Anasayfa » FATİH ERBAKAN’IN ALDANIŞI VE YENİ PARTİLERİN PERDE ARKASI

FATİH ERBAKAN’IN ALDANIŞI VE YENİ PARTİLERİN PERDE ARKASI

Yazar: yonetici
0 Yorum 564 Görüntüleyen

FATİH ERBAKAN’IN ALDANIŞI VE YENİ PARTİLERİN PERDE ARKASI

 

SP Genel Başkanı’nın Elazığ TV’lerindeki konuşmaları:

Sn. Karamollaoğlu 29 Ekim 2017’deki İl Kongresine katılmak üzere Elazığ’a geldiğinde yerel televizyonlara da çıkmıştı. Katıldığı programlarda çok doğru, olumlu ve doyurucu konuşmalar yapmıştı. Sunucuların; SP’nin farkı, AKP’nin politikaları ve Türkiye’nin sorunlarıyla ilgili sorularını gerçekten akıcı, akılcı ve kucaklayıcı bir üslupla yanıtlamıştı. Ancak insanların asıl amacı ve ayarı ayrıntılarda saklıydı. Sn. Karamollaoğlu konuşmalarının %95’inde haklıydı ve başarılıydı. Ama iki ince ve derince konuda yine gerçekleri çarpıtmış, fıtratının ve fırsatçılığın gereğini yapmış ve bizi şaşırtmamışlardı.

Kanal 23’te çok değerli ve deneyimli sunucunun: “AKP’nin önemli illeri “Büyükşehir” statüsünden “Tümşehir” sistemine taşıma ve böylece bağlı köy ve kasabaları da Belediye seçimine katıp oylarını alma projesi, acaba Valilerin görev ve yetkilerini de belediye başkanlarına aktarmanın ve eyalet sistemine hazırlık yapmanın adımları mıydı?” şeklindeki sorusunu, Sn. Karamollaoğlu: “Bu çok yanlış ve anlamsız bir adımdır. Hiç belediye başkanlarına Vali yetkileri sağlanır mı? Bu durum yönetimi tamamen diktatörlüğe kaydırır” tarzında yanıtlamıştı.

Oysa Adil Düzen Siyasi-İdari yapılanmasında, evet illerde çift başlılık kaldırılacak, Belediye Başkanı ile Vali’nin yetkileri tek bir şahısta toplanacak ve o da halkın seçimiyle o makama taşınacaktı. Yıllarca Rahmetli Erbakan Hocamızın Adil Düzen seminer ve sohbetlerini dinlemiş bir insan olarak Sn. Karamollaoğlu:

 

..

 

 

makalenin tamamı için tıklayınız…

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi