Anasayfa » HÜKÜMET-CEMAAT KAPIŞMASI; İçtihat Farklılığı mı, Menfaat Kavgası mı?

HÜKÜMET-CEMAAT KAPIŞMASI; İçtihat Farklılığı mı, Menfaat Kavgası mı?

Yazar: yonetici
0 Yorum 202 Görüntüleyen

HÜKÜMET-CEMAAT KAPIŞMASI; İçtihat Farklılığı mı, Menfaat Kavgası mı?

 

Fetullah Gülen’in İran’a sataşması!

Mut’a Nikâhı (gizli ve geçici nikâh); Bâtıldır! İslam öncesi cahiliyet devrinden kalan, “para karşılığı geçici evlilik” şeklidir. İslam’ın ilk yıllarında, özellikle harp zamanlarında, uzun zaman kadınlardan uzak kalan askerler için mut’a nikâhına izin verilmiş, Hayber’in fethine kadar mübah olan bu muvakkat nikâh, Peygamberimizin sünnetiyle yasaklanıp haram edilmiştir. Mut’a nikâhı; ücret karşılığında belli bir vakit için bir kadınla evlenmektir. Mut’anın en az müddeti bir cinsel ilişki geçecek zaman dilimi, en çok ise 99 senedir. Son dönem Türkiye’sinde özellikle hızlı bir artış trendi olan ve yaygınlaşmaya başlayan bu uygulama, birçok ehl-i sünnet ve ehl-i takva kesimin dikkatini üstüne çekmektedir. Çünkü ehl-i sünnet bu durumu kesinlikle men etmekte ve “gizli zina” olarak görmektedir.

İşte Fetullah Gülen “İran “Muta Nikahı” tuzağıyla iş adamlarımıza kancayı takmaktadır” gerekçesiyle şunları konuşmaktaydı:

  • Maalesef günümüzde -belki bir yakın komşu esasen yalanı malzeme yaptığından, aldatmayı malzeme yaptığından, insanları şöyle-böyle angajmanlarla bağlamayı, adet – huy – tabiat haline getirdiklerinden dolayı, bu sistemleri kullanarak insanları AVLIYORLAR. Ağlarına düşürüyorlar. Ve sonra da kendi hesaplarına değerlendiriyorlar.-
  • Bu durum bizim milletimizin 2-3 asırlık derdidir. O yakın gibi görünen ama uzak olan KOMŞU bütün bu hususların hepsini değerlendirir.
  • Bir dönemde Bizans’tan yedikleri darbe ile o güçlü devlete karşı güçle ve kuvvetle karşı koyamadıklarından dolayı, “takiyye” ile o gücü ters yüz etmeye çalışmış, çok ciddi bir “takiyye” sistemi geliştirmişlerdir. Ve sonra da o “takiyyeyi”, dinlerinin içine bir rükun olarak sokmuşlardır.
  • Ali sevgisi değil ancak Ömer’e olan adavet, Ömer’e olan düşmanlıklarını bir sistem haline getirebilmek için yine peygamberin nur halkası içinden birilerine sarılmaları lazımdı ki o işi daha da ileriye götürebilsinler.
  • Bir de bunun yanında, aldatmaya daha fazla neler katmışlardır derseniz; ”KAPALI ZİNA”- fuhuş,ahlaksızlık da peşi sıra burada sayılabilir.
  • Nikah-ı Muta vakıa Kütüb-ü Fıkhiyeye giren şekliyle, nikah-ı muvakkattır. En basit anlatımıyla; ‘gel seninle muvakkaten evlenelim. Muta nikahı da belli bir para karşılığında seninle evlenelim’ demektir.
  • Cahiliye döneminde bu yapılıyordu. İnsanlığın iftihar tablosu (sav) belli bir dönemde işlenen bu şeyi faiz gibi 4 fasılda yasak etti. İçki gibi 4 fasılda yasak etti. Tabiatlara girmiş böyle dem ve damarlarına karışmış bir illeti birden bire söküp atmak bir yönüyle onlarda tepkiye sebebiyet verebilirdi. Bir diğer anlatımla; alkolik olan o insanlara daha Mekke döneminde birdenbire / aniden içki yasaktır denseydi, çok önemli bir meseleye karşı tavır alabilirlerdi. La ilahe illallah muhammedurrasulullah a tavır alabilirlerdi. Namaza tavır alabilirlerdi. Zekata tavır alabilirlerdi.

 

..

 

makalenin tamamı için tıklayınız…

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi