Anasayfa » ERBAKAN'dan Tarihi Mesaj (10/02/2011)

ERBAKAN'dan Tarihi Mesaj (10/02/2011)

Yazar: yonetici
0 Yorum 195 Görüntüleyen

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Kahramanmaraş'ın kurtuluşunun 91. yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Milli Mücadele Kahramanı Sütçü İmam'ı, İman ve Ahlak abidesi olarak nitelendiren Erbakan; “Maraş'ta Fransızlara karşı ortaya konulan direniş, milletimizin hangi şart altında olursa olsun hiçbir esaret ve dayatmaya boyun eğmeyeceğinin göstergesi olmuştur” dedi.

Bir ülkenin en büyük gücünün, imanlı ve inançlı evlatları olduğunu yineleyen Necmettin Erbakan, “İnanç varsa her şey vardır. Maraş'ta Sütçü İmam'ın öncülüğünde başlatılan mücadele bunun en güzel örneği olmuştur. Sütçü İmam'ın topu, tüfeği yoktu. Ama sarsılmaz bir imanı vardı. Bu inanç sayesindedir ki bütün imkansızlıklara rağmen adını tarihe altın harflerle yazdıran bir kahraman oldu. Bundan ders almalı ve tarihi günler yaşadığımız bu süreçte Sütçü İmam'ın sahip olduğu o yüksek mana etrafında kenetlenmeliyiz. Sütçü İmam'ın sahip olduğu milli ve manevi değerleri canlı tutmanın azmi içinde olmalıyız” dedi.

Kahramanmaraş'taki direnişin Fransız işgalcilerin, başörtüsüne el uzatması üzerine başladığına dikkat çeken Necmettin Erbakan,  bugün hala başörtüsü tartışmalarının yaşanıyor olmasının çok manidar olduğunu vurguladı.  Başörtüsünün sadece bir inanç değil aynı zamanda milletimiz açısından  bir milli mücadele sembolü olduğunu vurgulayan Erbakan; “Eğer Sütçü imam bugün hayatta olsa ve başörtüsüne karşı sergilenen yasakçı anlayışı görse acaba ne hissederdi?” diye sordu.

Ülkemizin ekonomik, siyasi ve kültürel kuşatmalarla zayıf lokma haline getirilmek istendiği bir süreçte Sütçü İmam'ın ve Maraş'ın kurtuluş mücadelesinin çok daha iyi anlaşılması gerektiğini vurgulayan Erbakan açıklamasını şu çağrı ile tamamladı;

“Kahramanmaraş'ın kurtuluşu vesilesiyle herkesi bir kez daha düşünmeye ve Milli Mücadele günlerini hatırlamaya davet ediyorum. Bu vatan bizlere Sütçü İmam'ların, Rıdvan Hoca'ların, Hasan Basri Çantay'ların emanetidir. Onlar canları pahasına ortaya koydukları bir mücadele ile bu güzel ülkeyi bize miras bıraktılar. Bizlerde bu şuur ve sorumluluk içerisinde hareket etmeli, ülkemiz üzerinde oynanan karanlık oyunlara karşı uyanık olmalıyız.  Kısır kavgalar, içi boş tartışmalarla vakit harcamak yerine Yeniden Büyük Türkiye'yi ve Yeni Bir Dünya'yı kuracak kararlılığı ortaya koymalıyız. Bu temenni ile Kahramanmaraş'ın kurtuluşunun 91. yılını kutluyor, Milli Mücadele kahramanlarını ve tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet, şükran ve minnetlere anıyorum”

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi