Anasayfa » DEVLET VE HÜKÜMET YETKİLİLERİNİN VE DİĞER İLGİLİLERİN DİKKATİNE!..

DEVLET VE HÜKÜMET YETKİLİLERİNİN VE DİĞER İLGİLİLERİN DİKKATİNE!..

Yazar: yonetici
0 Yorum 208 Görüntüleyen

DEVLET VE HÜKÜMET YETKİLİLERİNİN

VE

DİĞER İLGİLİLERİN DİKKATİNE!..

      

Vefasızlığın, vicdansızlığın ve duyarsızlığın fotoğrafıdır!..

Muhterem babaları Mehmet Sabri Bey’in Ağır Ceza Reisi olarak görev yeri münasebetiyle; Efsane hizmetleri ve projeleriyle hatırlanan Rahmetli Erbakan Hoca’mızın ilkokul yıllarını geçirdikleri; Trabzon Ortahisar Mahallesi Fatih Büyük Camii yakınında ve güney tarafında bulunan tarihi bina, bugün maalesef bir harabe ve mezbelelik halinde sahipsiz durumdaydı. Erbakan Hoca’nın Partisinde meşhur olan ve O’na hıyanet sayesinde iktidara taşınan ve nice makam ve imkânlara kavuşan en üst mevkilerdeki yetkililerden, yerel yöneticilere kadar; bu ülkede yüzlerce Bizans, Rum, Ermeni ve Yahudi kalıntılarını hem de milyarlarca liralar harcayarak restore ettiren kahramanlarımız, acaba Erbakan’ın ilkokul yıllarını yaşadığı ve aziz hatıralarının saklandığı bu iki katlı ve teraslı tarihi binanın böylesine içler acısı ve yürek yaralayıcı şekilde bakımsız bırakılmasına nasıl razı olmuşlardı? Yoksa Erbakan’ın hatırasını canlandıracak yapıya bir çivi çakarlarsa İsrail ve Siyonist odaklarca gözden çıkarılacaklarından mı korkulmaktaydı?

Peki Saadet Partisi’nin yetkililerinin bu vurdumduymazlığı neye yorumlanmalıydı ve hangi samimiyetsiz mazerete sığınacaklardı? Ya biricik evladı Sn. Fatih Erbakan Bey, bu konuda niye bir adım atmamış ve sahip çıkılmamıştı, bilmiyoruz!

Devlet büyüklerinin, hükümet yetkililerinin ve yerel yöneticilerinin öne sürecekleri bazı kanuni engelleri ve resmi prosedürleri aşacak düzenleme ve düzeltmeleri yapmak da yine kendilerinin vicdani ve ahlâki sorumluluklarıydı, bazı mazeretlere sığınmak onları aklamaz ve kurtarmazdı. Umarız bu hatırlatmalar işe yarar, geç de olsa bu ayıbı kapatacak girişimlere hemen başlanırdı. Çünkü Erbakan Hoca’mızın ilkokul yıllarını yaşadığı tarihi evin bugünkü pejmürde ve perişan manzarası, vebali ve ihmâli bulunanların yüz karasıydı, hatta vefa ayarları ve vicdan aynalarıydı. Yahu, Allah aşkına, güzel Trabzon’umuzun görüntüsünü ve tarihi dokusunu da bozan ve seyreden herkesi utandıran bu talihsiz manzaradan kurtulmak ve o binayı bir Erbakan Müzesi olarak ziyaretçilerin istifadesine sunmak, yetkili ve ilgili herkesin bir hassasiyet ve haysiyet meselesi sayılmayacak mıydı?

        

ŞİİR

        

 

Dostun hatırası, böyle korunmaz

Var ise vicdanı, zerre vefası

Çıkarcı fırsatçı, hayra yorulmaz

Onun tapındığı, nefs-ü hevası…

    

Davaya dayanak, olmayan kişi

Makam çıkar kapmak, kaypağın işi

Doldu miadları, çekilir fişi

Bekleyin bitecek, sahte sefası…

    

Vefası olmayan, vicdanı katı

Yakında çökecek, bu çürük çatı

Sizi kurtaramaz, Siyonist Batı

Yanınıza kâr kalır, Bâtıl cefası…

    

Allah Hak, Kur’an Hak; va’di de Hak’tır

Cihatsız ahkâmsız, bir din nifaktır

Tevbe ateşiyle, günahın yaktır

Dünyaya tapınmak, gâvur kafası…

 

https://www.millicozum.com/mc/ozel-yazilar/devlet-ve-hukumet-yetkililerinin-ve-diger-ilgililerin-dikkatine/

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi