Anasayfa » Erbakan Hocamızın Makamında Yapılan Üç Aylık (Nisan-Mayıs-Haziran) ANKET DEĞERLENDİRME SONUÇLARI

Erbakan Hocamızın Makamında Yapılan Üç Aylık (Nisan-Mayıs-Haziran) ANKET DEĞERLENDİRME SONUÇLARI

Yazar: yonetici
0 Yorum 93 Görüntüleyen

Hangi Görüşten Olanlar Erbakan Hocamıza Nasıl Bakmaktadır?

Ortak Yorum ve Yaklaşımlar:

29.03.2022, 26.04.2022 ve 24.06.2022 tarihli dilekçelerimizle, ve İstanbul Zeytinburnu Kaymakamlığından alınan izin belgesiyle, Merkezefendi Kabristanında bulunan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın makamını ziyarete gelen vefalı ve duyarlı kimselerle beş ay süreli bir röportaj yapılmıştır. Milli Çözüm Ekibinden her gün saat 10:00 ile 19:00 arası, sıra ile nöbet ve anket çalışması yürüten görevli kardeşlerimiz çok ilginç şahıslar ve yorumlarla karşılaşmışlardır.

Bunların sonucunda, şu ortak kanaatler ve genel değerlendirmeler ortaya çıkmıştır:

1- Çok farklı düşünce ve kesimlerden gelen ziyaretçiler; Erbakan Hocamızı hayırla ve hayranlıkla andıklarını… Türkiye’de çok verimli ve tarihi girişimler başlatıp başardıklarını… Ülke gündemine her konuda Milli ve yerli kalkınma modelini taşıdıklarını… Siyasete sevgi, saygı ve beyefendilik aşılayıp seviye kazandırdıklarını… Haysiyetli dış politika uyguladıklarını vurgulamışlardır.

2- Ziyaretçilerin önemli bir kısmı; AKP’li olduklarını… Ancak AKP’nin Erbakan çizgisinden iyice koptuklarını… Ama maalesef diğer partilerden de ümitvar olmadıklarını hatırlatmışlardır.

3- Ziyaretçiler; Milli Çözüm Ekibinin Hocamıza yönelik bu vefakârlıkları ve fedakârlıkları karşısında duygulandıklarını ve memnun kaldıklarını… Milli Çözüm Dergisi’nin cesur, duyarlı ve tutarlı bir yayın yaptığını… Erbakan Hoca’nın Adil Düzen projelerine ve D-8 gibi girişimlerine en çok ve ciddiyetle Milli Çözüm Dergisi’nin sahip çıktığını ve Erbakan’a yönelik haksız sataşmaları Milli Çözüm’ün yanıtlayıp savunduklarını… Ama maalesef özellikle SP içerisinde Milli Çözüm’ün çok yanlış, hatta aykırı tanıtılıp Ahmet Akgül Hocaya yönelik sinsi ve sürekli bir karalama kampanyasıyla karşılaştıklarını…

Milli Çözüm Ekibinin:

a- Hem İslam’ı doğru anlama konusunda…

b- Hem Abdülhamit ve Atatürk gibi tarihi şahsiyetlerimize uygun ve saygın yaklaşılması hususunda…

c- Hem “Laiklik” ve “Demokrasi” gibi çağdaş kavram ve kurumların, inancımıza, insanımıza ve ihtiyacımıza yaraşır şekilde ve bilimsel ölçülerle yorumlanmasında…

d- Hem de Türkiye’mizin yeni bir Milli Mutabakat ittifakına ve iktidarına kavuşması gerektiği çabasında; samimi, seviyeli ve çözüm üretici bir tavır takındığını itiraf edip, iltifatlarda bulunmuşlardır.

• Bu arada Erbakan Hocamızı ziyarete teşrif buyuran ve Üstad Ahmet Akgül Hocamızı ve kitaplarını tanıyan samimi insanlar, şu itirafta bulunmuşlardır:

Ahmet Hoca’nın bazı meşhur kişiler, Fetullahçılar gibi girişimler, birtakım partiler ve derneklerle ilgili, yıllar, hatta on yıllar önce söyleyip uyardığı… Bu nedenle çeşitli saldırı ve sataşmalara uğradığı pek çok konuda sonunda kendisi haklı çıkmış ve söyledikleri -bize çok ters gelse de- sonunda aynen yaşanmıştır. Bu, çağımızda çok az rastlanan bir önsezi ve feraset örneğidir ve bu gerçekleri yıllar öncesinden ortaya koymak büyük bir cesaret sayılmalıdır!..

      

Ali Çağıl Kardeşimizin; Makam Nöbetindeki Genel Gözlemleri

• SP yönetimlerinde, Milli Çözüm hakkında maalesef öğretilmiş bir kindarlığa rastlandı. Ama çoğunlukla kendimizi tanıtma fırsatı bulduklarımız memnun ayrıldı.

• AGD’li makina mühendisliğinde okuyan bir genç; “Oyunu bu kez Saadet Partisi’ne vermeyeceğinin” gerekçesini; “Kafasında soruları olduğu, hiç konuşulduğu gibi olmadığı… AGD’de Erbakan hakikatlerinin yeterince anlatılmadığı, yıllardır AGD’de olduğu halde; ‘Erbakan’ın bugünkü teknolojik gelişimin sahibi olduğunu, sizlerden öğreniyorum’ diyerek, Saadet Partisi ve teşkilatlarda kulisçilik ve ayak kaydırmaya şahit olduğunu, Saadet Partisi’ne oy vermemeye karar verdiğini” açıkladı.


MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ..

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi