Anasayfa » ERDOĞAN-KATAR ORTAKLIĞI MIYDI YOKSA; ROTHSCHILD VE ROCKEFELLER BATAKLIĞI MIYDI?

ERDOĞAN-KATAR ORTAKLIĞI MIYDI YOKSA; ROTHSCHILD VE ROCKEFELLER BATAKLIĞI MIYDI?

Yazar: yonetici
0 Yorum 235 Görüntüleyen

ERDOĞAN-KATAR ORTAKLIĞI MIYDI YOKSA; ROTHSCHILD VE ROCKEFELLER BATAKLIĞI MIYDI?

 

CIA’nın eski kritik ismi Siyonist-Stratejist Graham Fuller’in Türkiye açıklamaları:

CIA’nın eski Ortadoğu Şefi Fuller, 2020 Kasım’ında “grahamefuller.com” sitesinde; “Türkiye Kontrolden Çıktı mı?” başlıklı bir yazı kaleme almıştı. FETÖ’nün ABD’deki bir numaralı koruyucusu olan Graham Fuller, Türkiye’nin dünyadaki durumu ve Türkiye’ye karşı nasıl bir politika izlenmesi gerektiğine dair önerilerini sıralamıştı. Fuller yazısında “Batı (Amerika ve Avrupa) için, Türkiye’nin sadık bir müttefik olduğu eski güzel günler sonsuza dek geride kaldı” ifadelerini kullanmıştı.

Fetullah Gülen’in ABD’ye gitmesi için tüm gücünü kullanan eski CIA Ortadoğu Masası Şefi Graham Fuller bir kez daha ortaya çıkmıştı. Joe Biden’in Başkan ilan edilmesinin ardından ABD’nin Türkiye politikası ile ilgili bir tablo çizmeye çalışan Fuller, Türkiye’nin dünyadaki jeopolitik durumunu tek tek anlatarak, neler yapılabileceğini kendi internet sitesinde yayınladığı çarpıcı bir yazı ile anlatmıştı. Fuller’in kendisinden beklenmeyecek bu çarpıcı yazısı akıllara “Yeni bir Türkiye planı mı uygulanıyor?” sorusunu gündeme taşımıştı. Siyonist Fuller, şu anda ABD ve Avrupa’da Türkiye’nin kontrolden çıktığı düşünülse de aslında durumun böyle olmadığını vurgulamaya çalışmıştı. Batı’nın gözüyle Türkiye’yi anlamanın imkânsız olduğunu belirten Siyonist Fuller, Türkiye’nin dünyadaki yerini nasıl gördüğüne bakmak gerektiğini söyleyerek Ankara’yı yönlendiren ana faktörleri sıralamıştı.

Fuller, ‘Türk İmparatorluk Geleneği’ başlığı altında “Yaklaşık yedi yüzyıl boyunca Osmanlı İmparatorluğu, diğer herhangi bir Müslüman imparatorluğundan daha büyük bir coğrafi alana hükmetti. Türk hükümdarlarının tarihsel hafızası, geniş jeopolitik hamleler yapılmasına imkân tanıyordu. Türk hükümdarların Hindistan ve Endonezya’da bile etkisi vardı. Ancak bu tür bir Türk jeopolitik düşüncesi artık modası geçmiş durumda… Sadece modern Türk Devleti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün yönetimindeki kısa bir süre dar tanımlanmış bir modern Türk Ulus Devleti örneğini gördük. Bugünkü durum ise Yeni Osmanlıcılık’tan daha fazlasıdır…” ifadelerini kullanmıştı.

 

   …

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi