Anasayfa » ABD de, Sovyetler Misali KARTON GİBİ PARÇALANACAKTIR!.. (Prof. Dr. Necmettin Erbakan)

ABD de, Sovyetler Misali KARTON GİBİ PARÇALANACAKTIR!.. (Prof. Dr. Necmettin Erbakan)

Yazar: yonetici
0 Yorum 75 Görüntüleyen
ABD, tel örgü kriziyle başa çıkacak mıydı? Teksas Valisi, arkasına 25 eyaleti alıp Biden yönetimine başkaldırmıştı!
ABD’de Teksas Valisi Greg Abbott’un, sınırdan göçmen geçişini engellemek için kurduğu jiletli tellerin kesilmesine izin veren ABD Anayasa Mahkemesi Kararı ülkeyi karıştırmıştı. Vali Abbott, mahkeme kararını tanımayarak dikenli ve jiletli telleri sınıra koymaya devam edeceğini açıklarken, 25 eyalet ortak bildiri yayımlayıp Teksas Valisi’ne destek çıkmıştı. Abbott, Teksas’ın kendisini korumak ve savunmak için “anayasal otoritesini” yürürlüğe sokmak üzere eyaletin “işgal altında” olduğunu açıklamıştı. ABD yönetimine başkaldırı olarak yorumlanan olayda, merkezi yönetimin Teksas’a müdahale edeceği konuşulmaktaydı. Meksika’dan yoğun göç alan Teksas eyaletinde Vali Abbott, sınır hattı boyunca dikenli ve jiletli teller kurdurmaktaydı. ABD Anayasa Mahkemesi ise federal (merkezi devlet) sınır görevlilerine, Meksika sınırındaki dikenli ve jiletli telleri kesme yetkisi verdiği kararını açıklamıştı.
25 Eyaletten Ortak Bildiri Çıkışı!
ABD Anayasa Mahkemesi’nin bu kararı bardağı taşıran son damla sayılmıştı. Teksas Valisi Abbott, kararı tanımadığını belirtip sınır hattında dikenli tel koymaya devam edeceğini vurgulamıştı. Anayasa Mahkemesi kararına karşı çıkmakla suçlanan Cumhuriyetçi Vali Abbott’a 25 eyalet ortak bildiri yayımlayıp destek çıkmıştı. Abbott, ABD Başkanı Joe Biden’ın anayasal yeminine sadık kalmadığını ve göçmenlerin eyalete gelişini önleme konusunda esnek davrandığını belirterek eyaletin anayasal olarak kendini savunma hakkını kullanacağını açıklamıştı. Vali Abbott, 3 yılda 6 milyondan fazla yasa dışı göçmenin, ülkenin güney sınırında bulunan eyalete girmesinin sorumlusu olarak Biden yönetimini suçlamaktaydı. Ama maalesef Türkiye’de ise 10 milyonu bulan sığınmacının büyük sıkıntılara yol açacağı bilindiği halde Erdoğan iktidarının vurdumduymaz tavrı kafa karıştırıcıydı!
“Eyalet İşgal Altındadır!”
Teksas Valisi, Biden’ın “kanunsuz sınır politikaları” olduğunu söyleyerek, eyaletin göçmenler tarafından “işgal” edildiğini aktarmıştı. Biden için “kanunsuz başkan” ifadesini kullanan Abbott, “James Madison, Alexander Hamilton ve ABD Anayasası’nı kaleme alan diğer ileri görüşlü liderler, Birleşik Devletler’in, sınırdan milyonlarca yasa dışı göçmen kaçıran karteller gibi yabancı tehditleri durdurmak hususunda hiçbir şey yapmayan kanunsuz başkanların insafına bırakılmaması gerektiğini hesaba katmışlardı.” diye uyarmıştı. Vali Abbott, Teksas’ın kendisini korumak ve savunmak için anayasal otoritesini yürürlüğe sokmak üzere eyaletin “işgal altında” olduğunu ilan ettiğini belirtip; Teksas Ulusal Muhafızları, Kamu Güvenliği Departmanı ve diğer Teksas kolluk güçlerinin bu eyalet yasalarına dayanarak eyaletin sınırlarını korumak için harekete geçtiğini açıklamıştı.
Merkezi Yönetim, Teksas’a Müdahaleye Kalkışır mı?
Ülkede tansiyonu yükselten gelişmeler sonrası ABD Başkanı Joe Biden, sözlerinden dönmesi ve merkezi yönetimin talimatlarına uyması için Vali Abbott’a bir günlük süre tanımıştı. Abbott’un söylem ve eylemlerine devam etmesi halinde, merkezi devletin Teksas’a müdahale edeceği söylentisi dillendirilmeye başlamıştı.[1] Teksas Valisi Abbott’un: “Amerika’nın yarısı (25 eyalet), anayasal meşru müdafaa hakkımızı ortaya koymak için Teksas’a katılıyor. Biden’ın duyarsız ve anayasaya aykırı eylemleri, kendimizi savunmamız gereken benzeri görülmemiş bir istilaya sebep oluyor!”[2] açıklamaları “ABD’nin bölünme tehlikesiyle karşı karşıya kaldığı” şeklinde yorumlanmıştı.
ABD’de 25 eyalet Teksas ile birleşip devlete başkaldıran bildiri yayımlamıştı!
ABD Anayasa Mahkemesi’nin, federal (merkezi devlet) sınır görevlilerinin Meksika sınırına Cumhuriyetçi Teksas Valisi Greg Abbott tarafından kurdurulan dikenli ve jiletli telleri kesmesine veya taşımasına izin vermesi ortamı karıştırmıştı. Bu dikenli teller, ABD’nin güney sınırından akın akın gelen mültecileri durdurmak için hazırlanmıştı. Ancak Greg Abbott, Federal Sınır Görevlileri bunları kaldırsa bile, Teksas’ın dikenli telleri koymaya devam edeceğini vurgulamıştı. Abbott, Anayasa Mahkemesi kararına karşı çıkmakla suçlanırken, 25 eyalet ortak bildiri yayımlayıp kendisine destek çıkmıştı. Yani toplam 50 eyaletten 25’i, ülkenin yarısı, merkezi devlete karşı bildiriye imza atmıştı. Biden, Vali Abbott’a bu kararından dönmesi için kısa bir süre tanımıştı. Merkezi devletin, Teksas’ın Ulusal Muhafızlarına el koyabileceği konuşulmaktaydı.[3]
Erbakan Hoca’nın “Sovyetler ve ABD Karton Gibi Parçalanacak!” Uyarısı!
Erbakan Hocamızın Milli Selamet Partisi’nin 26-27-28 Mayıs 1978 günlerinde, Ankara Yukarı Ayrancı’da yaptıkları bir konuşma sırasında, “Şuurlu ve Milli onurlu Generallerimizle her fırsatta birlikteyiz. ‘Bu ülkeyi Senden başkasına teslim etmeyiz’ diyorlar. Onlara diyorum ki; ‘Siz Bana teslim etseniz bile Yahudi elimde üç gün bırakmaz, geri alır. Ülkeyi öyle bir zamanda teslim alacağız ki, Yahudi artık geri alamasın.’ Yakın bir gelecekte, Mücahit Mü’minler olarak; SSCB ve ABD’yi Allah’ın izniyle karton gibi yırtacağız!..” buyurmuşlardı. Ve artık hem ABD’de hem Filistin’de hem de Türkiye’mizde tarihi bir devrim ve değişim yaşanacaktı ve oldukça yaklaşmıştı! Ayrıca, Muhammed Muhtar Han mahlasıyla yazdığı “SİYASİ SİYASET” kitapçığının kapağına, Siyonizm güdümündeki Sovyetler’in ve ABD’nin karton gibi parçalandığını gösteren bir resim koymuşlardı.

 

 

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ..

 

 

Yorum Yap

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi