Anasayfa » Korkaklığın Ters Tezahürü: SİYASİ KABADAYILIK MI?

Korkaklığın Ters Tezahürü: SİYASİ KABADAYILIK MI?

Yazar: yonetici
0 Yorum 166 Görüntüleyen

Korkaklığın Ters Tezahürü: SİYASİ KABADAYILIK MI?

 

Kendini başkasından üstün görmek; ilmine, ameline, servetine, mevkiine güvenip böbürlenmek kibirdir ve bu boş gurur şeytanın bir sıfatıdır. Ancak çağımızda bundan daha yaygın ruhi bir hastalık vardır ki, bu da aşağılık kompleksi ve kendini başkalarından basit ve bayağı görme saplantısıdır. Bir mü’mine yakışan; “Ben Allah’ın hidayet ve inayetiyle Müslümanım, inkârcılardan faziletli ve farklıyım, ama inanan insanlarla eşit konumdayım” düşüncesinde olmaktır. Özellikle Yahudi ve Hıristiyanları, ekonomik ve teknolojik kalkınmalarını sağlamış müşrik toplumları kendimizden üstün görmek ve her halimizle onlara özenmek bugünkü Müslümanların ortak marazıdır ve gizli münafıklıktır. “Bizim medeniyetimiz Batı medeniyeti karşısında yenilmiştir” diyerek psikolojik esaret ve zilletini açığa vuran Abdullah Gül’den; “Amerika’yı insanlık gemisinin kaptanlığına en layık devlet” ilan eden Fetullah Gülen’e; AB’ye kabul edilmek aşkına her türlü tavizi rahatlıkla verebilen ve Haçlı Papa’yı “Kutsiyetpenahı” = (İlah gibi sığınılacak kutsal makamı) gören Sn. Recep T. Erdoğan’ların bu talihsiz tavırları, aşağılık kompleksiyle düşürüldüğümüz bu zillet ve acziyet damarını yansıtmaktadır.

Hatırlayınız Yahudi Biden Cumhurbaşkanı Erdoğan ile baş başa yaptığı bir görüşme ile ilgili sırları ifşa ettiği açıklamalarda bulununca Erdoğan, “Şayet bunları söylemişse benim için tarih olmuştur” diye tabir caizse rest çekip sözde tavır koymuşlardı. Bazıları bu ikili arasındaki anlaşmazlığın “tatlıya bağlandığını” sanırken, Biden bir açıklama daha yapmış ve “özür dilemediğini” vurgulamıştı. Ama birkaç hafta sonra Biden Beylerbeyi Sarayında ağırlanmış. Biden ile “oldukça samimi pozlar” verilmiş ve ABD Başkan Yardımcısı adeta “baş tacı” yapılmıştı! Ve şimdi, hala bunları “samimi ve cesaretli!” bulan dostlar, ya ahmaktı veya yalakalık yapmaktaydı!

Kendisinin ABD Yahudi Lobilerine gizli tavizlerini deşifre eden Siyonist Joe Biden’i Erdoğan saygıyla karşılayıp Beylerbeyi Sarayı’nda 4 saat ağırlamamış mıydı?

Beyaz Saray, geçen aylarda ABD Başkan Yardımcısı Biden’ın Harvard Üniversitesi’ndeki konuşması nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “özür” dilediği iddialarını yalanlamıştı. Biden, “Erdoğan’dan asla özür dilemedim” diye çıkışmıştı. Buna rağmen bu iftiracı(!) zatı Beylerbeyi Sarayı’nda ağırlayıp dört saat boyunca acaba ne konuşmuşlardı?

 

 

..

 

 

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi