Anasayfa » Ilımlı İslamist Fetullah Gülen’le, katı Laik ve Kemalistlerin ortak tavrı: BAŞÖRTÜSÜ TEFERRUAT’TIR!

Ilımlı İslamist Fetullah Gülen’le, katı Laik ve Kemalistlerin ortak tavrı: BAŞÖRTÜSÜ TEFERRUAT’TIR!

Yazar: yonetici
0 Yorum 483 Görüntüleyen

Ilımlı İslamist Fetullah Gülen’le, katı Laik ve Kemalistlerin ortak tavrı: BAŞÖRTÜSÜ “TEFERRUAT”TIR!

 

CIA ajanı ve Türkiye düşmanı olduğu 15 Temmuz 2016 kalkışmasıyla kesinlik kazanan Fetullah Gülen defalarca, başörtüsünü füruat-teferruat saymış ve manyaklaştırdığı mensuplarına, “stratejik (şeytani) hedeflerine ulaşmak için başlarını açmalarını ve kendilerini gizlemek amacıyla pek çok harama bulaşmalarını” tavsiye buyurmuşlardı… Ve tabi sapkın saplantılara uyanların akıbeti işte ortadaydı. Ilımlı İslamist Fetullah Gülen, Kur’an ayetlerinde açıkça belirtilen ve tavsiye edilen başörtüsünü teferruat=füruat sayarken, katı laikçi Kemalistlerin başörtüsünü hurafe (gericilik-yobazlık) saymaları, sadece bir tesadüf sanılmasındı. Gerçek İslam’ı yozlaştırmak için, birbirlerine çok zıt ve karşıt sanılan her iki takımın arkasında da aynı Siyonist odaklar bulunmaktaydı. Zaten katı Kemalist Laikçilerle ılımlı İslamist Gülenciler, biribirlerine mazeret ve meşruiyet kazandıran; eleman devşirmede ve TSK’ya yerleşmede “asıl tehdit ve tehlike sayılan karşıt gruplardan kurtulmak için yola çıkılan” kukla yapılanmalardı. Katı Kemalist Laikçiler, sürekli ve hakaretvari şekilde; Türban, Kur’an, Ezan, Namaz, Bayram, Kurban düşmanlığı yaparak ve inançlı ordu mensuplarına kan kusturarak Fetullahcı sızmalara zemin hazırlamışlardı.

Ilımlı İslamist FETÖ’cüler Başörtüsünü Füruat; Katı Kemalist Laikci fitneciler ise Başörtüsünü Hurafat sayıp aynı noktada nasıl buluşmuşlardı?

Füruat; Arapca “fer” kökünden; ağacın aslı değil basit dalı olan, pek de önemli ve gerekli sayılmayan, teferruat ve ayrıntı anlamında kullanılır. Hurafat ise; aslı esası bulunmayan iddia ve davranışlar, bozulup yozlaştırılan gerici ve tutucu yaklaşımlar, hurafe yobazlığı ve riyakârlık manasındadır. Buna göre; FETÖ’cülerin başörtüsünü füruat-ayrıntı saymaları, Ulusalcı Masonik Kemalistlerin ise başörtüsüne hurafe-yobazlık diye sataşıp saldırmaları, asla bir rastlantı olmayıp aynı Siyonist odaklardan aldıkları talimat icabıydı. Çünkü İslam inancı ve Kur’ani yaklaşım tarzı yozlaştırılmadan ve laçkalaştırılmadan Büyük İsrail hedefine ve faizci Siyonizm’in dünya hakimiyetine varılamayacaktı. Bunun için de, tahribata İslam’ın ŞİAR’larından başlamak lazımdı. İşte Türban=Başörtüsü de, Ezan, Bayram, Kurban gibi İslam’ın şiarlarından, yani tanıtıcı-hatırlatıcı fazilet ve farklılıklarındandı. Bu nedenle ılımlı İslamcı FETÖ’cü kesim de, katı Şeriat düşmanı Laikçiler de, kendileri ne yaptıklarının ve kime yaradıklarının farkında ve şuurunda olmasalar bile, sinsi ve Siyonist odaklarca aynı noktaya atış yapmakta ve başörtüsünü lüzumsuz sayma amacına yoğunlaşmaktalardı.

Başından beri vurguladığımız bir gerçek vardı: Başörtüsünü, Kur’an ayetlerinin açık beyanlarıyla, Cenab-ı Hakk emir ve tavsiye buyurmaktaydı. Ancak bu emir ve tavsiye, tesettürle ilgili diğer ayetler gibi farziyet değil, fazilet makamındaydı. Başörtüsünün asıl önemi; “Mümine bir kadın olarak tanınıp, rahatsız edilmekten korunmasını” sağlamak amaçlıydı. Bu yüzden takvası ve manevi huzur tavrı nedeniyle başını örten kızlar-hanımlarla, başı açık gezen ama diğer tesettür farziyetine riayet eden hanımların biribirlerini horlamak ve dışlamak yerine, hoş tutmak ve hatırını saymakla mükellef olduklarını sürekli hatırlatmıştık.

15 Temmuz hıyanet kalkışmasında, FETÖ’cü kiralık İslamistler kadar, türban karşıtlığı üzerinden İslam düşmanlığı yapan azgın ve çarpık Kemalistlerin de suçları ve sorumlulukları vardı!

 

 

..

 

 

makalenin tamamı için tıklayınız…

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi