Anasayfa » SAHİ BU AKP, KİMLERE HİZMET EDİYORDU?

SAHİ BU AKP, KİMLERE HİZMET EDİYORDU?

Yazar: yonetici
0 Yorum 215 Görüntüleyen

Tam 13 sene önce Milli Çözüm şunları yazıyor ve AKP iktidarını uyarıyordu. Maalesef bütün tespitlerimiz aynen çıkıyordu!

 

SAHİ BU AKP, KİMLERE HİZMET EDİYORDU?

      

YPG/PKK ABD’nin işgal maşalarıydı!

Sınırımızın hemen ötesinde ABD ve koalisyon ortaklarının bölgemizi işgale ve zenginliklerini sömürmeye yönelik planı işlerken, içeride ise her seçim döneminde ısrarlı bir şekilde toplum ayrıştırılıyordu. Hâlbuki dışa karşı birlik ve beraberlik oluşturulması, bu birlikteliğin de dost ve düşmana karşı gösterilmesi gerekiyordu. Ne var ki iktidar partisi, MHP ile oluşturduğu ittifakın yüzde 50 artı 1’e ulaşmasını yeterli görüyor ve bunu sağlamak için de MHP/AKP ittifakı dışında kalan partileri birtakım damgalamalarla karşı cephe olarak takdim ediyordu. MHP/AKP ittifakı kendileri ile birlikte olmayan partileri adeta hainler cephesi gibi takdim etmeyi stratejilerinin esası haline getirmiş bulunuyordu. Kısacası, birtakım seçim hesapları uğruna cepheleşme teşvik ediliyordu. Oysa sınırlarımızın hemen ötesinde yaşananlar ülkemizin çok ciddi bir tehdit ile karşı karşıya olduğunu gösteriyordu. ABD ve koalisyon ortakları YPG/PKK terör örgütünü bölgede bir maşa olarak kullanıyor, sürekli destekleyip kışkırtıyordu. Türkiye’ye ne söz verilirse verilsin tutulmuyor, terör örgütleri ile iş birliği tercih ediliyordu. Bu durum ise toplum olarak tek vücut olmamızı gerektiriyordu.[1]

TSK’nın ve Tanklarımızın yolu tıkansın diye, ABD PKK’ya iş makineleri yollamıştı!

Stratejik düşmanımız ABD güçleri, Münbiç’teki işgalini sürdürebilmek için ilçe merkezi çevresinde yaklaşık 30 km. uzunluğunda çukur kazan YPG/PKK’ya yeni iş makineleri samillşiğlamıştı.

Suriye’nin kuzeyinde Münbiç’i çukurlarla çevreleyen terör örgütü YPG/PKK, ABD’den çukur kazmaya devam edebileceği yeni iş makinaları sağladı. Münbiç içindeki yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, Irak’ın kuzeyinden Suriye’nin kuzeydoğusuna askeri ve lojistik sevkiyatları devam eden işgalci ABD ordusu, ilçedeki YPG/PKK unsurlarına da destek aktarmıştı. ABD’nin sevk ettiği tırlar üzerinde ilçeye 4 adet iş makinesi, 3 adet buldozer ve bir ekskavatörden oluşan iş makinelerinin sevkiyatını ABD askerleri yapmıştı. Terör örgütü YPG/PKK, mevcut ekskavatör ve buldozerleri TSK’ya ve Tanklarımıza karşı çukur kazma ve alt yapı çalışmalarında kullanacaktı. Türkiye ile ABD’nin sözde YPG/PKK’yı ilçeden çıkarmakta mutabık kalması üzerine, örgüt tüm kent merkezini çeviren çukur ve siper inşasını kısa süre önce tamamlamıştı. Çukurların birleşerek oluşturduğu hat, toplamda 29,3 kilometre uzunluğunda. Örgüt, çukurların önüne derinlikleri değişen toprak setler de inşa etmiş, çukurların oluşturduğu hatlar arasına olası çatışmada kullanmak üzere tüneller kazmıştı.

 

..

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi