Anasayfa » AZITAN İSRAİL, KAZIĞA KOŞMAKTADIR!

AZITAN İSRAİL, KAZIĞA KOŞMAKTADIR!

Yazar: yonetici
0 Yorum 219 Görüntüleyen

AZITAN İSRAİL, KAZIĞA KOŞMAKTADIR!

        

Her ümmetin, her devletin ve medeniyetin ve her hükümetin Allah katında bilinen ve belirlenen bir ECELİ, ömür süresi vardır. Bunu değiştirmek imkânsızdır.

“Her ümmet için bir ecel vardır. (Her medeniyet ve devletin belli bir ömrü bulunmaktadır.) Onların ecelleri gelince, ne bir saat ertelenip geri kalır, ne de öne alınır (tam zamanında çöküp dağılır. Adaleti uygulayan ve ilme dayanan devletler ayakta kalır, zulüm yapan ve geri kalan devletler yıkılır.)” (A’raf: 34. Ayet)

De ki: “Allah’ın dilemesi dışında, kendim için zarardan ve yarardan (hiçbir şeye) malik değilim. Her ümmetin (her devletin, her sistemin ve medeniyetin) bir eceli (bir hâkimiyet süreci) vardır. Onların ecelleri gelince, artık ne bir saat ertelenebilirler, ne öne alınabilirler.” (Yunus: 49. Ayet)

“Hiçbir ümmet (millet ve medeniyet) ecelini (takdir edilmiş süresini) ne önüne geçip (erkene alabilir), ne de geciktirip uzatabilir.” (Hicr: 5. Ayet)

Eğer Rabbin tarafından geçmişte (takdir edilen) bir söz ve belirlenmiş bir süre olmasaydı (bu hain ve zalim kimselerin de öteki kavimler gibi hemen) helak olmaları lazımdı. (Azap onları da kuşatırdı.)” (Taha: 129. Ayet)

“İşte o zaman Rabbin onların üzerlerine en kötü azabı yapacak kimse(leri) kıyamet gününe kadar mutlaka göndereceğini de bildirdi. (Bu yüzden Yahudiler fitne ve hile ile her azdıklarında, onları rezil ve zelil edecek kimseler gönderildi.) Şüphesiz, Rabbin (ceza ile) sonuçlandırması pek çabuk olandır ve gerçekten O, Bağışlayandır, Esirgeyendir.” (A’raf: 167. Ayet)

Ayetleri bu hakikati ve Sünnetullahı haber verip uyarmaktaydı.

Eceli gelen uyuz itin cami duvarına yanaşması gibi, kuduz İsrail de hem Mescid-i Aksa’nın altını oymaya hem de mazlum Müslümanlara dehşet boyutundaki saldırılarını artırmaya, kısaca azıtmaya başlamıştı.

Artık tarihi hesaplaşma kaçınılmazdı; İsrail çıbanı deşilmeden, arkasındaki ABD ve AB hizaya getirilmeden bölgemize ve yeryüzüne huzur haramdı. İşte o kutlu süreç hızla yaklaşmaktaydı, ama bu girişimin AKP gibi kabuk yönetimlerle başarılması da imkânsızdı. Yani hem yerelde hem genelde tarihi ve talihli değişimler yaşanacaktı.

Terör Devleti İsrail Kudüs’te Yine Saldırılara Başlamıştı!

2021 Ramazan’ında İsrail polisi işgal altındaki Doğu Kudüs’ün Şam Kapısı’nda toplanan Filistinlilere ses bombalarıyla müdahale etmeye başlamıştı. İşgal altındaki Kudüs’te yer alan Mescid-i Aksa’da teravih namazı sırasında İsrail polisinin cemaate saldırısı sonucu çıkan olayların ardından binlerce Filistinli, Kadir Gecesi’nde teravih namazı için mescide koşmuşlardı. Kudüs’ün farklı noktalarında yaşanan olaylarda ilk gün toplam 205 kişi yaralanırken binlerce Filistinli, İsrail güçlerinin girişleri tıkamasına ve Kudüs şehrine giden yollara barikatlar kurmasına rağmen Kadir Gecesi’nde teravih namazı için Mescid-i Aksa’ya toplanmışlardı. İşgal altındaki Doğu Kudüs’te, Şeyh Cerrah Mahallesi’ndeki Filistinlilere zorunlu göç tehdidi nedeniyle gergin günler yaşanmaktaydı. Ayrıca İsrail polisinin Mescid-i Aksa’daki saldırıları da kutsal kentteki gerilimi artırmıştı.

 

..

 

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi