Anasayfa » Tuncer PAŞA

Tuncer PAŞA

Yazar: yonetici
0 Yorum 194 Görüntüleyen
MGK Sekreteri Kılıç'tan Erbakan itirafı

Prof. Dr. Erbakan'ın Başbakanlığı döneminde İsrail ile olan anlaşmalara karşı çıktığını, imzalamadığını dönemin Paşası itiraf etti.

ERBAKAN İSRAİL'LE ANLAŞMAYA HEP DİRENDİ

54. Hükümet'in Başbakanı Merhum Prof. Dr. Necmeddin Erbakan'ın Başbakanlığı döneminde İsrail ile olan anlaşmalara karşı çıktığı, imzalamamak için son ana kadar direndiği ortaya çıktı.

TUNCER KILINÇ'TAN ŞOK İTİRAFLAR

Necmeddin Erbakan'ın Başbakanlığı döneminde Milli Savunma Bakanlığı Müsteşarlığı görevinde bulunan MGK eski Genel Sekreteri Orgeneral Tuncer Kılınç, 28 Şubat süreciyle ilgili şok ifşaatlarda bulundu.

Merhum Prof. Erbakan'ın 54. Hükümet'e Başbakanlık yaptığı döneme Milli Savunma Bakanlığı Müsteşarı olarak yakından tanıklık ettiğini söyleyerek, “O dönemden ders almak gerekir” dedi.

“PROF. ERBAKAN ÖNEMLİ ADIMLAR ATTI”

Tuncer Kılınç, Erbakan'ın ağır sanayii, savunma sanayinin geliştirilmesi gibi konularda çalışmalar yaptığını, bu alanlarda önemli adımlar attığını vurgulayarak, “Sayın Prof. Erbakan, Türkiye'de ağır sanayi, savunma sanayinin geliştirilmesi konusunda önemli çalışmalar yapmıştır. Attığı önemli adımlar var. Özellikle bu yönüyle takdir ettiğim bir siyaset adamıdır” diye konuştu.

“İSRAİL KONUSUNDA OLDUKÇA KARARLIYDI”

Prof. Erbakan'ın dini ön plana çıkartan bir siyaset anlayışının olduğunu söyleyen Kılınç İsrail ile olan antlaşmalarda yaşanan serüveni de şu sözlerle ifade etti: “Rahmetli Erbakan'la Savunma Müsteşarıyken görüşmelerim oldu. Kendisiyle müşterek işlerimiz oluyordu. İsrail konusunda çok kararlıydı. İsrail'le ilgili götürdüğümüz hiçbir antlaşmayı imzalamıyordu. Son ana kadar hep direniyordu. İsrail'den aldığımız silahları müslüman ülkelerden almamız gerektiğini veyahut Türkiye'de üretmemiz gerektiğini savunuyordu. Biz de kendisine bunun mümkün olmadığını söylüyorduk” şeklinde konuştu.

“PROF. ERBAKAN MİLLİ BİR DURUŞ GÖSTERDİ”

Erbakan'ın temel siyasi felsefesine katılmadığını ancak Erbakan'ın emperyal güçlere karşı milli bir duruş sergilemesi ve ulusal çıkarları ön planda tutmasını takdirle karşıladığını kaydeden Kılınç, “Erbakan'ın Emperyal güçlere karşı bir duruşu vardı. Bu duruşunu hiçbir zaman bozmadı. Kendisini takdirle karşılıyorum.

 

Yener Dönmez / Akit

 

 

 

 

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi

acilis-duyuru-son