Anasayfa » ERBAKAN HOCANIN YAKIN ARKADAŞLARINDAN ANILAR…

ERBAKAN HOCANIN YAKIN ARKADAŞLARINDAN ANILAR…

Yazar: yonetici
0 Yorum 234 Görüntüleyen

İSMAİL MÜFTÜOĞLU :Hocamızla gecirdiği anılarından bahsedıyor:

Ankara'dan İzmir'e gidiyoruz.Kula ' da miting var.Mitingten sonra açlıktan ölüyoruz.Uşak mitingine gitmeden önce, Hocama ''ara verelimde karnımızı doyuralım '' dedim.Hocam da bize sabret sana mükellef bir ziyafet çektireceğim dedi.Uşak mitinginden sonra arabasına bindim.Ceketinin sol tarafından bir bisküvi çıkardı ve bana uzattı. '' İşte ziyafet dedi ''. Yine 1976 yılında Urfa ' nın Halfeti ilçesinde seçim mitingindeyiz. Hocam kürsüye çıktığında yörede bazı aşiretler mitingi silahlarla taradı. Büyük bir panik yaşandı.Bizde silahlarımıza sarıldık. O hengamede yaylım ateşinde bulunan iki kişiyi yakaladık ve Hocamızın önüne getirdik. Hocamız da tıpkı Peygamber Efendimizin yaptığı gibi bırakın gitsinler. '' Onlar Milli Görüşü bilmiyorlar '' dedi..

………..

AHMET TEKDAL :

Hocamı İLİM VE İSLAM konferanslarında tanıdım.Afyon 'da katıldığım bir konferans dönüşü bir arabaya bindim.Ceketimi dizimin üzerine koydum .Bu esnada ceketimin iç cebındeki gözlüğümü düşürmüşüm.Erbakan Hocamıza konuyu açtığımda bana '' Sen maddi gözlüğü kaybettin ama manevi gözlüğü kazandın '' ded,..

………………..

FEHİM ADAK :

MSP Koalisyon hükümeti döneminde Demirel hacca karayolu ile gidilmesini yasaklamaya çalışıyordu.Bahaneside kolera salgınıydı.Erbakan ' ın Demirele sözü hala aklımda '' Bu kolera havadan bulaşmıyor da karadan mı hareket ediyor '' demişti…

KAYNAK : ANADOLU GENCLİK DERGİSİ (ERBAKAN ÖZEL SAYISI)

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi