Anasayfa » SİVAS FACİASINI DA, BAŞBAĞLAR KATLİAMINI DA; AYNI DIŞ ODAKLAR VE TAŞERONLARI YAPMIŞTIR!..

SİVAS FACİASINI DA, BAŞBAĞLAR KATLİAMINI DA; AYNI DIŞ ODAKLAR VE TAŞERONLARI YAPMIŞTIR!..

Yazar: yonetici
0 Yorum 116 Görüntüleyen

 

SİVAS FACİASINI DA, BAŞBAĞLAR KATLİAMINI DA; AYNI DIŞ ODAKLAR VE TAŞERONLARI YAPMIŞTIR!..

 

Türkiye’nin birlik ve dirliğini bozmak isteyen dış güçler ve işbirlikçiler; sağcı-solcu, Türk-Kürt, Alevi-Sünni, dinci-devrimci diye sinsi ve asabi ayırımları körüklemekten hiç vazgeçmemişlerdir. İşte vahşi Sivas-Madımak yangını ile, hemen bir hafta sonraki Erzincan-Başbağlar köyü saldırısı da, aynı çevrelerin bir tertibidir ve bir iç savaşı tetikleme niyetlidir.

 

Bizdeki solcu ve mason kesimin, sürekli Sivas olaylarını gündeme getirip sahiplenmesi, ama Başbağlar faciasını yok farz etmesi ise bunların insanlık kriterinin ve karakter seviyesinin bir göstergesidir.

Ama sevinilecek bir durumdur ki, hem Sünni hem de Alevi Müslümanlar, bu iğreti ve iğrenç kışkırtma ve istismarı fark etmiştir ve solcu-mason şebekenin kahbeliklerine gelmemektedir.

Çünkü, laiklik ve ilericilik kisvesine bürünen bu masonik çetenin tek gayesi, kendi gizli saltanatlarının sürdürmektir.

15 Yıldır Kanıyor, Ama Masonlar ve Solcular, Görmüyor ve Kınamıyor!

Başbağlar kaçıncı sınıf sayılıyor?

Sivas Madımak Oteli’nin içindekilerle yakılması sonucu ölenler için her yıl büyük törenler düzenleniyor ve katliam lanetleniyor. Ama, aynı hafta içinde Erzincan’ın Başbağlar köyünde yapılan katliam ise adeta unutturulmaya çalışılıyor. Failleri de hâlâ meçhul bulunuyor!.

Erzincan’ın Kemaliye İlçesi’ne bağlı Başbağlar Köyü’nde 5 Temmuz 1993 tarihinde çoğu yaşlı ve kadın 33 kişinin vahşice şehid edildiği katliam aradan geçen 15 yıla rağmen ilk günkü acıları hâlâ yüreklerde hissettiriyor.

Başbağlar Köyü Güzelleştirme ve Kalkındırma Derneği Başkanı Mehmet Aydın, medyanın kendilerine yer vermemesinden de şikâyetçi olarak, “Sivas’taki katliamı en ince ayrıntısına kadar vermeye çalışan medya bize uygulanan vahşeti görmezden geliyor. Oysa biz hiçbir politik çıkarı olmayan, sade vatandaştık. Bu zulüm bize reva görüldü. Ve görmezden gelerek bu acılarımızı artırıyorlar” ifadelerini kullanıyor.

Sivas vahşetini gören medya Başbağlar’ı görmüyor, duymuyor.

Sivas’ta 2 Temmuz 1993 yılında Madımak Oteli’nde 37 kişinin yakılmasının intikamını almak için yapıldığı öne sürülen kıyım ile Madımak olayının birbiriyle bağlantılı olduğu iddiaları gündeme taşınmıştı. Ancak aradan geçen senelere rağmen her iki katliamın aydınlatılması noktasında herhangi bir sonuca ulaşılamadı. Öte yandan Sivas’ta ve Başbağlar’da yaşanan olaylarla ilgili Türkiye ve yurtdışında birçok dernek ve kuruluş, anma törenleri düzenleniyor. İstanbul, Sivas ve Erzincan başta olmak üzere birçok ilde feryatlar yükseliyor. Ancak Sivas’taki vahşeti gören masonik medya, Başbağlar’da yaşanan katliamı yıllardır görmezden gelmeye devam ediyor.

 

..

 

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi