Anasayfa » AKP’NİN DARBE TELAŞI VE SAADET’LE VAKFIN DALAŞI

AKP’NİN DARBE TELAŞI VE SAADET’LE VAKFIN DALAŞI

Yazar: yonetici
0 Yorum 208 Görüntüleyen

AKP’NİN DARBE TELAŞI VE SAADET’LE VAKFIN DALAŞI

 

Kılıçdaroğlu’nun Adalet‘!’ yürüyüşü iktidar cephesini neden bu kadar telaşlandırıyordu? Bazı yandaşlara göre: CHP çok yanlış yolda ilerliyordu. Nagehan Hanım, ta 12 Ekim 2016’da Milliyet’te “Gidişattan endişeliyim” başlıklı bir yazı yazmıştı; “Maalesef o yazıda işaret ettiklerim gerçekleşiyor, 15 Temmuz’dan beri dikkat çekmeye çalıştığım tehlikeli bir sürece doğru gidiliyor” diye sızlanıyordu. Muhalefetin 15 Temmuz darbesi ve darbecilerine karşı ortak bir tavır geliştirmek yerine adeta Cumhurbaşkanı’nı ve AKP’yi sanık sandalyesine oturtan ve FETÖ’cülükle suçlayan tavrı, bazı CHP’lilerin, “Tayyip Erdoğan’ı uluslararası mahkemeler tutuklayacak” minvalindeki söylemleri iktidar cephesini daha da sertleştiriyordu. Yani yandaşların korktuğu başlarına geliyordu. AKP içerisinde ise, 2013’ten bugüne Kılıçdaroğlu’nun söylemleri ile gelişen olaylar arasındaki paralelliği araştıran bir frekans çalışması başlatılıyor… FETÖ’nün son 3 yıldaki söylemleri ile CHP’nin söylemleri karşılaştırılıyor ve örtüşmeler inceleniyordu… Bunun sonunda, “Uluslararası basın ve aktörlerin işbirliği ve koordinasyonunda geliştirilen propagandanın, Erdoğan’ın ve AKP iktidarının Lahey’de yargılanmasını sağlamak amacı taşıdığı, Kılıçdaroğlu’nun da bu doğrultuda kurgulandığı” kanaatine varılıyordu.

Kılıçdaroğlu’nun, “Enis Berberoğlu için mahkemeden önce cezaevinde oda hazırlanmış” iddiaları, oldukça önemli ve gizemli sırları deşifre mi ediyordu?

İstanbul’a doğru Adalet Yürüyüşü sırasında: “Düşünün bir kişi yargılanırken, henüz karar verilmemiş ama Maltepe Cezaevi’nde oda hazırlanıyor. Odanın eksiklikleri gideriliyor. Çünkü o kişinin mahkûm edileceği önceden biliniyor. Ne kadar ceza verileceği önceden biliniyor ve ona göre yer hazırlanıyor.” diyen Kılıçdaroğlu, anlaşılan bu bilgiye sonradan ulaşıyordu… Bu bilgiyi sızdıranların, Hükümetten de muhalefetten de habersiz, ciddi bir darbe hazırlığındaki odakların olması ihtimali akla geliyordu. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın, Enis Berberoğlu için Maltepe cezaevinde bir gün önce hazırlık yapıldığı iddiasını çok sert dille ve şaşkınlık içinde yalanlaması da, aslında şoke olduklarını gösteriyordu. Bekir Bozdağ’ın: “Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü de Kılıçdaroğlu’nun iddialarından sonra duyduğunu söylemiştir. Birisi tutuklandığı veya ceza aldığı zaman, tutuklandıktan sonra nereye konulacağı ondan sonra kesinleşir. Sayın Berberoğlu’nun nereye konulacağına, hakkında çıkan karardan sonra karar verilmiştir. Türkiye’nin cezaevlerinde olmayan şeyleri varmış gibi göstermek, başka alana doğru çekmek ana muhalefetin liderine yakışan bir tutum değildir.” sözleri iktidarın telaş ve tedirginliğini yansıtıyordu.

 

..

 

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi