Anasayfa » YENİ REFAH PARTİSİ VE ENDİŞELERİMİZ

YENİ REFAH PARTİSİ VE ENDİŞELERİMİZ

Yazar: yonetici
0 Yorum 241 Görüntüleyen

YENİ REFAH PARTİSİ VE ENDİŞELERİMİZ

Muhterem Ahmet Hocamızın 24 Kasım 2018 Gebze Sohbeti Telefon Bağlantıları

Esselamü Aleyküm kardeşlerim;

Euzubillahimineşşeytanirracim, Bismillahirrahmanirrahim. Elhamdülillahi Rabbil âlemin. Vel agibetü lil müttagin, Vesselatü vesselamü ala Rasulina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmain.

Çok değerli Milli Çözüm Ekibi kardeşlerim. Cenab-ı Hak, bu pek hayırlı ziyaret ve sohbetlerinizi verimli ve bereketli kılsın. Hz. Peygamber Aleyhisselam Efendimizin: “Her kimin ayakları Allah yolunda tozlanırsa (arabasını, imkânını, zamanını Hak hâkim olsun ve insanlık huzur bulsun diye kullanırsa) onlar ateşe, cehenneme haramdır!” Hadisinin müjdesine, Rabbim Teâlâ sizi de bizi de katsın.

Biz, Milli Çözüm Ekibi olarak;

1- Sarih; yani açık ve net Ayetlere …

2- Sahih; yani doğru kaynaklı Hadislere …

3- İcma-i Ümmet’e; İslam ulemasının üzerinde ittifak ettiği ölçülere…

4- Aziz Erbakan Hocamızın prensip ve projelerine, bize vasiyet ettikleri net ve kesin tavsiyelere uygun girişimleri doğru, olumlu, hayırlı ve yararlı buluruz. Bunlara aykırı davranış ve düşünceleri ise yanlış, yararsız ve zararlı buluruz.

Pek çok kardeşim telefonla sordukları için bir konu hakkındaki kanaatlerimi sizinle paylaşmak istiyorum. Haberiniz olmuştur, Fatih Erbakan’ın Hacı Bayram Camii önündeki yeni partilerinin kuruluş ilanı açıklamalarını kısmen dinledim. Yeniden Refah Partisi’nin hayırlı olması temennisinde bulunan Fatih Erbakan, milletin büyük ilgisine ve teveccühüne layık olacaklarını vurgulamıştı. Partisinin kuruluş dilekçesinin İçişleri Bakanlığı’na teslim edileceğini ifade eden Fatih Erbakan, yılların özleminin dindirileceğini hatırlatmıştı. Orada: “Yeniden Refah Partisi olarak bizler kavga etmek, çatışmak, cezalandırmak, yıkmak için gelmiyoruz” diyen Fatih Erbakan, şunları aktarmıştı: “Bizler, bugüne kadar yapılan bütün hayırlı hizmetlere teşekkür etmek, bu hayırlı hizmetleri yapanları tebrik etmek, yapılan hizmetleri görmek ve takdir etmek için geliyoruz. Bununla birlikte eksikleri tamamlamak, eksik yapılanları nihayete erdirmek için geliyoruz. Yine bununla birlikte yanlışları da doğrusunu ortaya koyarak düzeltmek için geliyoruz. Yapılan hizmetlere teşekkür edeceğiz, takdir ve tebrik edeceğiz. Eksikleri tamamlayacağız, yanlışları da davamıza, istikametimize uygun doğrularla düzelteceğiz!” demişlerdi. Şimdi, bu ifadelerde Saadet Partisi’nden ziyade AKP’nin kastedildiği anlaşılmaktaydı. Oysa hayırlı hizmetlerini tebrik ve teşekkür etmek, eksiklerini tamamlayıp nihayete erdirmek ve yanlışlarını düzeltmek, temelde Hak’ka dayalı ve hayırlı bir oluşum için doğru bir yaklaşımdı. Yoksa zaten batıl amaçlı ve tahribat kasıtlı bir partiye karşı böyle tavır alınamazdı. Şayet bunlar, AKP’yi temel zihniyet ve istikamet olarak haklı ve hayırlı bulan, ama bazı yanlışları ve noksanları bulunan bir parti görüyorlarsa, bunun için ayrı parti kurmaları anlamsızdı. Gidip AKP’ye katılarak bu dedikleri o parti içinden daha kolay yapılırdı.

Fatih Erbakan, kurduğu Yeni Refah Partisi stratejisini ise söyle açıklamıştı:“AK Partililere söyleyin, Türkiye’yi Tayyip Erdoğan’dan sonra, Fatih Erbakan yönetecek!” İyi de, bu nasıl olacaktı? Yoksa Sn. Erdoğan’ın Fatih Erbakan’ı kendi yerine veliaht tayin edeceği konusunda bir garanti mi alınmıştı? Tayyip Erdoğan’dan sonra Fatih Erbakan yönetecek iddiası başka nasıl yorumlanırdı? Kaldı ki kardeşlerim, AKP’nin çok hayırlı ve yararlı sanılan birçok adımları, aslında en yıkıcı ve yozlaştırıcı icraatlardı. Erbakan Hocamız bunun için: “Yanlışın en tehlikelisi doğruya en yakın olan yanlışlardır. Çünkü doğru sanılarak aldanılması en yaygın olan yanlışlar bunlardır!” buyurmuşlardı. Eğer gerçekten kastedilen AKP iktidarı ve icraatları ise, bu, AKP’yi peşinen meşrulaştırmak ve masumlaştırmak anlamı taşırdı. Zaten Abdurrahman Dilipak ve Mehmet Metiner gibi, bilgiç ağabey rolündeki yandaş yazarlar bu işi yapmaktalardı. Bunlar her yazılarında, her konuşmalarında, her televizyona çıkışlarında AKP’nin haram ve hayırsız icraatlarını göz ardı edip, pansuman cinsinden bazı zahiri başarılarını her gün anlatıp durmaktalardı. Ara sıra da, “Adaylarda şu şartlar aransın, bazı milletvekili, yüksek bürokrat ve iş adamları kumarhane, kerhane dolaşmasın!” cinsinden de uyarılarda bulunurlardı. Yani, AKP’nin iyiliklerini tebrik, eksiklerini tenkit için parti kurmaya gerek yoktu. Bu iş, Erbakan Vakfı’nda da yapılırdı. Oysa kuruluş amacı ve aşaması, program ve politikaları batıl!.. Ve icraatları berbat olan; faizi, fuhşu, kumarı yaygınlaştıran, ahlaki ve ailevi yapımızı yozlaştıran bir partinin tahribatları genel ve derindir. Öyle hayırlı sanılan birtakım icraatları ise yüzeysel ve pansuman tedbirler sayılırdı.

 

..

 

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi