Anasayfa » ZAMAN GAZETESİ, TÜRKİYE’NİN “HAARETZ”İ Mİ?

ZAMAN GAZETESİ, TÜRKİYE’NİN “HAARETZ”İ Mİ?

Yazar: yonetici
0 Yorum 184 Görüntüleyen

ZAMAN GAZETESİ, TÜRKİYE’NİN “HAARETZ”İ Mİ?

 

Haaretz’in, İsrail’de Siyonist yönetimin yarı resmi yayın organı gibi çıkan bir gazete olduğunu herkes biliyordu. Özellikle son beş yıldır, Siyonist Haaretz gazetesiyle, Fetullahçı Zaman Gazetesinin, birbirinden alıntı yapmaları, manşetlerini ve önemli haberlerini birbirlerine dayandırmaları, kısaca aynı ideolojinin İbranice ve Türkçe versiyonları gibi davranmaları oldukça dikkat çekiyordu.

Geçen hafta İsrail Haaretz gazetesi:

“İran, Türkiye’deki ABD elçiliklerine saldırı planlıyor!” manşetiyle çıkıyordu. Ve bu haberin bizi ilgilendiren tarafı, Haaretz “bu bilgileri Türkiye’deki Zaman Gazetesinden aldığını” belirtiyordu.

Ve zaten daha önceleri, Zaman Gazetesinin:

“İran’dan, Türkiye üzerinden Suriye’ye silah taşıyan TIR’ları” manşetine taşıdığını herkes hatırlıyordu.

18.01.2012 tarihli Zaman Gazetesinde Fetullah Gülen’in sağ kolu bilinen Hüseyin Gülerce, halen Hasdal’da tutuklu bulunan Deniz Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Korgeneral Kadir Sağdıç’ın cezaevi ziyaretine giden çocuklarıyla yaptığı bir konuşmayı yayınlıyordu!?

“İçeride iken, herkesle daha yakından ilgileniyor ve her yere rahatlıkla ulaşıyorum. Hainlerin canlarına okuyor ve faturalarını kesiyorum. Üzülmeyin, sizlere torunlarımıza kadar garanti veriyor ve mücadelemize burada da devam ediyoruz. Bu arada komutanlarla da görüşüyoruz, derdimizi anlatıyoruz ve sağ olsunlar bizi dinliyor ve dikkate alıyorlar…” dediğini aktarıyordu.

Şimdi şu sorular üzerinde biraz kafa yoralım:

1- Bu gizli ve özel aile ziyareti dertleşmelerini, Zaman Gazetesinin “çok özel ve yetkili” gizli elemanları mı kayda alıp internete ve gazetelere servis ediyordu?

Veya, Hüseyin Gülerce bunları kafadan uyduruyor ve TSK içinde daha geniş kapsamlı tutuklamalar için DGM, pardon Özel Yetkili Mahkeme savcılarını tahrik mi ediyordu?

2- Yoksa, tutuklu komutanların bu gizli ve yasak özel görüşmelerini CIA ve MOSSAD ajanları ve çok özel teknolojik imkanlarıyla mı kaydedip Zaman’a ve yandaş medyaya ulaştırıyordu?

O takdirde topyekûn TSK’yı yıpratmayı amaçlayan komutan tutuklamalarını bizzat CIA ve MOSSAD’ın desteklediği ortaya çıkıyordu!

3- Ya da, bu kayıtları bizzat MİT mi tespit edip malum ve marazlı medyaya veriyordu? Böyle ise, MİT Zamancıların yan kuruluşu gibi mi hareket ediyordu?

 

..

 

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi