Anasayfa » ÖNCE FETÖ’YÜ ALKIŞLAYANLARIN ŞİMDİ SAHTE KARGIŞ’LARI

ÖNCE FETÖ’YÜ ALKIŞLAYANLARIN ŞİMDİ SAHTE KARGIŞ’LARI

Yazar: yonetici
0 Yorum 393 Görüntüleyen

ÖNCE FETÖ’YÜ ALKIŞLAYANLARIN

ŞİMDİ SAHTE “KARGIŞ”LARI[1]

      

18 Haziran 1999 akşamı, Dinç Bilgin’in televizyonu ATV’nin akşam ana haber bülteninde, spiker Ali Kırca tarafından; “Bir vatandaşın bana verdiği kaset” dediği “Fetullah Gülen kaseti” yayınlanıyordu. Yine Dinç Bilgin’in gazetesi Sabah bunu, 19 Haziran günü; “Maske düştü… F. Gülen’in devleti ele geçirmek için takiye yapılacağını anlattığı kaset ortaya çıktı!” süper manşeti ile veriyordu. Gazete, kaseti tam metin olarak yayınlıyordu. “Devleti ele geçirmeye yönelik ifadeler” kısmında Fetullah Gülen şunları söylüyordu: “Adliye ve mülkiyede ve bir başka hayati müessesedeki bizim arkadaşlarımızın mevcudiyeti, gelecek adına bizim o ünitelerdeki garantimizdir. Bunlar bizim varlığımızın teminatı gibidir… Mevcut durum muhafaza edilmelidir. Daha bir takviye edilmelidir. Fakat mevcuttan bir ölçüde taviz verilmemeli derken, katiyen zayiata gidilmemeli, zayiata meydan verilmemelidir… Müslümanların belli bir noktaya ve kıvama gelecekleri ana kadar bu şekilde hizmete devam etmeleri şarttır. “Erken vuruş” diyeceğim çıkışlar yapılırsa, dün Cezayir’deki gibi başlarını ezer… Bir yanlışlık falso yaratır. Ve bu falsoyla verdiğimiz mağlubiyeti telafi edemeyiz. Bu defa da onlar bizi derdest ederler, daha da belinizi doğrultmanıza fırsat vermezler. Hafazanallah… Hem o kanun ve kuralları kullanma, hem de bir kanun ve kural adamı olma imajı verilmelidir. ‘Harfiyen riayet ediyor bunlar’ denmelidir. İleride daha önemli yerlere gelmemiz için de bu yaklaşım sergilenmelidir.” Aslında bu sözler Fetullah Gülen haininin devlet kurumlarına ve Ordu’ya sızdığının itirafıydı. Ama nice İslamcı yandaşlar ve sonra Erdoğancı kesilen solcu-sağcı yazarlar o süreçte FETÖ’ye sahip çıkmışlardı.

Sabah: “F. Hoca’ya idam talebi” manşeti altında şunları yazıyordu: “DGM Savcısı Yüksel, F. Gülen hakkında idam istemiyle 146. maddeden dava açmaya hazırlanıyor. TCK’nın 146. maddesinde ‘Anayasal düzeni yıkarak yerine dine dayalı devlet düzeni kurmaya teşebbüs’ ifadeleri yer alıyor. Okulları da gözaltında. Gülen imparatorluğu. 600 trilyonluk adım. Hoşgörü abidesi nasıl doğdu ve nasıl çatladı?”

Cumhuriyet: “Fetullahçılar Panikte” manşeti altında: “Kimleri kandırmadı ki, aydın ve siyaset çevrelerinden F. Gülen’in icraatlarına kananların sayısı neredeyse Titanic gemisini doldurabilir” diyordu.

Posta: “Ecevit Şaşırttı” manşetiyle: “DGM savcısı harekete geçti. Kasetler televizyonlardan istendi. Gülen hakkında idam istemli dava açılması gündemde. Ama Ecevit, ‘Gülen’in yanıtını bekleyelim’ diyordu”.

Yandaş Yeni Şafak: “Engizisyon” manşeti altında Fetullah Gülen’e sahip çıkıyordu: “Perinçek’in adamları yeni bir linç için düğmeye bastı. Gülen aleyhine yeni bir kampanya başlatıldı. Kampanya’nın Doğu Perinçek ve ekibinin ihbarlarından sonra başlatılması dikkat çekiyor. Aynı isimler (Ali Kırca, Doğu Perinçek, Türkan Saylan, Kemal Yavuz, Faik Bulut, Haşmet Atahan) yine sahnede… 28 Şubat yöntemi… Yeni irtica dalgası.” diyerek Fetullah Gülen’i masum göstermeye çalışıyordu. İşte o süreçte de Fetullah Gülen’in hıyanetlerini açığa vuran tek ve gerçek tenkitleri sadece Milli Çözüm Dergisi yapıyordu.

Fetullah Gülen’in ilk tepkisi tam bir şarlatanlıktı!

 

..

 

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi