Anasayfa » ADNAN OKTAR ŞARLATANI VE SUÇ ORTAKLARI SONUNDA YAKALANIVERMİŞTİ!

ADNAN OKTAR ŞARLATANI VE SUÇ ORTAKLARI SONUNDA YAKALANIVERMİŞTİ!

Yazar: yonetici
0 Yorum 219 Görüntüleyen

ADNAN OKTAR ŞARLATANI VE SUÇ ORTAKLARI SONUNDA YAKALANIVERMİŞTİ!

 

Milli Çözüm Dergimizin; sapkınlıklarına, sahtekârlıklarına, din istismarlarına ve tahribatlarına yıllardır ve defalarca dikkat çeken yazılar yayınladığı ve bu yüzden nice mahkemeler ve tehditlerle uğraşmak zorunda kaldığı, Adnan Oktar ve suç ortakları nihayet ciddi bir operasyonla yakalanmışlardı. Böylece Milli Çözüm bir kez daha haklı çıkmış, ama “Siz hep Müslümanlarla uğraşıyorsunuz!” diyenlerin yüzleri hala kızarmamıştı. Evet, çok şükür ki, Milli Çözüm yanıltmazdı ve yarı yolda bırakmazdı. Çünkü O Kur’an’ı, vicdanı ve aklı esas alır, asla gerçekleri yamultmazdı.

Sonunda, kamuoyunda “Adnan Hoca” olarak bilinen Adnan Oktar’a sabaha karşı dev bir operasyon yapılmıştı. Suçlamalar arasında “organize suç örgütü kurmak”“uluslararası ajanlık” ve “küçük çocuklara taciz” yer almıştı. Oktar’ın evinde arama yapılmış, bu aramalarda çıkan belgelere el konularak emniyete taşınmıştı.

Polisin evdeki aramalara devam ettiği, polis helikopterinin de operasyona havadan destek verdiği bilgisine ulaşılmıştı. Ev ve bahçedeki lüks araçlar da uzun süre aranmış ve çıkan bazı belgeler teslim alınmıştı. Oktar’ın Çengelköy’deki evinde yapılan aramalarda ele geçirilenler İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne taşınmış, getirilenler arasında silahların da bulunduğu gözlerden kaçmamıştı.

Adnan Oktar’ın ‘suç örgütü lideri’ olarak gözaltına alındığı operasyonla ilgili savcılıktan son dakika bir karar daha çıkmış ve savcılık, Adnan Oktar’ın tüm malvarlığına el konulmasına karar verirken, tüm şirketlerine de kayyum atanmıştı. Öte yandan operasyon kapsamında 235 kişi hakkında gözaltı kararı alınmış ve yakalananların sayısı 166’ya çıkmıştı. Bu arada soruşturmanın detayları da belli olmaya başlamış, sabaha karşı yapılan baskını mali polisin yürüttüğü anlaşılmıştı. Soruşturmanın kara para soruşturmasıyla ilgili olarak başlatıldığı da ortaya çıkmıştı.

Adnan Oktar’ın baş müridi sayılan Tarkan Yavaş kaçmıştı. Firar eden Tarkan Yavaş, Adnan Oktar’ın sağ kolu olarak tanınmıştı. Kirli işlerin kara kutusu olarak nitelenen Tarkan Yavaş, daha önce örgüte yönelik operasyonlarda yine kaçmayı başarmıştı.

Bilim Araştırma Vakfı’nın da eski Başkanı olan Tarkan Yavaş, küçük yaşta kız çocuğuna cinsel istismar, dolandırıcılık ve uluslararası ajanlık başta olmak üzere 20 suçtan aranmaktaydı. Emniyet yetkililerinin verdiği bilgilere göre; Tarkan Yavaş, silahlı dolaşmaktaydı. 30 yıldan bu yana Adnan Oktar’ın arkadaş grubu içerisinde yer alan Tarkan Yavaş, Galatasaray Lisesi mezunu olup İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünü bitirdikten sonra, siyasi tarih üzerine de yüksek lisans yapmıştı.

A9 TV’deki ahlak dışı şarlatanlıkları ve kamuoyunda yayınladığı videolarla tartışma konusu olan Adnan Oktar’ın ve yaklaşık 235 adamının gözaltı kararı kamuoyunu rahatlandırmıştı.

Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan ilk açıklamada “Adnan Oktar suç örgütüne yönelik operasyon başlatılmıştır” kaydı vardı. Emniyet’ten; 235 şüpheliye yönelik operasyon yürütüldüğünü duyurmuşlardı. Ayrıca Emniyet kaynakları, Adnan Oktar ve destekçilerine ‘cinsel saldırı, siyasi ve askeri casusluk, inanç istismarı’ suçlamalarının yöneltildiğini de vurgulamıştı.

 

..

 

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi