Anasayfa » ”ONE MINUTE” SENARYOSU VE FİYASKOSU

”ONE MINUTE” SENARYOSU VE FİYASKOSU

Yazar: yonetici
0 Yorum 207 Görüntüleyen

”ONE MINUTE” SENARYOSU VE FİYASKOSU

 

Yıllar önce Davos’ta konuşulan ve büyük sükse yapan “One Minute” çıkışının; “Bizzat Siyonist odaklarca tezgâhlanan bir senaryo gereği yapıldığını; İsrail’e daha rahat hizmet sunmak ve bu terörist şebekeyle barışa zemin hazırlamak üzere planlandığını” yazdığımızda bazıları şiddetle itiraz etmişlerdi. Bizim, böylesine tarihi bir kahramanlığı karalamak istediğimizi ve AKP’nin İsrail’le barışa asla tenezzül etmeyeceğini söylemişlerdi. Ve işte sonunda vahşi ve işgalci İsrail’le resmen anlaşmaya gidilince, müzmin ve münafık yalaka-yandaş kesimi şimdi bu acziyet ve teslimiyete mazeret üretmeye, hatta kerametlerini dile getirmeye girişmekten bile haya etmemişlerdi. Oysa şahsi ikbal ve iktidar hırsıyla, ama güya Gazze’ye yardım kılıfıyla imzalanan akla, vicdana ve imana aykırı bulunan bu anlaşma, gaflet, cehalet ve dalalet ehlinin sonunu getirecek ve bu tarihi vebal çok yakında bu iktidarı bitirecek ve götürecektir. EKREM TUR’un Kafile Hocası olarak Ramazan Umresine gönderilen, Sakarya Üniversitesi Fıkıh Hocası Prof. Abdullah Özcan gibileri “Hz. Peygamber Efendimizin de Yahudilerle anlaşma yaptığını, şimdi AKP iktidarının bu İsrail anlaşmasının da aynı amaçları taşıdığını” söyleyip, fasit bir kıyasla Hz. Resulüllah’ı bu ağır günaha fetvacı yapmaya çalışan zavallı zırvacılar da, hem övdüklerinin hem kendilerinin nasıl bir akıbete ve İlahi musibete uğrayacaklarını yakında göreceklerdir. Oysa Hz. Peygamber Efendimiz, Medine’ye Hicretlerinde oradaki müşrik kabilelerle birlikte evet Yahudi aşiretlerle de Medine Vesikası denilen bir ortak uzlaşı metni imzalamış, ama kendilerini dolaylı biçimde HAKEM-SON KARAR MERCİİ konumunda olduklarını kabul ettirmişlerdi. Daha sonra hem Beni NADİR, Hem Beni KUREYZA Yahudileri bu anlaşma gereklerine hıyanet edip müşriklerle işbirliğine girişince, bir kısmını Hicazdan sürgün etmiş, bir kısmını öldürmüşlerdi. Şimdi İsrail’le yapılan anlaşma; onların bunca zulüm ve işgallerine meşruiyet kazandırmak ve güya yardım götürecekleri Gazze’nin doğalgazını “İsrail Gazı” diyerek sömürmeye ortak olmaktan başka bir şey değildir.

“Gazze’ye yardım için İsrail’le uzlaşıyoruz” Palavrasının Perde Arkası!

Lady Leyla Gemisi, Bayramda Gazze’ye sokulmamıştı. Türkiye’den demir alarak Siyonist işgal rejiminin kontrolündeki Aşdod limanına yanaşan Lady Leyla gemisinin taşıdığı yardımların iddia edilenin aksine Gazze’ye ulaşmadığı ortaya çıkmıştı. Türkiye ile İsrail arasındaki “normalleşme” anlaşmasından sonra İsrail, Gazze’ye Türkiye tarafından gönderilecek insani yardımlara müsaade edeceğini açıklamış ve anlaşma şartlarına; bu ibarenin kendi sorumluluğu altında yazılmasını onaylamıştı. Anlaşmadan hemen sonra 11 bin ton yük ile yola koyulan Lady Leyla isimli gemi Pazar günü Aşdod limanına yanaşmış ve taşıdığı yükün Gazze halkının insani ihtiyaçlarından başka bir şey içermediği anlaşılınca yük, kara yolu üzerinden tırlarla Gazze’ye doğru yola çıkmıştı. Bayram günü televizyonlarda çıkan haberlerde birkaç tırın görüntüsü verilerek yardımların Gazze’ye ulaştığı havası yayılmıştı. Fakat aradan geçen birkaç hafta içinde ortaya çıkan gerçek ise herkesi şaşırtmıştı. İşgalci Siyonistlerle askeri ve istihbarat işbirliği içinde olan Mahmud Abbas liderliğindeki işbirlikçi yönetimi, Gazze’ye gönderilen yardımların bayramdan önce bölgeye ulaşmaması için türlü bahaneler ileri sürerek muhtemelen İsrail ile anlaşmalı olarak yardımların Gazze’ye taşınmasına engel olmuşlardı.

Bunun üzerine Gazze’deki Sosyal İşler Bakan Yardımcısı Yusuf İbrahim de Türk hükümetini, tüm yardımların aynı anda Gazze’ye girişine izin vermesi için İsrail yönetimine baskı yapmaya çağırmıştı.

Filistinli uzmanlar bayramdan önce yaklaşık 400 tırlık konvoydan sadece 5’inin Gazze’ye girmesine izin verildiğini ve Siyonist İsrail’in, Filistin Yönetimi üzerinden Türkiye ile imzalanan anlaşmayı dolaylı olarak ihlal ettiğini duyurmuşlardı. Siyonist İsrail’e hiçbir şekilde güvenilemeyeceğini vurgulayan uzmanlar, Filistin halkının asli talebinin özgürlük olduğunu vurgulayarak ve Filistin halkına yardım etmek isteyenlerin bağımsızlık yolunda kendilerine yardım etmesi gerektiğini hatırlatmışlardı. Öte yandan Siyonist İsrail rejiminin Türkiye ile anlaşma imzalanmadan hemen önce yayınladığı yeni bir bildiri ile Gazze’ye girmesi yasaklı olan malzemeler listesini güncellediği ve yayınlanan 5765 maddelik yeni liste ile Gazze’ye girmesi yasaklanan malzemelerin sayısının 10 bini bulduğu anlaşılmıştı. Yayınlanan yeni liste ile Gazze’de savaşlar nedeniyle yıkılan evlerin yeniden inşa sürecinde kullanılması öngörülen malzemelerin bölgeye girişi yasaklanmaktaydı. Dolayısıyla Türkiye’den Gazze’ye Lady Leyla gemisi ile giden yardım paketleri arasında inşaat malzemeleri bulunmaktaydı.[1]

 

..

 

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi