Anasayfa » SP-YRP İÇİN TARİHİ FIRSAT VE TABİİ-TALİHLİ İTTİFAK

SP-YRP İÇİN TARİHİ FIRSAT VE TABİİ-TALİHLİ İTTİFAK

Yazar: yonetici
0 Yorum 29 Görüntüleyen

SP yöneticilerinin; hem Fatih Bey’e, etkili ve yetkili bir Genel Başkan Yardımcılığı vererek, diğer kadrolarına da teşkilatlarda uygun pozisyonlar göstererek, yuvaya dönüş çağrısı yapmasını, iz’an ve insaf duyguları ve duyarlılıkları gerekli kılmaktadır. Karşı taraf bunu kabule yanaşmazsa, artık manevi vebal ve siyasi hata onların sırtında kalacaktır.

SP bu tarihi ve talihli çağrıyı tekrarlamazsa, о zaman YRP yetkililerinin; olumlu ve sorumlu şartlar oluşturularak, yuvaya katılma arzularını hatırlatıp, Milli Görüş’ü güçlü kılma çabalarına destek çıkmaları lazımdır. Böylece:

• Aynı Milli Görüş düşüncesini savunan…

• Aynı hedefleri amaçlayan…

• Aynı Erbakan Hoca’ya bağlılıklarını vurgulayan…

• Ve aynı tabanı paylaşan Saadet Partisi’yle, Yeniden Refah Partisi’nin, bu kahredici ayrılık-gayrılık durumunu bırakıp tek çatı altında ve Aziz Hocamızın vefatı öncesi vasiyetleri doğrultusunda birleşmeleri; hem Dinen, hem vicdanen hem de siyaseten bir zorunluluk halini almıştır. Çünkü sadık dava kardeşlerini artık ikilemden kurtarma çabasını ve çağrısını kendilerinin yapması, her yönden hayırlı ve yararlı bir yaklaşımdır.

Ne var ki; ya gaflet ve cehaletleri, ya şahsi inat ve enaniyetleri, ya da başka bahane ve temelsiz mazeretleri yüzünden, hem Milli Görüş camiasının hem de yeni bir umut kapısı arayanların, bu samimi arzuları boşa çıkarılırsa, bütün taraflar kaybetmiş olacaktır.

Ancak;

a) Bu gerekli ve bereketli birleşmenin sağlanması…

b) Erbakan Hocamızın Adil Düzen Programlarına ve diğer Evrensel oluşumlarına samimiyetle sahip çıkılması durumunda; Milli Görüş’ün %7’lik barajı çok rahatlıkla aşacağı ve Meclis’te grup kuracağı fırsatlar kaçırılırsa, her iki taraf da bundan maddi ve manevi zararla çıkacaktır.

c) Böyle bir birleşme sonrasında, katılacakları herhangi bir siyasi ittifak içerisinde de ağırlıkları ve saygınlıkları artacak ve Türkiye siyasetine yön verecek bir pozisyona ulaşılacaktır, inşaallah…

Böylesine samimi ve ulvi teklifimiz ve temennimiz yüzünden, hâlâ Milli Çözüm’e buğzeden kimselerin ve kesimlerin ise, imani ve vicdani ayarlarını, Kur’an terazisinde tartmalarının tam zamanıdır!

“Açık Davet, Özel Ekip” Hazırlığı: Dâru’l Erkam’da Yapılan Gizli Örgütlenmenin Sırrı

Gizli örgütlenmenin yapılması ve davanın selameti için gözlerden uzak bir merkez seçilmesi hayırlı hareketlerin olmazsa olmazlarındandır. Bu merkezde; komuta merkezi ile sadık dava erleri ve yöneticiler arasında zaman zaman buluşmalar yapılacaktır. Toplantı mekânı ve buluşma saatleri özenle seçilip ayarlanmalıdır ve düşman istihbaratının bundan haberdar olmaması lazımdır. Hz. Peygamber Efendimiz tarafından, şayet bu örgütlenme açık bir şekilde yapılsaydı, buluşmaların Mekke’nin hangi noktasında olduğu açıklanır ve bu durum herkesçe anlaşılırdı. Örneğin; Kureyş’in sık sık toplandığı Kâbe’nin yakınlarında bir nokta seçilmiş olsaydı, o takdirde Kureyşliler bundan haberdar olurdu ve hemen Müslümanları basıp yok etmeye çalışırlardı. Bu durumda Müslümanlar kendilerini savunmak zorunda kalırdı ve taraflar arasında silahlı çatışma çıkardı.

Büyük ihtimalle, iki yıl boyunca Mekke’nin ileri gelenleri tarafından “Dâru’l Erkam”ın, farkına varılmamıştı. Çünkü Hz. Ömer Müslüman olana kadar, müşriklerin bu durumu fark ettiklerine dair siyer kaynaklarında bir malumat bulunmamaktadır. Hz. Ömer’in Müslüman oluşu da hicretin beşinci yılına rastlamaktadır. Herhalde hem Hz. Ömer, hem de Mekke’nin ileri gelenleri tam olarak Müslümanların toplantı merkezinin yerini bilmiyorlardı. Zira kendisine nereye gidiyorsun diye soran Nuaym bin Abdullah’ı Hz. Ömer: “…Safa’da bir evde olan Muhammed’in yanına gidiyorum!” diye yanıtlamıştı.

 

 

 

 

 

 

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ..

 

 

 

 

 

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi