Anasayfa » Ayetlerle Döneklik Siyaseti Ve İSRAİL’İN TÜRKİYE STRATEJİSİ

Ayetlerle Döneklik Siyaseti Ve İSRAİL’İN TÜRKİYE STRATEJİSİ

Yazar: yonetici
0 Yorum 291 Görüntüleyen

Ayetlerle Döneklik Siyaseti Ve İSRAİL’İN TÜRKİYE STRATEJİSİ

 

“Müminin niyeti ve gayesi, amelinden hayırlıdır; münafığın ise, gösterişli gayretleri ve girişimleri niyetinden hayırlıdır” (Hadis-Camıu’s-Sağir)

Dikkatlerinize arz edeceğimiz ayeti kerimelerde, muteber tefsirlerin ve Türkçe meallerin bir özeti verilmiş, parantezli açıklamalarda “Yahudi ve Hıristiyanlar” karşılığı “Siyonist ve Emperyalist merkezler” tercih edilmiştir. Dış güçlerin işgal orduları göndermek yerine demokratik manipülasyonlarla iktidara getirdikleri işbirlikçi adamları eliyle ülkeleri kontrol etme ve sömürme taktikleri daha risksiz ve daha etkilidir. Evet, kendi halkına ve milli davalarına hıyanet ederek zalim ve kâfir lobilerle gizli işbirliğine girişen dönek ve ödlek karakterli, ama vitrin mankeni ve şov yetenekli tiplerin gerçek niyetini ve tıynetini bu kadar net şekilde ortaya koyması, Kur’an’ın bir mucizesidir. İşte genellikle “cesur ve akıllı adam ve demokrasi kahramanı” diye reklam edilen bu kişilerin psikolojik kodlarını çözen ve bozuk ruh haritalarını deşifre eden ayetlerin ilmi izahlı mealleri:

(Münafık döneklerin halini bilin ve onlara söyleyin:)

“…. Sonra pek azınız hariç (Hak davanızdan ve sadakat iddianızdan) dönüp (hıyanet ettiniz). Siz zaten (hala yüzünüzü ve yönünüzü Haktan çeviren) dönek kimselersiniz!” (Bakara: 83 son kısım)

“Her kim kendisine ‘dosdoğru yol’ apaçık belli olduktan (Hidayet ve hakikati bilip tanıdıktan, Hak ile Batılın farkına ve şuuruna vardıktan) sonra, (dünyalık makam ve menfaat hırsıyla) elçiye muhalefet edip (haklı ve hayırlı hareketten ayrılırsa) ve mü’minlerin yolundan başka bir yola (Siyonist ve Haçlı İttifakına ve Şeytani kurallarına) uyarsa, onu döndüğü (ortam ve ortaklıkta) bırakırız (bu hıyanet ve hakaretinden dolayı tekrar hakka ve hidayet yoluna dönmesine fırsat tanımayız ve hidayetini karartırız) ve (ahrette de) cehenneme sokarız. Ne kötü bir yataktır o!..”(Nisa: 115)

“İnsanlardan öylesi vardır ki, dünya hayatına ilişkin sözleri (kahramanlık gösterileri, başarılı girişimleri, kolaycı ve çıkarcı projeleri) hoşuna gidecektir ve (böyleleri)  kalbindekine (münafıklık ve menfaatçilik düşüncesine) rağmen Allah’ı şahit getirir (yeminler ederek dine ve davaya sadık ve samimi olduğunu belirtir); oysa o (gizli ve tehlikeli) azılı bir düşman (yerindedir).”(Bakara: 204)

“(Bu tipler), iş başına (iktidara) geçti mi veya (Hak davadan döneklik ederek) sırtını çevirip gitti mi (ülkesinde ve) yeryüzünde (barış kılıflı) bozgunculuğa girişmeye, ekini ve nesli helak etmeye çaba gösterir (Genleri ve GDO’ları bozulmuş İsrail tohumları ile bitki ve hayvan türlerini ve bebeklerin-gençlerin geleceğini tahribe yönelir). Allah ise, (fitne ve fesadı) bozgunculuğu sevmeyendir.”(Bakara: 205)

“Bunlara: “Allah’tan kork” (bu hıyanet ve tahribatlarından vazgeç) denildiğinde, büyüklük gururu (ve sapkınlık durumu) onu (daha da kuşatır ve) günaha sürükler. Böylesine cehennem yeter;  ne kötü bir yataktır o.” (Bakara: 206)

(Oysa) “İnsanlardan öylesi vardır ki, Allah’ın rızasını ara(yıp kazan)mak amacıyla nefsini  (hevasını, dünyalık rahatını ve menfaatini) feda etmekte (zulme ve hıyanete karşı tek başına direnmekte ve her türlü baskı ve barbarlığa göğüs germekte)dir. Allah, kullarına karşı (Rauf) şefkatli ve sahiptir. (Münafık ve menfaatçi tipler ise, dinlerini ve davalarını satıp dünyalık makam ve menfaat elde etmektedir).”(Bakara: 207)

 

 

..

 

 

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi