Anasayfa » Adil bir dünya için İslam Birliği

Adil bir dünya için İslam Birliği

Yazar: yonetici
0 Yorum 226 Görüntüleyen

Adil bir dünya için İslam Birliği

Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, hayatını adaletsizlik ve çifte standarda karşı mücadeleye adadı. Irkçı, Siyonist, Emperyalist kapitalizmin dünyayı kan ve gözyaşına boğmasına karşı, adil bir düzenin İslam dünyası öncülüğünde kurulması için hem fikri anlamda projeler üretti hem de hükümette olduğu dönemlerde bunları hayata geçirdi.

  • Adil bir dünya için İslam Birliği -

Küresel sistemin nasıl bir adaletsizlik üzerine kurulu olduğunu bütün açıklığıyla İslam dünyasına anlatan Erbakan, başta İslam âlemi olmak üzere bütün bir insanlığın saadeti için İslam Birliği`nin kurulmasını sağlamaya çalıştı. Dünyanın bütün iktisadi kaynakları üzerinde egemenlik kurmuş olan ırkçı-emperyalizmin devasa ekonomik ve askeri gücüne karşı İslam dünyasını birleştirerek adil bir dünyanın kurulması için en büyük adımı D-8`leri kurarak atan Erbakan, İslam Birleşmiş Milletleri, İslam NATO`su, İslam Ortak Pazarı gibi daha birçok projeyi de her yönüyle hayata geçirmek için var gücüyle çalıştı.

Yeni bir dünya kuruluyor

Dünyanın bir felakete sürüklendiğini gören Milli görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, bu felaketten kurtuluş yolu arıyordu. Batının insanlığa barış ve adalet getiremeyeceğine inanan Necmettin Erbakan, D-8 teşkilatını kurmaya karar verdi. Türkiye Cumhuriyeti`nin 54. Hükümeti`nin Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan tarafından tarihi bir adım atılıyor; gelişmekte olan sekiz ülke (Bangladeş, Mısır, Endonezya, İran, Malezya, Nijerya, Pakistan, Türkiye) hükümet ve devlet başkanları nezdinde 15.06.1997 tarihinde İstanbul`da Çırağan Sarayı`nda bir araya gelerek D-8`ler organizasyonunu kurdu. Türkiye yeni bir dünyanın kurulması, dünyanın daha da gelişmesi için D-8`in kurulmasına öncülük etti. Bu öncülüğün önderi de, dönemin T.C. Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan`dı.

Ezilenler ezenlere karşı

D-8 grubu sektör dağılımında kırsal kalkınmayı Bangladeş; ticareti Mısır; yoksulluğun bertaraf edilmesini Endonezya; bilim, teknoloji, telekomünikasyon ve enformasyonu İran; finans, bankacılık ve özelleştirmeyi Malezya; enerjiyi Nijerya; tarımı Pakistan; sanayi ve sağlığı da Türkiye üstlenmişti. Görev dağılımı yapıldı. D-8 projesiyle İslam birliğinin temelleri de atılmış oldu. Karşı tarafta ise dünya kapitalistlerinin başını çektiği G-8`ler vardı. Ezilenler D-8`lerdir. D-8 kurulurken dünya insanlarının saadeti düşünülmüştür. D-8, ezilen insanların haklarını korumak için kurulmuştur. D-8 kurulurken adil dünya düzeni düşünülmüştür. D-8; savaşa değil, barışa hizmettir. D-8, çekirdek bir oluşumdur. D-8 ile yeni adil bir dünyanın temelleri atılmıştır. Yeni dünya ancak D-8 sayesinde kurulur.

Sömürü olmasa fakirlik olmaz

D-8 projesi, insanlığın huzur projesidir. D-8`lerin amacı `G-8`lerle diyalog ortamını oluşturmak ve İslam dünyası ile kalkınmış batı arasında barışa bir köprü kurmaktır.`

Refahyol hükümetinin dış politikada en büyük icraatı, D-8 projesidir. ABD, D-8`den rahatsız oldu. D-8 Erbakan`ın projesi olduğu için, diğer gelen hükümetler bu projeye soğuk baktılar. D-8, gelişmekte olan ve geri bırakılmış ülkeleri kalkındıracak bir projeydi. Batı bu projeye karşı çıkar diye D-8`e sırt çevrilmiştir. Ama kaybeden Türkiye ve dünya olmuştur. D-8`lerin 8. kuruluş kutlamalarında Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, “D-8`in herhangi bir oluşuma natif olarak değil dünya barışını sağlayacak bir güç olarak ortaya çıktığını, D-8`in başarılı olduğu takdirde dünyanın geri kalan beş milyarlık nüfusuyla ABD ve İsrail`deki ezilenlerin de mutlu bir hayata kavuşacağını” söylemişti. Erbakan, “Yeryüzünde 6 milyar insan yaşıyor ve bu insanlar ezenler ve ezilenler diye ikiye ayrılıyor. Ezenler bu fakir ülkelere gelirlerinin sadece yüzde birini verseler, dünyada fakir ülke kalmaz. Biz bu gerçekleri gördüğümüz için, adil bir dünya için D-8`leri kurduk” demişti.

Çifte standarda karşı İslam ordusu

Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, dünyada zenginliğin bir avuç elit tarafından kontrol edilip dünyanın geri kalanının açlığa mahkûm edilmesini asla kabul etmedi ve buna karşı hep projeler üretti. Ayrıca, Batılı devletlerin ellerindeki iktisadi ve askeri gücü kullanarak yeryüzünde kanlı işgaller gerçekleştirmelerine karşı da direnen Erbakan, bu haksızlıkların son bulması için İslam Ortak Pazarı, İslam Dinarı ve İslam NATO`su projelerini hayata geçirmeye çalıştı. Erbakan, “İsrail kurulduğu günden bugüne kadar Ortadoğu`da huzursuzluk unsuru olmuştur ve Ortadoğu`yu kana ve gözyaşına boğmuştur. Eğer Amerika İsrail`i bu kadar seviyorsa Amerika`da yer vermelidir, İslam toprakları üzerinde değil. Bu gerçeği hep söyledik. Son olayla zorla geldiğiniz yere, gidip insanları öldüreceksiniz, bu insanlara ilaç, ekmek gelecek ve bunu silahla engellemeye çalışacaksınız. Görülmemiş vahşet.” dedi.

İslam BM`si, İslam Dinarı, İslam Ortak Pazarı ve İslam NATO`su

Her fırsatta yeni bir dünyanın kurulması gerektiğini vurgulayan Erbakan, dünyadaki adaletsizlik ve haksızlıklara dikkat çekerek “Ne acıdır ki bu olaylar karşısında bütün dünya susmaktadır, bir kısım dünya hatta bunu övmektedir. İslam âlemi de bunu sözle geçiştirmeye çalışmaktadır. Yıllardır söyledik, İslam Birleşmiş Milletleri, İslam dinarı, İslam ortak pazarı ve İslam NATO`su lazım. Böyle bir durumda bütün Müslüman ülkeler müşterek bir ordu kurarak bu bölgede huzurlusuzluğu çıkaranı alarak başka tarafa götürmesi lazım. İsrail laftan, haktan, hukuktan anlamaz, kendi gayeleri var. Bu yapıdaki insanlara müeyyide ile yani alınlarına tabanca dayayarak hakkı kabul ettirmek mecburiyeti vardır. Bu nedenle İslam âlemi biran önce bu müeyyideleri hayata geçirecek derlenme, toplanmayı yapmak zorundadır. İsrail, bunun olmadığını bildiği için bu olayları yapmaktadır.” diyordu.

Milli Gazete

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi