Anasayfa » TÜRKİYE’NİN VE TÜRKİ CUMHURİYETLERİN KURTULUŞU, YAHUDİ HAHAMLARA MI KALMIŞTI!?

TÜRKİYE’NİN VE TÜRKİ CUMHURİYETLERİN KURTULUŞU, YAHUDİ HAHAMLARA MI KALMIŞTI!?

Yazar: yonetici
0 Yorum 247 Görüntüleyen

TÜRKİYE’NİN VE TÜRKİ CUMHURİYETLERİN KURTULUŞU,

YAHUDİ HAHAMLARA MI KALMIŞTI!?

      

Kazakistan'da Para Saçan ABD’li Siyonist Vakıf Türkiye'ye de El Atmıştı

Siyonist amaçlı NED'in Türkiye'ye 2018’de 2 milyon 41 bin dolar, 2020’de de 2 milyon 567 bin dolar aktardığı anlaşılmıştı. Vakfın kayıtlarında 2019’a dair herhangi bir bilgiye yer verilmemesi enteresandı. Tüm dünya Kazakistan’daki olayları izlerken başta Rusya ve eski Sovyetler Birliği ülkelerinin destekleri “Barış Gücü” birliklerinin ülkeye müdahalesi çok tartışılmıştı. Hayret, aynı Siyonist NED Vakfı’nın, Kazakistan’ı karıştıran karanlık odaklara milyonlarca dolar aktardığı da ortaya çıkmıştı.

Kazakistan hükümetinin talebiyle ülkeye gelen birliklerin müdahaleleri kanlı sonuçlara yol açmıştı!

Fakat tam bu müdahaleler konuşulurken, ABD Kongresi tarafından fonlanan ve CIA'nın yan kuruluşlarından biri olarak hareket etmekle suçlanan Yahudi kaynaklı Ulusal Demokrasi Vakfı’nın (National Endowment for Democracy – NED), Kazakistan'daki vakıflara eylemlerden önceki 4 yılda 2.5 milyon dolar aktardığı ortaya çıkmıştı. Aynı vakfın Türkiye için harcanmak üzere çeşitli vakıflara da 2018’de 2 milyon 41 bin dolar, 2020’de de 2 milyon 567 bin dolar aktardığı da anlaşılmıştı. Vakfın kayıtlarında 2019’a dair herhangi bir bilgiye yer verilmemesi de enteresandı.

Aktarılan rakamlara göre Türkiye’deki çeşitli “demokrasi projelerini” desteklemek adına 2020’de harcanan para şöyle sıralanmıştı:

“STK’ları güçlendirmek” amacıyla Sivil Toplum Geliştirme Derneği’ne 56 bin dolar.

“Demokratik Boşluğu Kapatmak İçin Bağımsız Sesleri Güçlendirmek” amacıyla Uluslararası Özel Girişim Merkezi’ne (CIPE) 238 bin 732 dolar.

Türkiye özelinde, “Demokratik Bir Geleceğe Yatırım” gerekçesiyle ABD’li Uluslararası Cumhuriyetçiler Enstitüsü’ne (IRI) 700 bin dolar.

“Yolsuzlukla Mücadele ve Demokratik Yönetimde Özel Sektör Liderliği” başlığıyla CIPE’ye 484 bin 227 dolar.

“Dijital Medya Yoluyla Demokratik Fikir ve Değerleri Teşvik Etmek” ve “örgütlenme özgürlüğü” amacıyla toplamda 78 bin dolar.

“Sivil Toplum ve Yerel Yönetim Arasındaki Ortaklığın Teşvik Edilmesi” başlığı altında Ulusal Demokrasi Enstitüsü’ne (NDI) 750 bin dolar.

“Hesap Verebilirlik ve Yönetişim” amacıyla toplamda iki ayrı kalemde 138 bin dolar.

“Bağımsız Gazetecilere Hukuki Destek Sağlamak” başlığı altında 50 bin dolar.

“Medya Özgürlüğünün ve Akademik Hakların Desteklenmesi” için ise 70 bin dolar.[1] Bütün bu derneklerin ve teşekküllerin hangi maksatlarla kuruldukları ve hangi karanlık odaklara hizmet sundukları da böylece ortaya çıkmıştı.

Acaba, Kazakistan’daki iç karışıklıkları kızıştıran bu Yahudi Vakfı NED’in, Erdoğan’a dualar edip övgüler dizen “Türk ve İslam Ülkeleri Yahudi Başhahamlarıyla” irtibatlarını hangi kılıfla meşrulaştırmaktaydı?

Hatırlayacaksınız, 2022’nin Ocak ayında dünya kamuoyu; Rusya'nın bir Avrasya askeri ittifakı olan Kolektif Güvenlik Antlaşması Örgütü (CSTO) kapsamında Rus askerlerinin eski Sovyet Cumhuriyetinden ayrılan Kazakistan’a konuşlandırılmasını tartışmıştı. Orta Asya'daki eski Sovyet Cumhuriyetlerinin en istikrarlısı olarak görülen enerji zengini Kazakistan, haftalarca süren, artan akaryakıt fiyatlarına yönelik protestoların ayaklanmaya dönüşmesinin ardından, on yılların en büyük krizini yaşamıştı. Tüm dünyada olduğu gibi Türk kamuoyu da, olup biteni anlamaya çalışmaktaydı. Pek çok insan, Türk Devletleri Teşkilatı'nın aktif paydaşı Kazakistan’ın, Rusya yörüngesinde yeniden konuşlandırılması için Moskova yönetimi tarafından cezalandırıldığını sanmıştı. Onlara göre Kazakistan'ın çeşitlendirilmiş sürdürülebilir uluslararası ilişkiler networkuna dahil olma çabaları Putin'i rahatsız edip kızdırmıştı.

Bu sırada, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin, Kazakistan'daki olayları soğukkanlılıkla karşılaması, sanki Turan Ordusu ile Türk Devletleri Teşkilatına önayak olan Ankara değilmiş gibi davranması, bazı kesimlerde hayal kırıklığı yaratmıştı. Hatta, bu hayal kırıklığını yaşayanlardan bir kısmı dayanamamış “Sahi Türk Devletleri Teşkilatı, Turan Ordusu neden sırra kadem bastı? Bizim titrek Aksakalımız Türk Dünyasındaki özgül ağırlığını neden hissettirmiyor?” diye sormuşlardı.

MAKALENİN  TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ 

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi