Anasayfa » SP Tarihi Rolünü Oynamalıydı ve OĞUZHAN EKİBİNİN SON GOLÜNE FIRSAT TANIMAMALIYDI!___!!

SP Tarihi Rolünü Oynamalıydı ve OĞUZHAN EKİBİNİN SON GOLÜNE FIRSAT TANIMAMALIYDI!___!!

Yazar: yonetici
0 Yorum 61 Görüntüleyen

SP Tarihi Rolünü Oynamalıydı

ve

OĞUZHAN EKİBİNİN SON GOLÜNE FIRSAT TANIMAMALIYDI!

        

Erdoğan’ın SP Kancası!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Oğuzhan Asiltürk’ün evine gitmesinin ardından İstanbul’da kameralardan uzak bir ziyarette daha bulunmuşlardı. Erdoğan’ın ziyaret ettiği ismin Milli Görüş içerisinde saygınlığı vardı. Milli Nizam Partisi’nin kuruluşundan bu yana Erbakan Hocamızın yanında yer almış ve hâlâ Saadet Partisi çizgisinde devam eden Doç. Dr. Nedim Urhan, Dar’ul Erkam Derneği’nin onursal başkanıydı. 2002 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden emekli olmuşlar, siyasetten ziyade İslami ilimlerin öğretilmesi üzerine yoğunlaşmıştı.

Erdoğan’ın bu ziyaretinde güya İslam dünyasının içinde bulunduğu durumu konuşmuşlardı. Ayrıca, İslami hizmetlerin önemi üzerinde durmuşlardı. Ama bu ziyaretin asıl siyasi yönü vardı. Erdoğan, Saadet Partisi’nin CHP ile Millet İttifakı içinde olması yerine AKP ile Cumhur İttifakında yer almasını istiyorlardı. Yüzde 50+1’i yakalamak için buna ihtiyacı vardı. Yoksa Din, İman, İslam onun sadece istismar aracıydı. Ziyaretlerini de bu amaca dönük olarak yapmaktaydı. 8 Ocak’ta SP uyduruk GİK başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün evinde buluşmuşlardı. Erdoğan, Asiltürk’le görüşmede ittifak konusunun gündeme geldiğini açıklamıştı. Erdoğan, bu ziyaretten sonra da merhum Erbakan’ın kabrini ziyaret ederek yeni bir istismarcılığa ve çiğ bir riyakârlığa kalkışmışlardı. Erdoğan’ın geç olmayan bir süre zarfında Saadet Partisi ve AKP tabanında ismi sevgiyle anılan eski bakanlardan Recai Kutan’ı da ziyaret edeceği konuşulmaktaydı.

Evet tekraren vurguluyoruz ve sadık Milli Görüş camiasını uyarıyoruz ki, Sn. Erdoğan’ın SP’ye yanaşması %50’nin çok altında kalma telaşıydı ve samimiyetten uzaktı.

Oğuzhan Asiltürk’ün AKP’ye yaklaşması ise:

MAKALENİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi