Anasayfa » REFERANDUMDA NEDEN ”HAYIR” İÇİN ÇALIŞMALIYIZ?

REFERANDUMDA NEDEN ”HAYIR” İÇİN ÇALIŞMALIYIZ?

Yazar: yonetici
0 Yorum 245 Görüntüleyen

REFERANDUMDA NEDEN ”HAYIR” İÇİN ÇALIŞMALIYIZ?

 

Konuya girmeden önce samimiyetle şu hususu hatırlatalım ki; yazıdaki saptama ve yorumlarımız, hiçbir kesimi veya partiyi suçlamak ve yargılamak amacı taşımamaktadır. Sadece kendi inancımız ve duyarlılıklarımız açısından yanlış ve yararsız bulduğumuz tavırların tenkidini yapmak, ve ülke sorunlarımızı birlikte aşmak için, Milli ve manevi sorumluluklarımızı kuşanmak üzere yapılmış uyarılardır. Peki neden “HAYIR” için çalışmalıyız?

1- Her şeyden önce, bu referandumda Yeni bir Anayasa paketinin oylanacağı iddiaları tam bir palavradır ve aldatıcı bir propagandadır. Çünkü Eski Anayasanın batıl ve bozuk olan bütün temel maddeleri ve genel prensipleri olduğu gibi korunmaktadır; sadece Sn. Erdoğan’a tek adam olma fırsatı sağlayacak ve Erbakan Hoca’nın tabiriyle kendisini “diktatur”luğa taşıyacaktır, ki bu çok büyük felaketlere neden olacaktır.

2- Bu anayasa tuzağına destek çıkmak; Meclisi, Muhalefeti ve Yargı Erkini devre dışı bırakıp, Türkiye’nin “Meşruti diktatur” eliyle ve telefon talimatı ile dışarıdan yönetilmesinin yolunu açacaktır.

3- Bu sinsi ve Siyonist hedefli değişikliği onaylamak, Güneydoğumuzda Özerk Kürdistan’ın kurulmasına kapı aralamak ve fırsat tanımaktır.

Bakınız, Türkiye, Meclis’in yetkilerini daraltan ve ‘Başkan’a aktaran Anayasa değişikliği için referanduma gitmeye hazırlanırken, Suriye için Rusya tarafından önerilen anayasa taslağı basına sızmıştır. Rus Sputnik yayın kuruluşu, Kazakistan’ın başkenti Astana’da Moskova Yönetimi tarafından Suriye için önerilen taslağa ulaşmış ve yayınlamıştır. Rusya’nın anayasa teklifinde, Suriye’nin adındaki “Arap” ifadesinin çıkarılması teklif edilerek taslakta şu ifadeler yer almıştı:

“Suriye Cumhuriyeti millet, hukukun üstünlüğü ve eşitliği, sosyal birlik ve hiçbir ayrım yapmadan tüm vatandaşlarının hak ve özgürlüklerine saygı prensiplerini temel alan bağımsız, demokratik, egemen bir devlettir. Suriye Cumhuriyeti ve Suriye isimleri eşittir.”

Suriye PYD’sine özerklik ve resmiyet kazandırmak üzere “Sınır değişikliği için referandum” şartı bu anayasaya alınmıştı.

Rus delegasyonuna başkanlık eden Aleksandr Lavrentyev, Rusya’nın anayasa hazırlıklarına müdahale etmediğini belirterek, taslağı sadece süreci hızlandırmak için muhaliflere verdiğini açıklasa da, bu belgede, ülkedeki milletlerin talebi halinde, referandumla sınır değişikliği yapılabileceği kaydı yer almış ve böylece Türkiye’nin Güney sınırı boyunca PYD’ye bir özerk Kürdistan kurma fırsatı sağlanmıştı. Yani Türkiye’nin Suriye’deki en önemli şartı, hem de yeni ortağı Rusya eliyle boşa çıkarılmaktaydı. Rusya’nın teklifinde ayrıca, Suriye’nin resmi dilinin Arapça olması önerilirken, Kürt özerk bölgelerinin Kürtçe ve Arapçayı resmi dil olarak kullanabileceği de vurgulanmıştı.

Ve zaten AKP’nin normalleşme anlaşması imzaladığı Siyonist İsrail, Suriye iç karışıklığından yararlanarak Suriye’nin bölünmüş haritalarını yayınlamaya başlamıştı!

Suriye’de yıllardır yaşanan iç savaşı fırsat bilerek, adeta Filistinlilere kan kusturan Siyonist terör devleti, bu zulümlerine devam ederken öte yandan ise Suriye’ye yönelik kirli planlarını da devreye sokmaktaydı. Kendi çıkarları söz konusu olduğu anda her şeyi yapan terör şebekesi, bu sefer de Suriyeli mülteciler üzerinden kirli bir oyunu sahneye koymaya başlamıştı. Suriye’de yaralanan birkaç kişiyi kendi hastanelerinde tedavi ederek, dünyaya ‘iyimser’ bir algı çizen söz konusu Siyonist şebeke devleti, mültecileri kullanarak, kendi emellerini gerçekleştirme hesabındaydı. 

İstanbul’da mülteci olarak yaşamını sürdüren Suriyeli Aboud Dandachi İsrail’in sözde Suriyeli mültecilere yardım ettiğini gerekçe göstererek bir internet sitesi kurmuşlardı. İngilizce açılan bu internet sitesi başta İsrail’in Türkiye’deki lobileri tarafından yaygınlaştırılmıştı. “İsrail’e teşekkür ediyorum” adlı internet sitesinde dikkat çeken bir detay ise gözlerden kaçmamıştı. Sitede görsel olarak kullanılan Suriye haritasında, ülkenin bölünmüş bir şekilde yer alması ise kafaları karıştırmıştı. 1967 yılından beri İsrail’in işgal ettiği Suriye toprağı olan Golan Tepeleri’nin paylaşılan haritada yer almadığı anlaşılmıştı. Söz konusu haritayı ve siteyi kendi sosyal medya hesaplarından paylaşan İsrail lobileri, böylelikle bölünmüş bir Suriye haritasını da zihinlere işleme çabasındaydı. Suriyeli bir vatandaşın kendi ülkesini bölen bir haritayı teşekkür niyetine paylaşmasına bir anlam verilemezken, bu işin de yine İsrail’in kirli bir oyunu olduğu sırıtmaktaydı. 

 

..

 

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi