Anasayfa » GÜL, GÜLENLE GİZLİCE BULUŞTU MU?!!!

GÜL, GÜLENLE GİZLİCE BULUŞTU MU?!!!

Yazar: yonetici
0 Yorum 205 Görüntüleyen


GÜL, GÜLENLE GİZLİCE BULUŞTU MU?!!!


Sözcü'ye göre 'Gül, Gülen ile gizlice buluşmuşlardı'

Sözcü Gazetesi, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu toplantısı için ABD'de bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün gizlice Fetullah Gülen'le görüştüğünü ve görüşmede yeni parti üzerinde konuşulduğunu yazmıştı. Sözcü Gazetesi'nin haberine göre BM Genel Kurul toplantısı için ABD'de bulunan Cumhurbaşkanı Gül, hafta sonunda yaklaşık 14 yıldır ABD'de yaşayan Fetullah Gülen'le kritik bir görüşme yapmıştı. Görüşme New York'ta gerçekleşmiş. Pennsylvania'da yaşayan Gülen, yaklaşık 5 saatlik yol kat edip Gül'le kaldığı otelde buluşmuşlardı.

Bu arada ABD’ye giden CHP Heyetinin, Amerika’nın Suriye müdahalesine onay veren düşünce kuruluşlarından Brookings Enstitüsü ve Amerika Gelişim Merkezi’ni ziyaret etmesi dikkatlerden kaçmamıştı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) heyeti New York’ta Birleşmiş Milletler kapsamındaki Sosyalist Enternasyonal toplantısına katılmak için gittiği Amerika’da CIA’ya yakınlığıyla bilinen bazı kuruluşları ziyaret etmesi enteresandı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile aynı günlerde Amerika’da olan ve aralarında CHP Genel Başkan Yardımcıları, Faruk Loğoğlu ve Umut Oran’ın da bulunduğu heyet Suriye’ye müdahale konusunda ‘evet’ oyu kullanan şu kuruluşlarla temaslarda bulunmuşlardı: Amerikan Dışişleri Bakanlığı, Pentagon, Brookings Enstitüsü, Amerika Gelişim Merkezi ve Amerika İsrail Kamu İşleri Komitesi (AİPAC).

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi