ı, her konuda rehber edinmeli, hidayetimiz olmalı ki çözümleri onda bulalım. “Çözüm Adil Düzen’de” diyoruz ya; ne demek istediğimizi açıklayalım.

 

..

 

makalenin tamamı için tıklayınız…

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi