Anasayfa » Oda Tv Baskını ve İsrail Bağlantısı! Yeni Bir Uyutma Masalı mı?

Oda Tv Baskını ve İsrail Bağlantısı! Yeni Bir Uyutma Masalı mı?

Yazar: yonetici
0 Yorum 187 Görüntüleyen

Oda Tv Baskını ve İsrail Bağlantısı! Yeni Bir Uyutma Masalı mı?

 

Bu yazıyı; kafaları zorlayıp zonklatmak, düşünce tembelliğinden ötürü paslanıp tıkanan beyin çarklarını biraz çalıştırmak için, “şoklayıcı sorular” üzerine oturtmayı münasip gördük.

Gazetecilerin Özel Notları “suç unsuru”mu sayılıyordu?

Ergenekon soruşturması kapsamında başlatılan Oda TV operasyonu genişliyordu. Soruşturmayı yürüten savcının talebi üzerine, İstanbul nöbetçi 10. Ağır Ceza Mahkemesi, Yalçın küçük, Nedim Şener, Ahmet Şık ve eski MİT’çi Kaşif Kozinoğlu’nun da aralarında bulunduğu 11 kişi hakkında gözaltı kararı veriyordu. Şüphelilerin ev ve iş yerlerindeki aramalarda bulunan belgeler incelemeye alınıyor, bunların, Oda TV’nin ve yöneticilerinin özel not defterleri çerçevesinde gerçekleştirildiği öğreniliyordu. Nedim Şener’in Bakırköy Kartaltepe Mahallesi Akın Yolu Sokak Oğuzhan evinde aramalarda bulunan polis ekibinden 2 görevli, Şener’in evin yakınında park halinde olan otomobilini de arıyordu. Polisler aracın bagajından bir torba içinde bulunan CD’ler ile bazı belgeler alınıyordu. Arama işlemlerinin tamamlanmasının ardından Şener’e gözaltı işlemi uygulanıyordu. Nedim Şener ise, daha önce, Soner Yalçın’ın kendisine iftira attığını ve kasıtlı olarak bu işe bulaştırıldığını söylüyordu.

“Nedim’i sıkıştırın, Avcı’nın kitabı referanduma yetişsin!” deniyordu.

Soner Yalçın’ın bilgisayarında ele geçirilen dosyalardan bazılarının isimleri “Nedim, Orgmu, Hanefi, Sayın komutanım, Tertemiz, Toplantı, Sabri Uzun, OOO Kitap, Y Belgesi, Koz, Bilinçlendirme ve Abdulkadir Aygan” olarak belirtiliyordu. ‘Nedim’ isimli World belgesinde yer alan, “Nedim’in emniyet bağlantıları önemli. Devam ettirsin. Hanefi ve ekibini çok iyi tanıyor. Nedim ile Hanefi’nin Dink konusundaki görüş ayrılıkları gündem yapılmamalı. Çok fazla Hanefi’nin üzerine gidilmemeli.” ifadeleri mahkeme sorgusunda Soner Yalçın’a soruluyor, O da bu yazıdan kesinlikle haberi olmadığını iddia ediyordu.

‘Hanefi’ isimli Word belgesindeki ifadeler ise dikkat çekiyordu: “Hanefi’nin kitabı ne durumda? Referandum öncesi yetiştirilmeli. Nedim’i sıkıştırın, hızlandırsın. Referandum sürecinde cemaati yıpratmalı ve kamuoyu üzerinde güvenilirliğini azaltmalı. Hanefi kullanılmalı. Böyle bir şeyi kendini ortaya koyarak teklif etmesi önemli. Avcı ile direkt görüşmeyelim. Yayın sonrası dürüstlüğü ön plana çıkarılmalı. Sabih üstat, İlhan Cihaner olayı kitapta muhakkak işlenmeli diyor. Cihaner’i bayraklaştıralım. Doğu, Hanefi’nin ağzından Ergenekon boş bir dava olarak anlatılmasını sağlamalı diyor. Polisteki savcıdaki F tipi vurgusu iyi kurgulanmalı.” Soner Yalçın bu belgeden de haberi olmadığını savunuyordu.

 

..

 

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi