Anasayfa » İSRAİL MECLİSİNİN KÜSTAHLIĞI..

İSRAİL MECLİSİNİN KÜSTAHLIĞI..

Yazar: yonetici
0 Yorum 342 Görüntüleyen

6 Şubat 2023 tarihinde, ülkemizi yasa boğan ve “Asrın Felaketi” olarak sunulan, Kahramanmaraş merkezli korkunç bir deprem yaşanmış, 11 ilimizde, bağlı ilçe ve köylerimizde çok büyük yıkımlara yol açmıştı. Bu depremin 11’inci gününde yaklaşık 40 bin vefatımız, 110 bin yaralımız ve 10 binlerce kaybımız olduğu saptanmıştı. Uzmanlar ölü sayısının bunun üç katı olabileceğini açıklamışlardı… 11 ilimizi kapsayan bu bölgede taş üstünde taş kalmamıştı. İşte büyük felaketten bir hafta kadar sonra İsrail Meclisi’nde, Filistin-Arap asıllı ve Müslüman hanım bir Milletvekili olan Eman Hatib oturumda bir konuşma yapmış; Suriye ve Türkiye’deki depremlerden dolayı üzüntü ve taziyelerini aktarınca, Siyonist İsrail milletvekilleri kudurmuş gibi hücuma kalkmış ve Eman Hatib’i susturmaya çalışmışlardı. AKP iktidarının ve özellikle Sn. Recep T. Erdoğan’ın bu videoyu mutlaka izlemesi ve normalleşmek için can attıkları İsrail’in ülkemiz ve milletimiz hakkındaki derin düşmanlığı görmesi lazımdı.

Filistin asıllı Milletvekili Eman Hatib: Türkiye ve Suriye’deki depremler hakkında bir şeyler söyleyeceğim. Türkiye ve Suriye’deki kardeşlerimize baş sağlığı, hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara şifalar diliyorum.

Meclisteki İsrail milletvekillerinden birisi: Araplar, Türkler ve onların trajedileri umurumuzda bile değil… Siz Suriye ve Türkiye’ye gidin ve bu saçmalığı… (oralarda sergileyin…)

Meclisteki kalabalıktan birileri (özellikle bir bayan): Sayın Başkan, onun mikrofonunu kesin… Ve saçmalıklarına izin vermeyin!..

Meclisteki diğer bir bayan milletvekili: Buradan defol git… Sn. Başkan, ona susmasını ve dışarı çıkmasını söyle…

İsrail Meclis Başkanı: Bir saniye lütfen… Ben başkanım ve ona sözü kim verdiyse lütfen sakinleştirsin. Sn. Hatib genel konuşun ve Türkiye ile Suriye halkından bahsetmeyin! Lütfen mecliste birbirinize saygı gösterin.

Filistin asıllı Milletvekili Eman Hatib: Masumlar ve mazlumlar için taziye vermemizde ve o halkları teselli etmemizde ne sorun var efendim?

İsrail Meclis Başkanı: Onlar senin masumların ve mazlumların olabilir, ama bizim öyle bir derdimiz yok!..

Filistin asıllı Milletvekili Eman Hatib: O zaman bugünden itibaren insanlıkla ilgili hiçbir şeyden bahsetmeyin!

Bir başka erkek milletvekili: Tamam o zaman bırakın o konuşsun, ama o iki ülkenin isimlerini; özellikle Türkiye’yi ağzına almasın!..

 

Makalenin Tamamı İçim TIKLAYINIZ..

 

 

 

 

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi