Anasayfa » Yazılmayan ve Konuşulmayan Tehlikeler VE ERBAKAN’IN ERDOĞAN TAHLİLLERİ

Yazılmayan ve Konuşulmayan Tehlikeler VE ERBAKAN’IN ERDOĞAN TAHLİLLERİ

Yazar: yonetici
0 Yorum 237 Görüntüleyen

Yazılmayan ve Konuşulmayan Tehlikeler

VE

ERBAKAN’IN ERDOĞAN TAHLİLLERİ

        

Trump döneminde, İsrail Basra Körfezi’ndeki bazı adalara taşınmış ve askeri üsler kurmayı başarmıştı. İşte şimdi, Körfez Arap ülkelerinde “İsrail bizi işgale mi hazırlanıyor?” korkusu başlamıştı. Ardından BAE, Bahreyn, Umman ve Katar’ın hem Türkiye’ye hem de İran’a yaklaşıp İsrail’e karşı denge arayışları da bir Siyonist stratejinin sonuçlarıydı. Zaten BAE, bu arada İngiltere ile tarihinin en büyük ortak yatırım projelerini imzalamıştı. Öte yandan ABD 780 milyar dolarlık savunma bütçesini onaylamıştı. Ve ABD’nin PKK-PYD desteği zirveye çıkarılmıştı. Hatta müttefik bir devletmiş gibi ABD-PYD Deyrizor’da ortak tatbikat yapmışlardı. PKK’nın siyasi bürosu gibi çalıştığına yüzlerce örnek ve hukuki delil bulunduğunu defalarca yazıp uyardığımız şu HDP’nin hâlâ kapatılmaması, skandaldan da öte bir hıyanet ortaklığıydı. Haçlı AB’nin ve ABD’nin gizli dayatmasıyla Erdoğan iktidarı, Yüksek Mahkemelere baskı yaparak, HDP’nin kapatılmasını önlemeye mi çalışmaktaydı? Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan’ın: “Siyasiler yargıya müdahaleden vazgeçmelidir!” çıkışları bunun için mi yapılmıştı? Üstelik HDP’li Belediyelerin PKK’lılarla dolduruldukları yetmiyormuş gibi; şimdi İstanbul, Ankara, İzmir gibi CHP’li Belediyelere de PKK militanları yığılmaktaydı… Yani, PKK ve PYD ile, dışarıda ABD, AB ve İsrail, içeride ise HDP ve CHP açıkça; AKP, MHP, İYİ Parti, YRP ve diğerleri ise dolaylı ve kancıkça işbirliği yapıyorlardı. AKP ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı zahirde HDP aleyhinde atıp tutsalar ve kapatılması gerektiğini konuşsalar da, gizlide yüksek yargıya baskı yaparak… Veya HDP yerine yeni bir siyasi versiyonunu kurdurarak, aslında PKK hıyanetine ortak oluyorlardı. Özetle vatan toprakları ayaklarımızın altından kaymaktaydı, mevcut hükümet ve muhalefet ise sadece şahsi ve siyasi rant peşinde koşmaktaydı… Ama Türkiye bunların keyfine bırakılmazdı. Bakınız, Meclis’te Erdoğan iktidarının 2022 yılı bütçesi tartışılmaktaydı. Bu bütçe Doların 2022’de 9,50 civarında olacağı tahminine göre hazırlanmıştı. Oysa henüz 2021 bitmeden Dolar 14,00 liraya dayanmıştı. İktidar mecburen EK Bütçe palavralarıyla durumu kotarmaya çalışmaktaydı. Kısaca Erdoğan iktidarı her yönden iflas etmiş durumdaydı ve Siyonist odakların rehini konumundaydı. Bu arada ABD basını, Eylül 2021’de İsrail’in İran’a yönelik iki saldırı gerçekleştirdiğini ve ABD’yi de bilgilendirdiğini yazmıştı. Aynı ABD medyası Sn. R. T. Erdoğan’ın bir heyetle İsrail’e ziyarette bulunacağını açıklamıştı. Bu arada, konuyu CHP’nin ABD temsilcisi Yurter Özcan duyurmuşlardı.

Erdoğan, Siyonist Herzog ile Görüşme Yapmıştı

18 Kasım 2021’de Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, bu görüşmede, Türkiye-İsrail ilişkileri ve bölgesel konular ele alınmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Türkiye-İsrail ilişkilerinin Orta Doğu’nun güvenlik ve istikrarı bakımından da önem taşıdığını belirterek, gerek ikili, gerek bölgesel konularda karşılıklı anlayış içerisinde hareket edildiği takdirde görüş ayrılıklarının da asgariye ineceğini vurgulamıştı.

“Bölgede barış, hoşgörü ve birlikte yaşama kültürünün yeniden hâkim kılınmasının zaruri olduğunu” vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu bakımdan Filistin İsrail ilişkilerinin gelişmesi ve barış sürecinin yeniden başlatılmasının öncelik taşıdığını hatırlatmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ile İsrail arasındaki irtibat ve diyaloğun sürdürülmesinin ortak menfaat olduğunu tekrarlamıştı. İsrail Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre ise, İsrail Cumhurbaşkanı İsaac Herzog Cumhurbaşkanı R. T. Erdoğan’ı telefonla aramıştı. Konuşmanın olumlu bir havada seyrettiği aktarılan açıklamada, Erdoğan’ın Orta Doğu’da barış, istikrar ve güvenlik için İsrail ile ilişkilere verdiği önemi vurguladığı açıklanmıştı. Herzog’un Türkiye ve İsrail bölge barışına ilişkin ikili ve bölgesel konularda kapsamlı diyalog içinde olma arzularından memnuniyet duyduğu hatırlatılmıştı. İki liderin iletişimde kalma konusunda mutabık kaldığı vurgulanmıştı.

Erdoğan’ın Talimatıyla, İsrailli Casus Çift Bırakılmıştı!

Aynı tarihte Erdoğan'ın konutunun fotoğrafını çektikleri gerekçesiyle gözaltına alınan İsrailli çift hakkında serbest bırakma kararı çıkmıştı. Çamlıca Kulesi’ne çıkarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konutunun fotoğrafını çektikleri iddia edilen İsrailli çift, iki ülke arasında krize yol açmıştı. Natalie ve Mordi Oknin’in Erdoğan’ın konutunun fotoğraflarını çektikleri iddiası üzerine taraflar arasında gerilim yaşanırken, aynı gün İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid ile Başbakan Naftali Bennett ortak bir açıklama yapmıştı.

Erdoğan'dan İsrail yanıtı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar ziyareti sonrası aralarında Kanal 7 Dış Haberler Koordinatörü Taha Dağlı’nın da olduğu gazetecilerin sorularını cevaplandırmıştı. Erdoğan, İsrail başta olmak üzere Körfez ülkeleriyle ile ilişkiler konusunu değerlendirirken, İsrail’le normalleşme mesajları vermesi enteresandıTürkiye'nin BAE ile ilişkilerini yeni dönemde olumlu bir zemine taşıması, bölgedeki diğer ülkeler ile de olumlu bir revizenin gelip gelmeyeceği sorusunu gündeme taşımıştı. Özellikle Türkiye karşısındaki blokta kendilerini gösteren İsrail ve Mısır ile yeni dönemde temasların başlaması üzerine bir değerlendirme yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, BAE ile başlayan olumlu sürecin Kahire ve Tel Aviv'e de taşınıp taşınamayacağını yorumlarken: “İsrail ile benzer bir süreç neden olmasın!” açıklamasını yapmıştı.

Erbakan Hocamızın Tarihi Uyarıları! (21.07.2007 Seçime Doğru Programı Kanaltürk)

Tuncay Özkan: Hocam, (Sn. Erdoğan) konuşmalarınızdan çok etkilenmiş belli ki; artık İmam Hatipliyim yerine ben iktisatçıyım, diyor..?

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi