Anasayfa » 6 Şubat 2023 Maraş Merkezli..

6 Şubat 2023 Maraş Merkezli..

Yazar: yonetici
0 Yorum 339 Görüntüleyen

Bu büyük felaketin üç ana boyutu vardır:

1- İmtihan boyutu, 2- İktidar boyutu, 3- Islahat boyutu.

1- Depremin imtihan boyutu:

Duyarlı halkımız bu asrın felaketi karşısında; özündeki asaletle, Milli birlik ve dirlik bilinciyle kenetlenmiş ve yardıma koşmuşlardır.

a) Milli Çözüm İstanbul Ekibi 100 çadır hazırlamıştır. b) Konya Ekibimiz Maraş ve Hatay’la irtibat kurmuş, mağdurlara el atmışlardır. Ayrıca Konya Ekibimiz gönüllü olarak yetim depremzede çocukları sahiplenip, barındırma ve yine bölgedeki çocuklara kazak-külah örüp ulaştırma organizesi başlatmışlardır. c) Arama-kurtarma faaliyetleri için Gebze’den gönderilen iki Milli Çözüm Ekibi çok hayırlı hizmetlere vesile olmuşlardır.

5 yaşındaki kız çocuğunun: “Nurani bir amca su ve yiyecek getirdi” sözleri maneviyatımızı artırmıştır. Depremden 225 saat sonra bile bebeler, nineler, dedeler ve gençler çıkarılmıştır. Eceli henüz dolmayan, Allah’ın inayetiyle hayatta kalmaktadır.

2- İktidar boyutu: 1-2-3 yıllık ve 3-4 milyona satılan binalar neden yıkılmıştır? Müteahhit sizden, Belediye sizden, Hükümet sizden olduğu halde bu ihmalkârlıklar neden yapılmıştır? Kayıp 45 bin dense de, uzmanlar gerçek sayının, maalesef 2-3 katı olacağını hatırlatmışlardır.

Cenab-ı Hak Kur’an-ı Kerim’de:

“İşte bu nedenle; İsrailoğullarına da yazmış (ve onların şahsında bütün insanlığı uyarmış)tık ki; -öldürdüğü başka birisine karşılık (kısasen), veya bulunduğu yerde çıkardığı fitne ve fesada (anarşi ve isyana binaen) olmaksızın- her kim (haksız yere) bir kişiyi öldürürse, sanki bütün insanları öldürmüş gibidir. Kim de (bir masumun öldürülmesine engel olup, yaşamasını sağlayarak) onu diriltirse, bütün insanların hayatını kurtarmış gibidir. Andolsun, elçilerimiz onlara apaçık belgelerle gelmişlerdi. Sonra bunun ardından onlardan (İsrailoğullarından) birçoğu yeryüzünde ölçüyü taşırıp israf (ve insafsızlığa) yönelmişlerdir.” (Maide Suresi: 32) buyurmaktadır.

 

 

Makalenin Tamamı için TIKLAYINIZ..

 

 

 

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi