Anasayfa » Kendi Partimiz ve Ekibimiz İçinde de; HAKSIZLIKLARA KARŞI ÇIKMAK, İSLAM’IN İCABIDIR!

Kendi Partimiz ve Ekibimiz İçinde de; HAKSIZLIKLARA KARŞI ÇIKMAK, İSLAM’IN İCABIDIR!

Yazar: yonetici
0 Yorum 226 Görüntüleyen

Bir Kısım Milli Görüş Dertlisi Tarafından 46 Kişinin Katıldığı, 14-16 Ekim 2022 Haymana Mutabakatı Sonunda Bir Bildiri Yayınlanmıştı:

“Bizi, hareketimizi ve partimizi bekleyen en büyük tehlike, gündelik siyasi ve ekonomik tartışmalar, çekişmeler ve gündemler arasında asıl hedeflerimizi ve yola niçin çıktığımızı unutma tehlikesidir. Hareket olarak eğer bu hedeflerden ve hareketimizin temel esaslarından vazgeçersek Hocamızın ifadesiyle; ‘diğer partiler gibi herhangi bir parti oluruz ve Allah muhafaza yok oluruz.’

Uzun bir süredir hareketimizin ve partimizin gerek yetkili kurullarında, gerek genel başkan nezdinde heyetler halinde, gerekse tek tek görüşmeler yaparak bu hassasiyetlerimizi gerekli yerlere iletip gereken adımların atılması hususunda yürütülebilecek tüm süreçleri büyük bir hassasiyet, teşkilat usulü ve ahlâkı içerisinde yürütme gayretinde bulunduk. Ancak geldiğimiz noktada tüm süreçleri tüketmemize rağmen, bu endişe ve çabalarımızın bir sonuç vermediği kanaatine vardık. Bu nedenlerden dolayı düşüncelerimizi, endişelerimizi, fikir ve önerilerimizi siz kıymetli teşkilat mensupları ile paylaşmayı tarihi bir vazife olarak görüyoruz.

Sözlerimizin hemen başında şunu açıkça ifade edebiliriz ki, bizim bugün de halen omuz omuza mücadele ettiğimiz kardeşlerimizle aramızdaki ihtilaflarımız, mal, makam, mevki, koltuk ya da herhangi bir dünyalıkla ilgili bir ihtilaf değil, hareketimizin ve partimizin ulaşması gereken hedeflere nasıl daha iyi ulaşabileceğine dair temel esaslarımız, yöntem, usul ve söylemle ilgili ihtilaflardır.”

“Bizim bu çağrımız; sadece bir siyasi ittifak karşıtlığı ya da yandaşlığı çağrısı değildir. Davamızın tarihinde defalarca şahit olduğumuz gibi yeni bir ruh, yeni bir heyecan ve yeni bir hamle ile kendi değerlerimize, tarihimize ve ruh kökümüze uygun bir yol inşa etme çağrısıdır. Çağrımız Ülkemiz, Milletimiz ve tüm dünyaya Milli Görüş ilkelerini yeniden hatırlatmaktır. Unutmayalım ki; Saadet Partimiz, bu bozuk düzenin ortaya koyduğu ve dayattığı hiçbir kutuplaşma içerisinde yer almak zorunda değildir. Hareketimizin; tüm bu kutuplaşmaları bozacak, milletimizi fert fert kucaklayacak, kendi tarihimize, ruh kökümüze ve özümüze uygun yeni bir yol açma potansiyeli de, imkânı da, gücü de vardır. İnanıyoruz ki geçmişte olduğu gibi bundan sonra da Cenab-ı Hakkın rahmeti ve yardımı bizimle birlikte olacaktır.”

“Milli Görüş bu toprakların ilk yerli ve milli hareketidir. Hareketimiz küçük ve gündelik kavgaları hızla terk edip, Erbakan Hocamız liderliğinde kurulan Küresel bir İslam Birliği vizyonu çalışmalarına yeniden yön vermeli, bu vizyon çerçevesinde dünyadaki diğer Müslümanlarla ve Müslümanların kurduğu hareketlerle bağlarını daha da sıkılaştırarak, bütün insanlık için hep birlikte daha büyük bir mücadeleyi inşa etmelidir. Zira insan, varlık, fıtrat ve İslam doğrudan küresel bir tehdit altındadır. Bu küresel tehdide karşı hep birlikte cihanşumul bir mücadele yürütülmelidir. Biz istiyoruz ki, Saadet Partisi içine girdiğimiz bu kısır siyasi tartışmalardan kurtulup yeniden tüm dünya Müslümanlarına umut olacak aksiyonlara imza atabilsin. Partisi ve siyasi görüşü ne olursa olsun tüm Müslümanların ortak değerlerine vurgu yapabilen ve onları Küresel Siyonizm karşısında tek saf haline getirebilen bir dil ve üslup ortaya koysun”

Ey Milli Görüşçü Kardeşlerimiz

“Allah’ın nimetlerinin adil paylaşıldığı, kimseye haksızlık yapılmadığı, açlıktan çocukların ölmediği ve kaynakların bir zümre tarafından sömürülmediği Adil bir Düzen kurmak için milletimize, ülkemize ve bütün insanlığa bir teklifimiz var. Gelin hep beraber son yarım asırda Erbakan Hocamızın defalarca yaptığı gibi Milli Görüş ile yeni bir yol açalım ve insanlığı müjdeleyelim. Karanlıklar aydınlığa dönsün. Gelin hareketimizi tepeden tırnağa yeniden inşa edelim, müesseseleriyle, her ferdiyle bir bütün olalım ve bir tek kişi bile dışarıda kalmasın, bir tek kişiyi bile kaybetmeyelim. Gelin dinimize, inancımıza, ülkemize ve milletimize olan sevdamızı, bu ülkenin en gür sesi en güçlü hareketi yapalım.”

 

 

 

 

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ..

 

 

 

 

 

KAYNAK:

https://www.millicozum.com/mc/aralik-2022/kendi-partimiz-ve-ekib

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi