Anasayfa » Siyonist Tertibe İSLAMCI TERÖR KILIFI VE FETÖ-IŞİD ORTAKLIĞI!

Siyonist Tertibe İSLAMCI TERÖR KILIFI VE FETÖ-IŞİD ORTAKLIĞI!

Yazar: yonetici
0 Yorum 171 Görüntüleyen

Siyonist Tertibe

İSLAMCI TERÖR KILIFI VE FETÖ-IŞİD ORTAKLIĞI!

    

“Ilımlı İslam’ı” da “radikal-katı İslam’ı” da aynı odaklar kurgulayıp kullanmaktadır” dediğimizde, buna şiddetle karşı çıkanlar, sonunda FETÖ-IŞİD ilişkisi ortaya çıkınca şaşırmışlardı!

TSK içerisindeki çete elemanları eliyle Suriye sınırını kontrol eden FETÖ’nün tehlikeli yapısı, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası deşifre olmaya başlamıştı. FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in talimatıyla Genelkurmay’a sızan teröristlerin eliyle, Suriye sınırında görevlendirilen FETÖ’cü komutanlar darbe gecesi hezimete uğramışlardı. ABD ve NATO destekli işgal planına içeriden destek veren cuntacıların, birçok katliam ve saldırıya karıştığı kesinlik kazanmıştı. FETÖ’nün talimatıyla sınırda Türkiye’yi köşeye sıkıştırmaya çalışan komutanlar, IŞİD, YPG ve PKK’ya alan açacak kadar alçalmışlardı. FETÖ imzalı kanlı isyana kalkışanlardan biri olan 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti‘nin, Güneydoğu’da son dönem yaşanan tüm PKK ve IŞİD provokasyonlarına destek verdiği saptanmıştı. Tutuklanan Huduti, iddiaya göre, FETÖ’nün kendisine verdiği görev doğrultusunda devlete karşı güvensiz ortam oluşturarak, Kürtleri sokağa çekip devlet aleyhine eylemler yapmaya kışkırtmak için Güneydoğu’da büyük çapta tahriklerin hazırlayıcısı olmaya kalkışmıştı. Bölgede Suruç katliamını Gülen’e bağlı paralel örgüt ve PYD ile birlikte planlayan Huduti’nin, Kilis’e yönelik IŞİD saldırılarında parmağı olduğu iddiaları da vardı.

O süreçte Türkiye sınırını canı pahasına koruması gereken 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Soysal da, adeta IŞİD ve YPG’nin komutanı gibi davranmıştı. Gaziantep’te IŞİD’le burun buruna olan bölgedeki birliklere komuta eden Tuğgeneral Murat Soysal, sınırda kendisine bağlı askerleri karakollara çekerek teröristlerin yolunu boşaltmıştı. Darbecilerin listesinde Gaziantep’ten sıkıyönetim komutanı olarak görülen Soysal, Türkiye-Suriye sınır hattındaki en kritik bölgeleri olan Karkamış, Elbeyli, Öncüpınar ve Tahta Köprü Barajı bölgesinde bulunan hattı koruyan birliklere, ‘Karakollara çekilin’ talimatı veren alçaktı. Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz’daki askeri darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda komutayı ele almak isteyen darbeci General Semih Terzi‘nin de son görevi, Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın Suriye’deki operasyonlarını yönetmekti. Sınırı değil teröristleri koruyan Terzi, darbe gecesi beraberindeki cuntacılarla birlikte Ankara’daki Özel Kuvvetler Komutanlığı karargâhını ele geçirmeye çalışmıştı. Karargâha giren Cuntacı Terzi, şehidimiz Astsubay Ömer Halisdemir tarafından tek kurşunla öldürülen CIA ajanıydı.

 

..

 

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi