Anasayfa » SN. ÖNKİBAR’IN ARKA PLANI VE YENİ KİTABI!

SN. ÖNKİBAR’IN ARKA PLANI VE YENİ KİTABI!

Yazar: yonetici
0 Yorum 443 Görüntüleyen

SN. ÖNKİBAR’IN ARKA PLANI VE YENİ KİTABI!

 

1980-2001 Amerikan İslamcısı Enver Ören’in Türkiye Gazetesinde Ankara temsilciliği, 2001–2002 Star, 2002-2004 Posta, 2005–2011 Yeniçağ, 2011-2012 Yeni Mesaj gazetelerinde ve halen 2012’den beri Aydınlık Gazetesinde köşe yazarlığı yapan Bay Sabahattin Önkibar; ayrıca 1993-2001 TGRT, 2001-2002 Star TV., 2002-2004 Kanal D, 2004-2005 Flash TV., 2005-2011 Avrasya TV.’de çalışmıştır ve halen 2011’den beri Ulusal Kanal’da program yapmaktadır.

Sabahattin Önkibar gibi bazı gazeteler ve köşe yazarları, bugün Refah-Yol ve Erbakan aleyhine atıp tutsalar da o günlerde daha insaflı ve isabetli davranarak haklı girişimleri ve hayırlı gelişmeleri takdir ediyorlardı. Ya tutarlı ve tarafsız oldukları zaman bazı gerçekleri görüyor ve yazıyorlardı veya o günlerde, Haktan değil, güçlü taraftan yana tavır takınıyorlardı. Ama “düşene balta vuran çok olur” cinsinden, aynı yazarlar daha sonra, 28 Şubat sürecinden ve ülkenin kaosa sürüklenmesinden, Refah-Yol’u ve Erbakan’ı suçlamaktan ve saçmalamaktan utanmamışlardı.

Örneğin, Türkiye gazetesi yazarlarından Sabahattin Önkibar’ın 14 Aralık 1998 tarihli yazısını okurken şaşırmamak imkânsızdı. Önkibar’ın Ocak 1997’de yazdıklarını hatırlayıp bu hızlı değişikliğin sebebini anlayamamıştık. Çünkü, Sayın Önkibar 14 Aralık 1998 günü aynen şunları yazmıştı:

“Seçime kapağı atıp güya 28 Şubat sürecini aşmak isteyenlere soruyorum: Refah-Yol zaten çoğunluk iktidarıydı…. O zaman ne yaptınız, ya da yapabildiniz ki seçimden sonra ne yapacaksınız?”

Evet Sayın Önkibar daha önce övgüler dizdiği ve sahiplik ettiği Refah-Yol için şimdi “hiçbir şey yapmadığını” iddia ediyordu. Oysa Sayın Önkibar 25 Ocak 1997’de bakın neler düşünüyor ve yazıyordu:

“Yorumumuz şudur: Sağduyulu düşünme yeteneği olan hiç kimse Başbakan’ın (Erbakan’ın) bu söylediklerine ve ortaya koyduğu hedeflere dudak bükemez… Bükenlere vereceğimiz cevap, başlangıçta bedelsiz ithalata gülenlere ve diğer kaynaklarla alay edenlere karşı, gerçekleşen kaynak olayıdır… (Hocamızın Havuz Sistemini kast ediyor.) Refah’ı ve onun DYP’li sentezi olan Refah-Yol’u ciddiye almayanlar bıraksınlar onu bunu da var olan verilere baksınlar.

İşte döviz ve ödemeler dengesi, işte düşmeye başlayan faizler ve enflasyon, işte start almaya başlayan üretim, işte oluşmaya başlayan güven tablosu, işte istikrar. “Ayinesi işse kişinin”. Refahyol doğru yoldadır ve yıllar yılı özlenen istikrarı tesis sürecindedir. Erbakan’ı ciddiye almayanlar onu birkaç saat dinlemelidirler. Söyledikleri asla yabana atılacak türden şeyler değildir. Refah-Yol malum jakoben prangalardan da yeni kurtuluyor. Daha ekipleşebilmiş değil.”

Evet bütün bu satırların sahibi Sayın Önkibar hiç utanmadan şimdi: “O zaman ne yaptınız, ya da yapabildiniz ki seçimden sonra ne yapacaksınız?” diye sormaktaydı? Yani bu Bay S. Önkibar, Başbakan iken Erbakan’a övgüler yağdırmakta, ama şimdi vefat etmiş, üstelik hakkın ve hayrın sembolü haline gelmiş bir zat’a iftira atmaktan sakınmamaktaydı. “Yükseklere tükürme, balgamın dönüp yüzüne düşer!” özdeyimini hatırlatmanın tam zamanıydı.

Yani Bay S. Önkibar; Sağcı, Ulusalcı, İslamcı ayırmadan kim kendisine imkân ve fırsat tanıyorsa onun düdüğünü çalan ve herkesin havasına uygun göbek atan tutarlı ve istikrarlı (!) bir fikir ve karakter taşımaktadır. Bir dönemler yıllarca yalakalığını yaptığı ve kerametlerini saydığı Enver (Ören) Abisiyle işi bitince aleyhine yazmaya başlamıştır. Ülkücülük dönemlerinde şiddet ve hiddetle saldırdığı Komünist’lere şimdi Aydınlık’ta yaranmaya çalışmaktadır. Yanında çalışan evli barklı muhabir kadına taciz ve sarkıntılıktan hakkında mahkeme açılacak kadar dürüst ve dengeli (!) Bay Sabahattin Önkibar şimdi de kalkıp İslamiyet’i ve Türklüğü kurtaran kahraman rolüyle “İşte İslam’ın ve Türklüğün katilleri” diye bir kitap yazıp bir sürü safsata, saptırma ve iftirayı alt alta yazmayı bir marifet gibi okuyucuya sunmaktan utanmamıştır.

 

..

 

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi