Anasayfa » ERBAKAN'IN DÜNYADA YAPTIĞI İNKILAPLAR.

ERBAKAN'IN DÜNYADA YAPTIĞI İNKILAPLAR.

Yazar: yonetici
0 Yorum 224 Görüntüleyen

Erbakan dünyada dört büyük inkılap yapmıştır.

1. Önce insanlığı dinsizlikten kurtarmıştır. Din düşmanı sermayenin beşyüz yıllık faaliyetleri sonunda 1950'lerde dünya tam bir ümitsizlik içine girmişti. Müsbet ilimlerin dinleri bitirdiği, onların yanlış olduğu görüşü hakim idi. Prof. Dr. Necmettin Erbakan 1960'lı yılların ortalarında, İzmir'deki en büyük kapalı spor salonunda “İlim ve İslâm Konferansı” verdi. Erbakan o zaman Batı dünyasında da tanınmış bir makina profesörü idi, “O”nun âlimliğine kimse söz söyleyemezdi. “O” konuştu ve dünya ikna oldu. Dünya o hâle geldi ki, bugün Marksistler bile Tanrı'yı inkâr edemiyor, peygamberleri yalanlayamıyor.

2. Sömürü sermayesi Müslümanlarla solcuları çatıştırır, kendisine hizmet eden renksizleri iktidar ederdi. Sermaye dünyayı sömürmeye bu yolla devam ediyordu. Erbakan MSP döneminde CHP'lilerle koalisyon yapınca dünyadaki bu sağ-sol çatışması sona erdi. O dönemde Humeyni Bursa'da sürgündeydi; bunu gördü, CHP-MSP koalisyonunu dikkatle izledi ve o da İran'da solcularla anlaşarak inkılap yaptı, Şah rejimini devirdi. Gorbaçov da din düşmanlığını Türkiye ve İran'ı örnek alarak bıraktı, Sovyet sistemi bu sayede sona erdi. Bu gelişmelerden sonra dünyadaki sağ-sol çatışması tamamen sona erdi. Yani sermayenin yüz yıllık planı buz gibi eriyip yok oldu. Daha sonra Papa İstanbul'a gelip Sultan Ahmet Camii'nde dua etti. Putin Rusya'yı İslâm Konferansı'na üye yaptı. ABD halkı Müslüman bir babanın oğlu olan Obama'yı başkan seçti. Komünist Çin, dolar dışında Türkiye ile özel para anlaşması yaptı. Bu gelişmelerin ilk kıvılcımını hep Erbakan çakmıştır.

3. Erbakan halk sanayiinin kurulabileceğini dünyaya öğretmiştir. “Gümüş Motor” dünyada ilk defa halk sermayesi ile kurulan fabrikadır. (Hâlen “Pancar Motor” olarak varlığını devam ettirmektedir, şimdiye kadar 600 bin motor üretilmiştir, 150 bin adedi dünya ülkelerine ihraç edilmiştir.) Bu fabrika, Avrupa ve sömürü sermayesi dışında dünyada kurulan ilk fabrikadır. Bugün eski Sovyet ülkeleri halk sermayesi ile iş yapmakta, başrolü Türkler oynuyor. Almanya ve Avrupa'da önbinlerce Türk müteşebbis var. Türk halkına bu müteşebbisliği kim öğretti, kim öncülük yaptı? Türkiye'nin ilk en büyük sanayi sitelerinden olan İstanbul Ümraniye'deki “İMES”in kurucuları hâlâ yönetimde ve onlar bu siteyi kendi aralarında “Erbakan Sitesi” olarak anıyorlar; bir Bosna heyetini orada gezdirdiğimde bunu bizzat o yöneticilerin kendilerinden duydum. Türkler böylece sermayenin oyunlarını bozdukları gibi; sömürü düzenini bozan girişimler de Erbakan sayesinde gerçekleşmiş, KOBİ'ler (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler) bu sayede dünyada yaygınlaşmıştır.

4. Erbakan insanlığa “Adil (Ekonomik) Düzen”i, yani Kur'an düzenini tebliğ etmiştir. Erbakan'dan önce insanlar “düzen” olarak sadece kapitalizm, sosyalizm/komünizm ve karma ekonomiyi biliyorlardı. Erbakan “Adil Ekonomik Düzen”le insanlığa halk ekonomisini anlattı. İnsanlık bu sayede kendisine geldi. İslâm âlemi ve insanlık bu çalışmalarla yakından ilgilendi. Henüz ülkemize ve dünyaya “Adil (Ekonomik) Düzen” gelmemiştir ama Erbakan sayesinde insanlık artık bu düzen için hazır bulunmaktadır.

Erbakan bütün dünyada işte bu inkılapları yaptı, insanlık âlemi artık bunları biliyor.

Erbakan Hocamız ile 1969 yılında İzmir'de bir arkadaşımızın yaptığı görüşme, Türkiye ve dünyada inkılaplar yapan bu mücadele ve mücahedenin aslında tamamını özetliyor. O yıllardaki çalışma arkadaşımız Fehmi Koru, 1969'da kendisiyle yaptığı bir mülâkatta Erbakan'ın bu konuda neler söylediğini geçenlerde yazdı; Erbakan Hocamız'ın neler dediğini oradan okuyalım: “Bunu önce salt ilim yoluyla yapmak istedim; engel çıkardılar… Ben de işadamlığına soyundum, yine engel çıkardılar… İş dünyasında etkin hale gelirsem belki durum değişir düşüncesiyle Odalar Birliği'ne genel sekreter oldum, engel çıkardılar; başkan seçildim, engeller büyüdü. Anladım ki, amacımı gerçekleştirebilmem için tek yol, siyaset yapmak…” (Fehmi Koru, Zaman, 28.02. 2011)

“O” görevlerini/inkılaplarını yaptı ve gitti; bize düşen “O”nun izinde gitmek…

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi