Anasayfa » SP’li Kardeşlerimizin Dikkatine! Oğuzhan Asiltürk ve Ekibinin Kasıtlı ve Hesaplı Dava Tahribatını Hâlâ Anlamayanlar; YA ”PEK SAF”TI VEYA ”Bİ-İNSAF’TI!!!

SP’li Kardeşlerimizin Dikkatine! Oğuzhan Asiltürk ve Ekibinin Kasıtlı ve Hesaplı Dava Tahribatını Hâlâ Anlamayanlar; YA ”PEK SAF”TI VEYA ”Bİ-İNSAF’TI!!!

Yazar: yonetici
0 Yorum 344 Görüntüleyen

SP’li Kardeşlerimizin Dikkatine!

Oğuzhan Asiltürk ve Ekibinin

Kasıtlı ve Hesaplı Dava Tahribatını Hâlâ Anlamayanlar;

YA “PEK SAF”TI VEYA “Bİ-İNSAF”TI!

        

Bismillahirrahmanirrahîm.

“Böylece helak olacak kişi apaçık bir delilden sonra (‘bilmedim, ikaz edilmedim’ gibi bir mazerete sığınma imkânı kalmadan) belaya ve cezaya uğrasındı; (manevi olarak ve karakter bakımından) diri kalacak (dünya ve ahirette izzet ve saadete ulaşacak) kişi de, yine apaçık bir delil ve bilgiyle hayatta kalıp (huzura ulaşsındı). Şüphesiz Allah, gerçekten İşitendir, Bilendir.” (Enfal: 42)

Bundan birkaç ay önce, Genel Merkezden görevli ve yetkili olduklarını söyleyen bazı kişiler, “yeni bir İl Başkanı ve yönetim elemanları oluşturmak” üzere Elazığ’a gitmişlerdi. Yıllardır en zor ve sıkıntılı şartlarda ve herkesin bu yükün altına girmekten kaçındığı bir ortamda, dava sorumluluğunun gerektirdiği bir gayret ve özveriyle ve bir avuç sadık ve sağlam ekibiyle İl Başkanlığını yürüten Sn. İbrahim Hacıbekiroğlu’na maalesef haber bile vermeden bu araştırmalarını yürütmüşlerdi. Ne vefa ve vicdan duygusuna, ne dava ve teşkilat şuuruna asla uygun bulunmayan bu talihsiz girişimlerden haberdar olan İbrahim Hacıbekiroğlu, haliyle üzülmüş ve gücenmişlerdi. Oysa kendisine iletilmiş olsaydı bu tür değişim çabalarına gönüllü destek verecek birisiydi. Bu nahoş gelişmeler üzerine, bize telefonda: SP İl Başkanlığı görevini hemen bırakacağını söylemesi üzerine, kendilerine “manevi mes’uliyet ve dava hassasiyeti bakımından, resmen görevden alınmadıkça, İl Başkanlığını yürütmesi, sonrasında da yeni Başkana her türlü desteği vermesi” gerektiğini hatırlatmıştık, kendileri de olgunluk gösterip bunu kabul etmişlerdi.

Elazığ SP İl Başkanlığına atanan Abdullah Akın Bey ise; hem çok iyi bir eğitim almış, üstelik yeni icatlara imza atmış, MGV-AGD saflarında Milli Görüş davasına hizmetlerini hiç aksatmamış, hem yüksek kabiliyetli hem örnek karakterli bir kardeşimizdi. Bizleri arayıp istişare ettiklerinde ise kendisine, hem önceki ağabeylerinin bilgi ve birikimlerinden yararlanmasını ve onlara saygılı davranmasını, hem de elimizden gelen her türlü desteği sağlayacağımızı iletmiştik.

Ancak birdenbire sözde SP YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün, İbrahim Bey’le bir telefon görüşmesinde: “SP Genel Merkezine sızmış bazı ekiplerin partiyi ele geçirip Erbakan’ın çizgisinden uzaklaştırmaya çalıştıklarını ve bu nedenle SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun atadığı yeni İl Başkanlığının geçersiz sayıldığını ve önceki Başkan Sn. İbrahim Hacıbekiroğlu’nun Kongreye hazırlanıp yeniden aday olmasını onayladığını…” bildirdiği haberleri işitilince herkes şaşırıvermişti!..

• Yahu, SP Genel Merkezi iki başlı ve birbirinden alâkasız bir teşkilat mıydı?

• Oğuzhan Asiltürk’le Temel Karamollaoğlu böylesine önemli kararlarda bile hiç istişare yapmazlar mıydı?

• Parti içinde gerçekten bir iktidar kavgası ve kutuplaşması mı yaşanmaktaydı; yoksa bu numara altında, Erbakan Hocasına ve Hak davasına sadık insanlar birbirleriyle kapıştırılıp saf dışı bırakılmaya mı çalışılmaktaydı?

Onun için tekrar söylüyoruz ki: Oğuzhan Asiltürk ve ekibinin bu kasıtlı ve hesaplı tahribatlarını hâlâ anlamayanlar ve karşı çıkmayanlar; ya “pek saf” insanlardı, ya da “bi-insaf”lardı!.. Yahu, zerre vicdanı ve izanı olan herhangi bir insan; nasıl olur da kendi seçtirdiği Genel Başkanın atadığı ekibe karşı, eski yönetimi kışkırtmaya kalkışırdı?

Bu talihsiz girişim ve gelişmeler üzerine herhalde hırs ve heyecana kapılan Sn. İbrahim Hacıbekiroğlu, sosyal medya üzerinden: “Elazığ İl Kongresinde söz Hasan Bitmez’in Sinan Akılot’un değil, delegenin olacaktır. Allah’ın izniyle.” sözlerini sarf etmişti. Ardından yine Sn. İbrahim Hacıbekiroğlu: “Saadet Partisi temel esasında hiç kimse kendisi için çalışmaz. Herkes kardeşi için çalışır. Menfaati öldürmenin yolu budur. Ama bu kardeşliği kendi çıkar hesapları için bozan bazı mahfiller aramıza sızmış. Bunlara dikkat edelim selam ve dua ile.” şeklinde üzüntülerini belirtmişti. İbrahim Bey’in bu tviti açıkça “önümüzdeki kongrede ben de aday olup ikinci liste çıkaracağım” demekten başka hangi manaya gelirdi?

Yine bu konuyla ilgili “zubeydekamalak” imzasıyla: “Ozi bitmez takımı partiyi AKP’leştirmek için Temel Bey’i değiştirip düşük profilli bir öğretmen eskisini Gnl Bşkn yapacakmış… Haydi vebale haydi günaha haydi cehenneme… Parti’nin her yerine metastas yapanlar, şimdi de Gnl Bşknlığını saf dışı ederek çarka girecek… Ama Allah, züntigamdır…” diyerek bu talihsiz gelişmelere tepki göstermişti. Ve tabi alâkasız ve yakışıksız laflar da etmişti. Bu paylaşımdaki “OZİ”nin “O”su herhalde Oğuzhan Asiltürk idi.

Evet, Oğuzhan Asiltürk ve Ekibi mevcut zor şartlar ve kısıtlı imkânlarla, bölgede en verimli hizmetleri yürütme gayretindeki SP Elazığ İl Teşkilatı’nı birbirine düşürmekten ve Kongreye iki ayrı listeyle gidip hizmet muhabbetini, rekabet nefretine dönüştürmekten çekinmemişlerdi.

Ve maalesef, Oğuzhan Asiltürk’ün gerçek niyetini ve gizli-kirli mahiyetini hâlâ sezemeyen veya görmek istemeyen kardeşlerimize şu samimi tavsiyelerimizi iletmek, dava kaygumuzun ve hesap kuşkumuzun bir gereği idi ve bundan sonraki tüm sorumluluk kendilerine aitti.

Artık, yıllarca büyük bir feragat ve fedakârlıkla SP Elazığ İl Başkanlığını yürüten İbrahim Hacıbekiroğlu Kardeşimize düşen: “Elazığ gibi, Aziz Erbakan Hocamızın “Hünkâr Mahfilimiz” buyurdukları bir yerde, elde kalan bir avuç sadık ve sağlam SP’li kardeşlerimizin, İl Kongresine iki ayrı listeyle ve nefsani rekabet hissiyle gitmesine ve birbirlerini üzmesine vicdanımız asla razı değildir. Bu nedenle Abdullah Akın Bey kardeşimize her türlü desteği vererek daha yararlı ve başarılı noktalara ulaşmak ortak hedefimizdir!..” diyecek olgunluğu göstermesidir.

Yeni göreve atanan Abdullah Akın kardeşimizin ise: “Böylesine kritik bir süreçte Oğuzhan Asiltürk ve Temel Karamollaoğlu çekişmesine alet edilerek; Elazığ SP İl Kongresine iki ayrı liste ile gidilmesi hem inancımıza ve vicdanımıza hem de dava duyarlılığımıza terstir. Bu nedenle yıllar boyu davamızı sırtlamış ve bugünlere taşımış olan Değerli Büyüğümüz İbrahim Hacıbekiroğlu ve ekibinin listesinde ve birlikte görev almak şerefimizdir.” diyerek ve kendi aralarında istişareyle uzlaşıp tüm sadakat ehlini sevindirerek tek liste halinde kongreye gitmektir. Böylece Oğuzhan Asiltürk ve ekibinin Elazığ’ı karıştırma ve kışkırtma hesaplarını bozuvermektir.

Bu konu sosyal medyaya yansımamış ve maalesef dışarı taşmamış olsaydı, biz de bu şekilde gündeme taşımayıp özel görüşmelerle kanaatlerimizi belirtmeyi tercih ederdik. Ama durum böyle davranmayı gerektirmiştir. Artık herkes dava onuruna ve vicdani sorumluluğuna göre bir tavır göstermelidir. Dava mesuliyeti ve iman ferasetiyle yaptığımız bu uyarıların neticesinde; sevindirici bir netice olarak İbrahim Bey’in bizi arayıp aday olmayacağını haber vermesi olumlu ve sorumlu bir hareketti. Çok şükür ki Milli Çözüm Dergisi yine hayırlı bir neticeye hizmet etmişti. Bu konuyla ilgili daha derin ve geniş bilgileri önümüzdeki sayılarımızda aktarmaya ve gerçeklere ayna tutmaya inşallah devam edeceğiz.

Bismillahirrahmanirrahîm.

“Böylece helak olacak kişi apaçık bir delilden sonra (‘bilmedim, ikaz edilmedim’ gibi bir mazerete sığınma imkânı kalmadan) belaya ve cezaya uğrasındı; (manevi olarak ve karakter bakımından) diri kalacak (dünya ve ahirette izzet ve saadete ulaşacak) kişi de, yine apaçık bir delil ve bilgiyle hayatta kalıp (huzura ulaşsındı). Şüphesiz Allah, gerçekten İşitendir, Bilendir.” (Enfal: 42)

        

Sadık ve sağlam Milli Görüş erlerine hürmet ve muhabbetlerimizle.

MİLLİ ÇÖZÜM DERGİSİ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi