Anasayfa » HÂLÂ ERBAKAN’A SATAŞAN AYARSIZLAR

HÂLÂ ERBAKAN’A SATAŞAN AYARSIZLAR

Yazar: yonetici
0 Yorum 562 Görüntüleyen

Ali ÇAĞIL

          

HÂL ERBAKAN’A SATAŞAN AYARSIZLAR

          

Birtakım nursuz ve onursuz insanlar, nasıl bir şeytanlık ve şarlatanlık damarı taşıyorsa ve ne denli mayaları ve kimyaları bozuksa; 11 yıldır Rahmet-i Rahman’a uğurlanmış, sadece ülkemizdeki değil bütün yeryüzündeki, milyonlarca mü’min ve müstakim insanın saygınlığını kazanmış olan Aziz Necmettin Erbakan Hocamız’a, hem de hayâsızca havlanıp durulmaktadır. Bu zavallı zırto’ların zırvaları ve iddiaları şunlardır:

“Derin güçlerin, 1970’lerin başında Ahrar/Demokrat güçleri iktidardan düşürmek için önünü açtıkları Erbakan ve ekibi, MNP ve daha sonra MSP ile din adına siyasî meydana çıkması, Demokratlara destek veren dindar camianın kafasını karıştırdı. MSP, 1973 Genel Seçimleri’nde 48 milletvekili çıkararak Demokrat güçleri zayıflattı ve tek başlarına iktidara gelemeyecek bir duruma düşürdü. O ekip, Demokrat olmayan ve dine muarız olan siyasî güçler (Ecevit) ile koalisyon kurarak onların iktidar yolunu açtı. O koalisyon da 1971 muhtırası akabinde içeri atılan komünist ve anarşistleri affederek dışarı çıkardı. Onlar da o güçlerin kanatları altında Komünizm’i hâkim kılmak için ülke sathında terör estirdiler.

O dönemde bazı ‘Türkçü, milliyetçi’ gençler, durumdan vazife çıkarıp meydanlara inerek, devlet güçlerinin yapması gereken mücadeleyi üstlenerek, komünist gençlerle silahlı çatışmaya giriştiler. O dönemde ülke çapında sıkıyönetim ilân edilmesine rağmen ordu ve askerler, darbe şartları olgunlaşsın diye olaylara müdahale etmiyorlardı. O süreçte kaos, gerilim ve karışıklık içinde toplumun güven ve huzuru yok olmuştu, sağ-sol çatışmalarında her iki taraftan takriben 5000 genç teröre kurban gitmişti.”[1]

Şimdi soralım: “Güya, Sağ’ı parçalamak ve demokrat(!) Süleyman Demirel’in iktidar yolunu tıkamak, anti demokrat ve Komünizm yanlısı Bülent Ecevit’i iktidara taşımak üzere Erbakan’a parti kurdurulmuş ve Ecevit’le hükümet oluşturulmuş ise”; Rahmetli Erbakan Hocamız tarihi ve talihli 1974 Kıbrıs Barış Harekâtı’nda nasıl başrol oynamış ve oradaki mazlum ve mağdur soydaş ve dindaşlarımızı toplu katliamlardan kurtuluşlarını nasıl sağlamışlardı? Tüm Haçlı ve barbar Batılılar, kahpe Amerikalılar, Ruslar ve Rumlar, hepsi ve sizin gibi yerli işbirlikçileri bu yüzden Erbakan’a neden hücuma başlamışlardı? Peki sizler gâvurlardan daha mı aşağı ve bayağı insanlarsınız ki, Erbakan’ın Ecevit’le koalisyon kurup Kıbrıs’ı kurtarmasını takdirle anmak yerine, daha önceki Kıbrıs katliamlarına karşı Başbakan olarak tırsıp oturan Süleyman Demirel’e övgüler yağdırmaktasınız? Ecevit’le koalisyon sayesinde Erbakan’ın başlatıp başardığı 1974 Kıbrıs Harekâtı yaşanmasaydı, bugün Akdeniz’de hiçbir söz hakkımız olmayacak, Antalya ve İskenderun Limanlarından burnumuzu bile çıkaramayacaktık!..

Bir zamanlar, “Menderesi çok seviyorum. Çünkü 30 İmam-Hatip, 300 Kur’an Kursu ve üç İslam Enstitüsü açtı” diyen aynen sizin ayarınızdaki bir Nursuz’a şunları sorunca apışıp kalmıştı: “Söyle bakalım, 30 mu çok yoksa 300 mü çok?”

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KAYNAK:

https://www.millicozum.com/mc/aralik-2021/hala-erbakana-satasan-

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi