Anasayfa » İKTİDARIN SEÇİM SANCISI VE MİLLİ MUTABAKAT İHTİYACI!

İKTİDARIN SEÇİM SANCISI VE MİLLİ MUTABAKAT İHTİYACI!

Yazar: yonetici
0 Yorum 198 Görüntüleyen

İKTİDARIN SEÇİM SANCISI

VE

MİLLİ MUTABAKAT İHTİYACI! [1]

          

Çok değerli konuklar ve aziz dostlar!..

Öncelikle mübarek Muharrem ayının ülkemize, Milletimize ve insanlık âlemine ve özellikle Alevi kardeşlerimize hayır ve huzur getirmesini umuyorum. Tutulan oruçların, yapılan duaların ve yakılan ağıtların kabulünü diliyorum.

Farklı din ve düşünceden, farklı kültür ve kökenden bütün insanların, barış ve refah içinde yaşayacakları, Aziz Erbakan Hocamızın hazırlattığı Adil Düzen değişiminin bir an evvel gerçekleşmesi duasıyla başlıyorum.

Bu tür buluşma ve toplantılarımıza, ülke sorunlarımızı ve çıkış yollarımızı konuşmamıza vesile olan başta Necmettin Musa kardeşim, tüm Konya Milli Çözüm Ekibimizin fedakâr ve cefakâr dava erlerine de, tebrik, takdir ve teşekkürlerimi arz ediyorum.

Bu kirli AKP-MHP ittifakından kurtulup bir Milli Mutabakat iktidarına acilen ihtiyaç vardır. Vatan, Vicdan ve (Tarihe-Millete) vefa duygusu taşıyanların asgari müşterekler ve ortak hedefler etrafında birleşmesi artık bir zorunluluk halini almıştır.

Çünkü Türkiye’miz; gafillerce “işbilir” sanılan bu işbirlikçi iktidarın, şahsi çıkarları ve siyasi makamları uğruna, bir uçurumun kenarına getirilmiş durumdadır:

• İşte pandemi salgını ve Ukrayna Savaşı nedeniyle dünya genelinde enflasyon %10 iken, bizde %100’leri aşmıştır. İşçi, emekli, memur, köylü geçim sıkıntısından bunalmış, intiharlar artmıştır.

• İşsizlik ve çaresizlik toplumun önemli kesimini canından bıktırmıştır.

• Ziraat ve hayvancılık yapan çiftçi sahipsiz bırakılmış, tarım tıkanmıştır. Erdoğan iktidarının geçen aylar sildiği, yandaş ve rantiyeci firmaların vergi borcu, Konya, Çukurova ve Trakya çiftçisinin mazot, gübre ve yem parasından fazladır.

• Ailevi ve ahlâki dejenerasyonla yuvalar yıkılmaya, kadın cinayetleri artmaya, kısaca toplum çıldırmaya başlamıştır.

• Soygun, vurgun, yolsuzluk, kanunsuzluk, uygunsuzluk bütün devlet kurumlarını kuşatmış, hatta KPSS imtihan sorularını bile çalıp satmışlardır.

• Hiç olmadığı kadar büyük bir DİN tahribatı yoğunlaşmış, Ateizm, Deizm gibi sapkınlıklar çoğalmıştır.

• İşte bu nedenle, ya bir Milli Mutabakat iktidarı sağlanacak, ya da ülke çok tehlikeli bir kaos ve kargaşanın kucağına atılacaktır.

Bakınız, Merkez Bankası’nın Londra’ya gönderdiği altınlar ortaya çıkmıştı. Zaten İngilizler de bütün gizli gelişmeleri yazmıştı!

Ünlü ekonomi bloğu Zero Hedge; Türkiye ekonomisinin çöktüğünü ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın ekonomik krize çözüm olarak rezerv altınları Londra’ya gönderdiğini yazmıştı. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski doktoru ve eski Balıkesir AKP Milletvekili Turhan Çömez, Nureddin Nebati’ye “Neler oluyor?” diye sormuşlardı.

Yetmez, Merkez Bankası’nın 2020’de, Türkiye’den dünyanın en likit altın piyasalarından biri olan Londra’ya altın göndermeye başladığı söylenen haberde 2021 sonunda TCMB’nin İngiltere Merkez Bankası’nda (BOE) 78 ton altın tuttuğunu vurgulamıştı. Haberin devamında şu ifadeler kullanılmıştı: “Türkiye muhtemelen, acil bir satış için Londra’da altın tutmak zorunda kalmıştır. Altının, lirayı savunmak veya uluslararası ödemeler yapmak için FX ile takas edilmesi daha olasıdır. Türkiye ekonomisi zor durumdadır. Tüketici fiyat enflasyonu %80’de ve Türk Lirası 14 yıldan kısa bir sürede ABD doları karşısında %90 değer kaybetmiş durumdadır. Döviz krizi Türkiye’nin döviz rezervlerini yiyip tüketmeye başlamıştır.”[2]

Merkez Bankası’nın son 7 ayda arka kapıdan dağıttığı dolar miktarı ortaya çıkmıştı. Türkiye’nin parasını babalarının parası gibi dağıtmışlardı.

Bloomberg Ekonomisti Selva Baziki, TCMB’nin Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin göreve geldiği yaklaşık 7 ayda dövizdeki artışın önüne geçmek için 66 milyar dolarlık rezerv sattığını tahmin ettiklerini açıklamıştı. Bloomberg Türkiye ve İsveç Ekonomisti Selva Baziki sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin göreve geldiği 2021 Aralık ayından 22 Temmuz tarihine kadar Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın dövizdeki artışın önüne geçerek Türk Lirası’nı desteklemek için 66 milyar dolarlık rezerv sattığını vurgulamıştı.

 

 

 

 

makalenin tamamı için tıklayınız..

 

 

 

 

 

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi