Anasayfa » KAFKAS YAHUDİLERİ VE RECEP BEY’İN KÖKENİ

KAFKAS YAHUDİLERİ VE RECEP BEY’İN KÖKENİ

Yazar: yonetici
0 Yorum 557 Görüntüleyen

KAFKAS YAHUDİLERİ VE RECEP BEY’İN KÖKENİ

 

Recep T. Erdoğan 2004 Ağustosunda yaptığı Gürcistan ziyareti sırasında sarf ve itiraf ettiği:

“Ben aslen Gürcü kökenliyimdir. Ailemiz Batum’dan Rize’ye göçmüş bir Gürcü ailesidir.”

Sözleri dikkat çekiciydi. Başbakan Yahudi kökenli Gürcülerin ABD tarafından iktidara taşındığı bir ülkede kimlere ve hangi mesajları vermekteydi?

 

Her ne hikmetse 7 Eylül 2009 tarihli, din istismarcısı ve Amerikancı Tayip yanlısı Vakit Gazetesi:

“Erdoğan gürcü değil, Karadeniz yerlisidir” başlığı altında, tarihçi-yazar diye lanse edilen Adanalı Cezmi Yurtsever’in sözde araştırmasını vermekteydi. Üstelik Recep T. Erdoğan’ın Wikipedia ansiklopedisinde ve diğer meşhur sitelerde Gürcü olduğu yönündeki bilgileri değiştirmesi tavsiye edilmekteydi!  Acaba neden böyle bir şeye ihtiyaç hissedilmişti?

Üstelik Recep T. Erdoğan’ın dedesi ve sülalesi 1800 yıllarda neden devlete isyan etmişler ve isyancı anlamına gelen “Bakatoğlu”  lakabını seçmişlerdi? Rumca PİLİHOZ denilen, Cumhuriyet öncesi POTAMYA olarak adı geçen Rize Güneysu ilçesi, Dumankaya’nın mütevaffa sakinlerinden isyancı-bakatalı Teyup Efendinin torunu Recep Tayyip Bey, Gürcistan’dan hangi hakim güçlere “bende sizdenim” selamı göndermişti?

Recep T. Erdoğan, baba tarafından Rum veledi, ana tarafından ise Batum göçmeni Gürcü Yahudisi olduğu yönündeki iddiaları niçin geçiştirmekteydi, hatta Gürcistan’da yaptığı gibi bizzat kendisi hatırlatıvermekteydi?  Miting meydanlarında horozlanıp “boya değil, soya bakın!” diye hava atıp, haddini aşmasaydı bu konulara girmek de aklımızdan geçmeyecekti.

 

..

 

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ..

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi