Anasayfa » Endonezya Milletvekilleri: Erbakan Dünyaya Açılan Penceremizdi

Endonezya Milletvekilleri: Erbakan Dünyaya Açılan Penceremizdi

Yazar: yonetici
0 Yorum 182 Görüntüleyen

Endonezya RAP Genel Başkanı İshak
Erbakan dünyaya açılan penceremizdi
 

 

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi (GİK) Necmettin Çalışkan, Endonezya Refah ve Adalet Partisi (RAP) Genel Başkanı Lütfi Hasan İshak'ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

 

Endonezya'nın başkenti Jakarta'da Refah ve Adalet Partisi Genel Merkezi'nde gerçekleşen ziyarette RAP Genel Başkan Yardımcıları da hazır bulundu. Partisi hakkında Çalışkan'a bilgi veren İshak  “Bugün 560 sandalyeli parlementoda 57 milletvekilimiz var. Dört bakanla koalisyon ortağıyız.  45 Belediye Başkanı  ve dört Eyalet Valisi partimizin mensubudur” dedi.

 

Konuşmasında Türkiye'ye ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Lütfi Hasan İshak şunları söyledi . “Öncelikle Prof. Dr. Necmettin Erbakan Üstadımızın vefatı sadece sizlerin değil, tüm İslam aleminin en büyük kaybıdır. Erbakan son yüzyılın şahit olduğu en büyük İslami şahsiyetidir. Erbakan'a biz Endonezyalılar olarak vefa borçluyuz. Rafah ve Adalet Partisi'ni 1998 yılında onun teşviki ile kurduk. İyi ki onun sözünü dinelmiş ve siyasi faaliyet içerisine girerek bu partiyi kurmuşuz. Bunu bugün çok iyi anlıyoruz. Kendisine şükran borçluyuz. Bu hizmetleri ancak siyasetle gerçekleştirebilirdik” dedi.

 

RAP Genel Başkanı ayrıca vefat eden merhum Necmettin Erbakan'a ilişkin şunları söyledi.  “Erbakan  bizim dünyaya açılan penceremiz. İslam alemini ve dünyayı biz onun penceresinden görüyoruz. Filistin davasını, İslam birliğini D-8'i  Müslümanların demokratik yollardan iktidara gelmesi gerektiğini o aşıladı.  Hangi olay görünürde nasıl olursa olsun, önce o olaya ilişkin Erbakan'ın bakış açısını görmek gerekiyor. Mesela görünüşte Müslümanlar bir yerde bir şey elde etmiş sanıyorsunuz. Ama Erbakan'ı dinleyince perde arkasını görüyorsunuz. Dünya olaylarının hepsi için bu böyledir. Onun için Türkiye'den beklentimiz Erbakan'ın boşluğunu doldurmasıdır. Dünyayı sizin pencerenizden seyretmeye devam edeceğiz” dedi.

 

“Kardeş ülke”

 

Daha sonra söz alan Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi ve Hatay İl Başkanı Necmettin Çalışkan da “Endonezya'da kendimi evimde hissediyorum. Misafirperverliği için kardeş ülke Endonezyalılara teşekkür ediyorum. Çalışkan ayrıca “Sayın Genel Başkan'ın da gayet isabetle ifade ettiği gibi, Erbakan Hocamız gerçektende İslam aleminin büyük kaybıdır. Ancak Türkiye, tarihten gelen birikimi ve Erbakan'ın bıraktığı şuurlu nesil sayesinde yine İslam alemine öncü olmaya devam edecektir” dedi. Bir saati aşkın süren görüşmede çeşitli konulara ilişkin karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

 

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi