Anasayfa » AZİZ ERBAKAN HOCAMIZIN MANA ÂLEMİNDEKİ VECİZ ÖĞÜTLERİİİ

AZİZ ERBAKAN HOCAMIZIN MANA ÂLEMİNDEKİ VECİZ ÖĞÜTLERİİİ

Yazar: yonetici
0 Yorum 282 Görüntüleyen

AZİZ ERBAKAN HOCAMIZIN

 MANA ÂLEMİNDEKİ VECİZ ÖĞÜTLERİ

        

Erbakan Hocamızın buyurdukları gibi: “Allah’ın eli, gerçek Allah dostlarının elidir! Ricalûllah olan Allah erlerini tanıyın ve onlara yaklaşıp yararlanmaya bakın… Allah’tan istemekten, halinizi Allah’a arz etmekten çekinmeyin!.. ‘Ey yerlerin ve göklerin Sahibi, dara düştüm. Ellerimi sıkı sıkı tut, bırakma!’ (de ki felaha ulaşasın…) Allah’ın rahmet ve merhamet eli her an Kendisini seven kullarının üzerindedir; bunu asla unutmayın. Düşmanların çokluğuna ve güçlü sanılmasına aldanıp umutsuz ve mahzun da olmayın, fakat Allah için hüzün insanı olgunlaştırır. Hüzün bir insanın yüreğine değdiyse, ya Mevlâ’sını özlemiştir veya Mevlâ’sı onu özlemiştir. Mevlâ’yı özleyen gönül ya hüznü bekler veya her an hüzündedir. Bela, gam ve keder Mevlâ’nın sevdiklerine gösterdiği kamçıdır; vurdukça Kendine çeker. Varış Mevlâ’ya olduktan sonra gam olsa ne olur, bela olsa ne olur?!.. Haydin bakalım, kalkın, vakit; Rabbe sığınmak vaktidir. Vakit; dua vaktidir. Vakit; gayret vaktidir. Vakit; kardeşlik vaktidir. Vakit; zikir… Vakit; şükür… Vakit; hamd ve fikir vaktidir!”

“Allah bazen senin planlarını yıkar; planların seni yıkmasın diye!..”

“Allah niyeti hayır olanın da, şer olanın da karşılığını bire binle ödeyecektir.”

“Allah, bile isteye hatalarınızı tekrar etmediğiniz sürece sizin yanınızda olacaktır. Zira Allah yorulanların da Rabbidir, yanılanların da Rabbidir, yenilenlerin de Rabbidir!..”

“Allah’ım, Sana hayrı olmayanları bizlere nasip etme…”

“Allah her an yanınızdadır, unutmayın, O tüm yaptıklarınızı görür, konuştuklarınızı duyar. Yetmez, Allah sustuklarınızı da işitendir…”

“Allah’ın gazabından emin olmak için; Fatiha Suresine… Kıyametin korku ve dehşetinden emin olmak için; Duhan Suresine… Maddi manevi rızık darlığından emin olmak için; Vakıa Suresine… Kabir azabından emin olmak için; Mülk Suresine… Hasımlarının kininden emin olmak için; Kevser Suresine… Ölüm anında imanından emin olmak için; Kâfirûn Suresine… İkiyüzlülükten, dininde davanda samimiyetinden emin olmak için; İhlas Suresine… Haset edenlerin hasedinden, dünya ve ahiret saadetine göz dikenlerin şerrinden emin olmak için; Felak Suresine… İmanında, amelinde vesveseden emin olmak için de Nas Suresine (yani bunların mealine ve öğütlerine) sarılın… Ve bakın bakalım bu sureler, emin olursunuz denilen konularda ne söylüyor?..”

“Allah’ın rızasına kavuşmak için, hiçbir iyiliği küçük görme! O’nun gazabı ise günahlar içinde saklı olduğu için hiçbir günahı da küçük görme! (Ki takva ehline katılasın…)”

“Siyaset; ülkeye, millete ve mazlum kesimlere en etkili ve yetkili şekilde hizmet etme mesleğidir. Allah; hem dinini-davasını, hem de Kendi rızası ve insanların yararı için sa’yü gayret gösteren kullarını, görünen ve görünmeyen orduları ile destekleyecektir. Bu dünyanın kuralı (yani Sünnetullah) böyledir. Dünya durdukça da böyle devam edecektir! Amma, siyaseti hıyanet fırsatı görenler, şahsi makam ve çıkar aracı olarak değerlendirenler ise, en suçlu ve sorumlu kimselerdir!”

 

 

..

 

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi